Na leteckých dňoch má premiéru akrobatická skupina Al Fursan

Premiéru na tohtoročných Medzinárodných leteckých dňoch (MLD) SIAF na Leteckej základni Sliač má sedemčlenná formácia Al Fursan zo Spojených arabských emirátov, ktorá patrí tento víkend k vrcholom tohto podujatia.
Podľa riaditeľa MLD SIAF 2017 Huberta Štoksu je prítomnosť tejto akrobatickej skupiny pre organizátorov poctou, pretože o účinkovanie na leteckých dňoch prejavila záujem samotná skupina. „Pre nás organizátorov je to veľká pocta, lebo už to nie je na naše pozvanie, ale je to o tom, že SIAF je akceptovaný v Európe,“ uviedol Štoksa pre TASR. Podľa jeho slov ide o akrobatickú skupinu, ktorá sa nezúčastňuje na hociktorých leteckých dňoch. Tohto roku ju mohli obdivovať diváci leteckých dní v Moskve.
Al Fursan tvorí podľa Štoksu zhruba 70-členný tím, v kokpitoch lietadiel MB-339 sedí sedem pilotov. Pred svojím prvým verejným vystúpením absolvovali 16-mesačný tréning pod dohľadom pilotov akrobatickej skupiny Il Frecce Tricolori na leteckej základni Rivolto v Taliansku, ktorú slovenskí diváci poznajú z predchádzajúcich ročníkov MLD SIAF.

Šimkovičová potvrdila, že busta z Levoče je v bezpečí, chcú zistiť jej hodnotu
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) v stredu na Spiši ubezpečila, že vzácna mramorová busta zobrazujúca Cecíliu Gonzaga je v bezpečí.

Hnutie Slovensko vníma nevyhlásenie referenda ako usvedčenie Fica z klamstva
Opozičné hnutie Slovensko vníma nevyhlásenie referenda o neuplatňovaní sankcií voči Rusku ako usvedčenie premiéra Roberta Fica (Smer-SD) z klamstva.

SHO: Prezident nevyhlásením referenda o sankciách voči Rusku porušuje ústavu
Predstavitelia Slovenského hnutia obrody (SHO) sú presvedčení, že prezident SR Peter Pellegrini porušil ústavu, keď odmietol vypísať referendum o zrušení sankcií voči Ruskej federácii.

Hlas apeluje na politikov aj verejnosť, aby rešpektovali rozhodnutie prezidenta
Koaličný Hlas-SD rešpektuje rozhodnutie prezidenta Petra Pellegriniho nevypísať referendum o neuplatňovaní sankcií voči Rusku.

Dubéci víta rozhodnutie prezidenta nevyhlásiť referendum o sankciách voči Rusku
Referendum je citlivý a vážny inštitút, ktorý funguje dobre. Povedal to novinárom v stredu predseda poslaneckého klubu Progresívne Slovensko (PS) Martin Dubéci.