• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 26.2.2024Meniny má Viktor
12°Bratislava

9 benefitov tvárovej masáže

  • 19:35 14.11.2016
  • Bratislava
9 benefitov tvárovej masáže

Zistite, aké prínosy má pre vašu pleť a tvár každodenná masáž, ktorú si môžete dopriať aj doma.

Urobiť si každý deň tvárovú masáž je kľúčom nielen k zdravo vyzerajúcej pleti, ale aj mladistvému vzhľadu. Tento fakt vedeli mnohé kultúry, v ktorých je masáž ich tradičnou súčasťou, ako napríklad v čínskej, kde sa prvá zmienka o masáži objavuje už v 3. storočí n.l. Prírodné oleje a podpora prekrvenia pokožky sa na pleti odrazí už po pár dňoch od zavedenia pravidelného rituálu.

1.Zdravo vyzerajúca pleť

Tvárová masáž je výborný spôsob ako rozmaznávať svoju pleť,a zároveň jej dodať správnu farbu. Tvárová masáž podporuje prúdenie krvi a prispieva tak k rozžiarenej pleti a dodáva jej oddýchnutý vzhľad.

2.Detoxikácia tváre

Detoxikácia predstavuje odstraňovanie pozostatkov enviromentálneho znečisťovania, ktorému je každý deň naša pleť podrobovaná. Tvárová masáž však okrem odstránenia zvyškov vonkajšieho vplyvu, zároveň odstraňuje aj vrstvu mŕtvych pleťových buniek a prispieva tak k zdravému vzhľadu pleti.

3.Eliminovanie stresu a prvá pomoc pri bolesti hlavy

Život v súčasnosti so sebou prináša veľa faktorov podporujúcich stres a našu nepohodu. Stres ako taký môže človeka viesť v menšom k lepším výkonom, ale pokiaľ je ho veľa vedie k depresií, bolestiam hlavy či popudovosti. Tvárová masáž ráno či večer nielen dokonale prekrví pleť, ale zároveň uvoľní stres, ktorý v sebe človek nesie.

4.Redukovanie tmavých kruhov pod očami

Tvrdí sa, že tmavé kruhy pod očami sú spôsobené nedostatkom spánku, ale pravdou je, že gény majú na tejto nedokonalosti rovnaký podiel viny. Tmavé kruhy pod očami dodávajú pleti nezdravý vzhľad a ich na ich prekrytie často nestačí ani kvalitný mejkap. Jemná tvárová masáž okolo očného okolia však vedie k zjemneniu tmavých kruhov, či dokonca ich úplnej eliminácií, pokiaľ sa tvárová masáž dopraje pleti pravidelne.

5.Zjemňovanie nerovnomernej pigmentácie

Zvýšená a nerovnomerná pigmentácia pleti je problém, ktorý je spôsobená nielen vrstvami odumretej pokožky, nadmerným slnečným žiarením, ale aj nedostatkom hydratácie a vonkajšími vplyvmi. Všetky tieto nepriaznivé faktory možno eliminovať práve tvárou masážou s olejmi.

6.Odstránenie tmavých bodiek a odstránenie stôp po akné

Čierne bodky a akné vznikajú prevažne vplyvom vonkajších elementov a znečistenia. Čierne bodky, ktoré väčšinou iritujú väčšinu žien, však možno odstrániť jemnou masážou, ktorá póry nielen otvára a umožňuje ich ľahšie odstrániť. V prípade akné je postup rovnaký, zároveň však masáž pomáha zjemniť vzniknuté jazvy po akné, ktoré vznikli hlavne nesprávnym odstraňovaním.

7.Zvýšenie tvorby kolagénu a zjemňovanie vrások

Dobrá masáž tváre vedie k podpore tvorby kolagénu, ktorý stimuluje pružnosť pleti a prispieva tak k jej mladistvému vzhľadu. Kolagén je zodpovedný za anti-age efekt, a predchádza tvorbe vrások a ďalším nedokonalostiam pleti. Jeho tvorba sa však vekom znižuje a práve pravidelnou masážou sa podporuje jeho opätovná tvorba.

8.Predchádzanie dvojitej brade

Dvojitú bradu nemusia mať len ľudia s nadváhou,ale aj chudí ľudia. Dvojitá brada je teda výsledkom nielen nesprávnej stravy, ale takisto nesprávneho držania tela a hlavy pri práci, či štúdiu. Tvárová masáž podporuje zmenšovanie kože a svalov v oblasti tváre a krku.

9.Odstránenie pocitu suchej pokožky

Zima a chladné počasie sú faktory, ktoré podporujú suchosť pokožky. V tomto období je potrebné pleť dostatočne hydratovať a masáž s prírodnými olejmi je najlepším trikom ako sa vyhnúť nepríjemnej, suchej pokožke.

Zdroj: Info.sk, NJ, medlicker.com, NJ Video: youtube.com Foto: shutterstock.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

DNES - 9:14Zdravie

Účinnosť a bezpečnosť lieku môžu ovplyvniť aj interakcie s potravinami.

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

18:41 24.02.2024Zdravie

Častá konzumácia tohto typu jedál zvyšuje riziko zubných kazov, upozorňuje dentálna hygienička.

Obľúbený vitamín zvyšuje riziko demencie, varujú vedci. Nachádza sa vo viacerých obilninách

Obľúbený vitamín zvyšuje riziko demencie, varujú vedci. Nachádza sa vo viacerých obilninách

7:36 22.02.2024Zdravie

Štúdia spojila užívanie vitamínu s vyšším riziko demencie.

Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie človeka

Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie človeka

9:22 19.02.2024Zdravie

Kyslá kapusta obsahuje viacero vitamínov či minerálov prospešných pre zdravie človeka.

Smartfóny spôsobujú problémy aj u rodičov. Takto škodia svojim deťom

Smartfóny spôsobujú problémy aj u rodičov. Takto škodia svojim deťom

6:52 19.02.2024Zdravie

Rodičia, ktorí používajú smartfóny, môžu uškodiť svojim deťom v tínedžerskom veku.