Elektronický nákup lístkov na vlak Slovákov neoslovil

Železničnej spoločnosti Slovensko sa ani druhý rok za sebou nepodarilo splniť svoj cieľ a prilákať dostatok cestujúcich k počítačom.
Podiel tržieb, ktoré železnice inkasujú vďaka internetu, je len necelých osem percent. To je dvakrát menej ako pri tržbách „susedných“ Českých dráh a skoro desaťkrát menej, než deklaruje RegioJet.
Železnice vidia príčinu nezáujmu verejnosti v zrušení prevádzky vlakov kategórie IC začiatkom roka 2016. Práve tento druh vlakov dosahoval najväčšie zisky z internetového predaja.
Správu o nízkej úspešnosti elektronického nákupu lístkov na vlak priniesli Hospodárske noviny.

Ministri sa zhodujú, že atentát nebol len útokom na človeka, ale i na spoločnosť
Minuloročný útok na premiéra Roberta Fica nebol len útokom na človeka, ale na celý právny štát, demokratický systém, ako aj na hodnoty slobody, rešpektu a spolupatričnosti. Zhodujú sa na tom členovia vlády SR.

Bezpečnostné zložky zachytili muža, ktorý sa chystal prísť do Handlovej
Muž mal na sociálnych sieťach zverejňovať nenávistné vyjadrenia.

SAV: Publikácia, ktorej spoluautorom je Kotlár, má vedecké nedostatky
Slovenská akadémia vied zverejnila stanovisko k publikácii o mRNA vakcínach proti covidu.

Žilinka: Skončím vo funkcii vtedy, keď sa naplní môj čas
Generálny prokurátor Maroš Žilinka skončí vo funkcii vtedy, keď sa naplní jeho čas. Otázky o zotrvaní na poste nie sú podľa neho na mieste. Žilinka to uviedol vo štvrtok po rokovaní Bezpečnostnej rady SR.

KDH: Atentát na premiéra pripomenul, kam môže viesť strata rešpektu a slušnosti
Viliama Karasa z opozičného KDH mrzí, že za posledný rok nedošlo k zásadnému posunu k zmiereniu spoločnosti.