• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 26.5.2025Meniny má Dušan
14°Bratislava

BRATISLAVA: Zákaz kúpania na Kuchajde naďalej trvá

  • 10:33 11.08.2017
  • Bratislava
BRATISLAVA: Zákaz kúpania na Kuchajde naďalej trvá

Na prírodnom kúpalisku Kuchajda v bratislavskom Novom Meste platí naďalej zákaz kúpania. Kvalita vody je totiž stále nevyhovujúca.

O platnosti zákazu TASR informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave Katarína Nosálová.

Podľa výsledkov laboratórnych rozborov zo 7. augusta naďalej pretrváva nevyhovujúca kvalita vody na kúpanie v mikrobiologickom ukazovateli črevné enterokoky. „Obnovu kúpania môže hygienik povoliť až na základe vyhovujúcich laboratórnych výsledkov vody,“ podotkla Nosálová. Verejnosť o tom bude RÚVZ informovať prostredníctvom webovej stránky i sociálnej siete. Kontrolné rozbory sa budú vykonávať v priebehu 33. kalendárneho týždňa.

Na prírodnom kúpalisku Kuchajda vydal RÚVZ zákaz kúpania začiatkom augusta, a to na základe výsledkov rozboru vzoriek vody, ktoré odobral 24. a opakovane 31. júla.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pre časť krajiny vydali meteorologické výstrahy

Pre časť krajiny vydali meteorologické výstrahy

VČERA - 19:27Domáce

Pre časť Slovenska platia výstrahy, do platnosti vstúpia už túto noc.

Na severe Slovenska horí rodinný dom

Na severe Slovenska horí rodinný dom

VČERA - 17:18Domáce

Na mieste zasahujú hasiči, hlásia odtiaľ zranenie.

Zvláštny jav po pandémii: U ľudí sa častejšie vyskytuje táto alergia

Zvláštny jav po pandémii: U ľudí sa častejšie vyskytuje táto alergia

VČERA - 17:00Domáce

Počet alergikov na Slovensku pribúda. Imunológovia evidujú najmä tento typ.

Fico odcestoval do zahraničia, navštívi túto krajinu

Fico odcestoval do zahraničia, navštívi túto krajinu

VČERA - 16:21Domáce

Premiér sa v zahraničí bude rozprávať o prehĺbení bilaterálnych vzťahov a zvýšení hospodárskej výmeny.

Šaško: Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice prejde kontrolou ÚHP

Šaško: Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice prejde kontrolou ÚHP

VČERA - 14:48Domáce

Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice v bratislavských Vajnoroch prejde kontrolou Útvaru hodnoty za peniaze.