• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 28.5.2024Meniny má Viliam
24°Bratislava

Proces s Yegorovovym gangom sa posúva pre chorobu

  • 9:33 25.02.2013
  • BRATISLAVA
Proces s Yegorovovym gangom sa posúva pre chorobu

Proces s údajnou zločineckou skupinou okolo obžalovaného Volodymyra Yegorova sa ani v pondelok na Krajskom súde v Bratislave neposunie ďalej.

Dôvod je rovnaký ako pri poslednom decembrovom termíne pojednávania – PN jedného z obžalovaných. „Pojednávanie bolo odročené na neurčito,“ uviedol hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak.

Súd mal v pondelok opäť rozhodovať o prípade, v ktorom už padli neprávoplatne doživotné rozsudky, ale tie Najvyšší súd SR v júni 2010 zrušil.

Dôvodom zrušenia bolo zistenie odvolacieho senátu, že prvostupňový rozsudok sa opiera o nahrávky priestorových odpočúvaní, ktoré boli prvostupňovému súdu predložené zostrihané a procesne nepoužiteľné.

„Najvyšší súd SR musel ísť pri hodnotení zákonnosti dôkazov vzhľadom na závažnosť trestnej veci a výšku trestov do rigoróznych dôsledkov, aby bol v súlade s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva. Ostatné dôkazy, vrátane výpovede agenta, spochybnené neboli. Preto Krajský súd v Bratislave bude musieť vec opätovne prerokovať a rozhodnúť,“ uviedla vtedy kancelária predsedu NS SR.

Volodymyrovi Yegorovovi, Eduardovi V., Vasyľovi P. a Juryjovi R. vymeral dnes už zrušené tresty doživotia Krajský súd v Bratislave 27. februára 2009. Obžaloba im pripisovala vraždy štyroch Ukrajincov a jedného Slováka z konca 90. rokov.

Išlo o členov ich skupiny, ktorí sa stali pre nich nepohodlní. Títo muži na čele s Jevgenijom K. vraj mali na starosti vyberanie výpalného. Do sporu s členmi skupiny Volodymyra Yegorova sa údajne dostali vtedy, keď chceli prevziať niektoré aktivity. Okrem iného členom gangu súd kladie za vinu nedovolenú výrobu a obchodovanie s drogami, nedovolené ozbrojovanie, falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny.

Obvinenia zločineckého gangu

Súdny spis, ktorý zachytáva údajnú trestnú činnosť gangu Volodymyra Yegorova, obsahuje 16 zväzkov a takmer 4 000 strán.

Bratislavská krajská prokuratúra obžalovala štvoricu z viacnásobnej vraždy členov gangu v decembri 2005. Dve telá sa našli náhodne, pár týždňov po vražde v Stupave, ďalšie objavili až po piatich rokoch po výpovedi utajeného svedka v Jablonici.

Údajný boss skupiny Volodymyr Yegorv figuroval aj v menšom prípade trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, ktorý súvisí s kradnutými autami. V tom ho už právoplatne odsúdili a trest si odpykal počas väzby. Volodymyr Yegorov sa 22. februára dostal na slobodu. Krátko po prepustení z väzby ho však opäť zadržala polícia pre iný prípad vraždy. Skupinu okolo Volodymyra Yegorova zatiaľ neprávoplatne oslobodili v ďalšej kauze dvoch vrážd.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia začala v súvislosti s nehodou na D1 pri Hornej Strede trestné stíhanie

Polícia začala v súvislosti s nehodou na D1 pri Hornej Strede trestné stíhanie

DNES - 9:57Domáce

V súvislosti s pondelkovou tragickou dopravnou nehodou na diaľnici D1 začal novomestský policajný vyšetrovateľ trestné stíhanie za prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví.

Polícia pátra po nezvestnej 33 ročnej žene

Polícia pátra po nezvestnej 33 ročnej žene

DNES - 8:41Domáce

33 ročná Hana v nedeľu (26.05.2024) odišla z rezortu Hrebienok vo Vysokých Tatrách, v Smokovci pár minút po 23-tej hodine na prechádzku, no späť sa už nevrátila.

Prezidentka vyjadrila sústrasť rodinám hasičov, ktorí zahynuli pri nehode na D1

Prezidentka vyjadrila sústrasť rodinám hasičov, ktorí zahynuli pri nehode na D1

DNES - 7:58Domáce

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť rodinám hasičov, ktorí zahynuli pri pondelkovej (27. 5.) nehode na diaľnici D1.

Blanár: Slovensko na darcovskej konferencii dalo pre Sýriu 2,6 milióna eur

Blanár: Slovensko na darcovskej konferencii dalo pre Sýriu 2,6 milióna eur

VČERA - 21:37Domáce

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár večer potvrdil, že Slovensko v rámci ôsmeho ročníka bruselskej konferencie na tému "Podpora budúcnosti Sýrie a okolitého regiónu" prispelo ako darca sumou 2,6 milióna eur.

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SD, nasledovali by PS a Hlas-SD

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SD, nasledovali by PS a Hlas-SD

VČERA - 19:49Domáce

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v máji vyhrala strana Smer-SD so ziskom 21,8 percenta hlasov.