Rezort zdravotníctva chce začať diskusiu o potrebe takzvaných "záchytiek"

Ministerstvo zdravotníctva chce začať diskusiu o potrebe takzvaných "záchytiek". Ide o izby, v ktorých triezvejú výtržníci, na Slovensku takéto priestory už roky nefungujú.
Rezort hovorí o pracovnej skupine, ktorá sa má zaoberať témou „nevyhnutnosti doriešenia situácie s protialkoholickými záchytnými izbami“. Vyplýva to zo správy o akčnom pláne pre problémy s alkoholom, vláda SR ju dnes vzala na vedomie.
Roky nefungujúce protialkoholické záchytné izby hnevajú napríklad sesterskú komoru. Opilci podľa nej často končia na centrálnych príjmoch v nemocniciach a ohrozujú personál.
„Nemáme kam umiestniť nahlásených podnapitých ľudí,“ tvrdí bratislavská mestská polícia, o stanovisko ju požiadal samotný rezort zdravotníctva. Ak takíto ľudia nie sú „zjavne zranení“, prenos do nemocnice sanitkou je podľa nej problematický.
Za roky 2013 až 2016 zaregistrovali bratislavskí mestskí policajti vyše 8000 priestupkov na verejných priestranstvách, nevedia však konkretizovať, koľko z nich výtržníci vykonali pod vplyvom alkoholu.

Obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone predĺžili väzbu
Ivovi P., obvinenému v prípade únosu a intoxikácie študentky Sone, predĺžil Mestský súd Bratislava I 7. mája väzbu o štyri mesiace, teda do 8. októbra.

PS: Poškodený most v Poprade je symbolom zlyhania štátu, žiada rýchle opravy
Kritický stav dopravnej infraštruktúry na Slovensku sa aktuálne naplno prejavil v Poprade odtrhnutým nosníkom mosta.

Chemický ústav SAV reagoval na Kotlárov článok publikovaný v predátorskom časopise
Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie ochorenia COVID-19 Peter Kotlár, sú nepodložené.