• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 27.5.2025Meniny má Iveta
21°Bratislava

Pre silný vietor zostali tisícky domácností bez elektrickej energie

  • 10:57 10.03.2019
  • Banská Bystrica
Pre silný vietor zostali tisícky domácností bez elektrickej energie

Na území stredného Slovenska ostali pre silný vietor tisícky domácností bez elektrickej energie.

Energetici zmobilizovali pohotovostných pracovníkov a intenzívne pracujú na odstraňovaní všetkých porúch.

V noci mal vietor takú intenzitu, že vo viacerých regiónoch spôsobil výrazné výpadky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje aktuálne 15 porúch na úrovni vysokého napätia.

Mimo prevádzky je takmer 190 distribučných trafostaníc, v dôsledku čoho nemá elektrinu viac ako 15.000 odberných miest,“ informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Najzasiahnutejšími oblasťami sú podľa jeho slov Liptov a južné okresy stredného Slovenska. Energetici riešia poruchy v týchto obciach: Jakubovany, Malatíny, Demänovská Dolina (okres Liptovský Mikuláš); Likavka, Ľubochňa (okres Ružomberok); Oravský Podzámok (okres Dolný Kubín); Krpáčovo (okres Brezno); Hriňová (okres Detva); Fiľakovo, Rapovce, Lipovany, Radzovce (okres Lučenec); Málinec (okres Poltár) a Hrachovo (okres Rimavská Sobota).

Najčastejšie sú na príčine porúch pretrhané vodiče alebo poškodené izolátory. Na viacerých miestach sa však stále uskutočňuje iba vyhľadávanie poruchy v teréne. Vo všetkých prípadoch robia dispečing aj terénni pracovníci SSD všetko, čo je v ich silách, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr. V tých oblastiach, kde je to možné, zásobujú odberateľov z iných okruhov vedenia,“ dodal Gejdoš.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ministerstvo financií SR reagovalo na návrh SNS na úpravu transakčnej dane

Ministerstvo financií SR reagovalo na návrh SNS na úpravu transakčnej dane

DNES - 18:43Ekonomické

Návrh poslancov koaličnej SNS na úpravu dane z finančných transakcií, ktorý je v programe aktuálnej schôdze Národnej rady SR, má vážne technické a legislatívne nedostatky.

Odborári v končiacom podniku Ecco žiadajú vyššie kompenzácie

Odborári v končiacom podniku Ecco žiadajú vyššie kompenzácie

DNES - 17:59Ekonomické

Ich požiadavkou je vyplatenie sumy 3000 eur nad rámec kolektívnou zmluvou dohodnutého odstupného.

Každý štvrtý malý podnik na Slovensku čelil kyberútoku

Každý štvrtý malý podnik na Slovensku čelil kyberútoku

DNES - 14:32Ekonomické

Dvadsaťpäť percent slovenských podnikateľov sa už stalo cieľom podvodu.

Fico: To, čo povedal kancelár Merz, je v modernej Európe neakceptovateľné

Fico: To, čo povedal kancelár Merz, je v modernej Európe neakceptovateľné

DNES - 9:59Ekonomické

Premiér sa ostro ohradil voči vyjadreniam spolkového kancelára Friedricha Merza, podľa ktorého Nemecko zváži možnosť, že navrhne v Bruseli odobrať Slovensku finančné prostriedky EÚ.

ÚRSO: SR dosiahla vďaka jadrovej energii historicky najnižšiu uhlíkovú stopu

ÚRSO: SR dosiahla vďaka jadrovej energii historicky najnižšiu uhlíkovú stopu

DNES - 9:40Ekonomické

Slovensko dosiahlo historicky najnižšiu uhlíkovú stopu v energickej výrobe vďaka vysokému podielu jadrovej energie, ktorú Európska únia uznáva ako ekologický zdroj.