Pri páde lavíny v Taliansku zahynuli matka s dcérou
- 6:21 04.01.2018
- Bolzano

Dve Nemky zahynuli pri páde lavíny v talianskych Alpách, ktorá sa v stredu zrútila v údolí Val Venosta v provincii Bolzano. Na sociálnej sieti Twitter o tom informovala tamojšia horská služba.
Obeťami pádu lavíny sú 45-ročná žena a jej 11-ročná dcéra, ktoré sa záchranárom podarilo spod más snehu vytiahnuť živé, ťažkým zraneniam však neskôr podľahli.
Matka podľa talianskej agentúry ANSA zomrela v nemocnici, jej dcéra skonala ešte predtým. Obe podľa nemeckých médií pochádzali z mesta Ludwigsburg ležiaceho na juhozápade Nemecka a patrili k deväťčlennej skupine nemeckých lyžiarov. Zvyšným siedmim Nemcom sa podľa talianskych médií pri páde lavíny nič nestalo.

Izrael spustil počiatočné fázy novej operácie v Pásme Gazy
Izraelská armáda podnikla v Pásme Gazy počas piatku „rozsiahle údery“ v rámci „počiatočných fáz“ novej ofenzívy s cieľom dosiahnuť ciele vojny.

Pätica republikánov sa vzbúrila proti Trumpovmu zákonu „One Big, Beautiful Bill“
V americkej tlači tento návrh zákona volajú „One Big, Beautiful Bill“, čo je narážka na Trumpovo obvyklé vyjadrovanie.

Hlavného prokurátora ICC vyšetrujú za údajné obťažovanie, dočasne rezignoval
Hlavný prokurátor Medzinárodného trestného súdu Karim Khan sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie údajného sexuálneho obťažovania rozhodol až do jeho ukončenia rezignovať na svoju funkciu.

Rubio: Zabíjanie na Ukrajine sa musí zastaviť
Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok vyzval na ukončenie „krviprelievania“ na Ukrajine ešte pred začatím priamych rokovaní delegácií Moskvy a Kyjeva v tureckom Istanbule.