Pápež František: Na záchranu bánk sa nájdu nehorázne peniaze, pre ľudí nie
- 6:48 06.11.2016
- Istanbul

Pápež František v sobotu adresoval kritiku vládam a svetovým inštitúciám za "nehorázne" obnosy peňazí, ktoré vedia nájsť na zachraňovanie bánk, pričom na trpiacich ľudí, vrátane migrantov zomierajúcich pri pokusoch preplávať Stredozemné more, sa nevynakladajú ani zlomky podobných súm.
Pápež túto politiku nazval "bankrotom ľudskosti". Svoju reč predniesol na stretnutí s medzinárodnou skupinou, ktorú tvorili environmentalisti, predstavitelia odborových hnutí a aktivisti. V hľadisku sedel aj bývalý uruguajský prezident José Mujica, známy ako ochranca chudobných.
"Keď v dnešnom svete banka čelí bankrotu, okamžite sa nájdu škandalózne vysoké sumy na jej záchranu," povedal František, podľa ktorého na záchranu "trpiacich bratov" sa vyčleňujú neporovnateľne menšie finančné prostriedky.

Štvrtina ľudí v Nemecku má prisťahovalecký pôvod
Približne 21,2 milióna ľudí s prisťahovaleckým pôvodom žilo počas uplynulého roka v Nemecku, čo je štvorpercentný nárast v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Vatikán by v júni mohol hostiť ďalšie kolo rusko-ukrajinských rozhovorov
Nové kolo rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou by sa mohlo uskutočniť vo Vatikáne v polovici júna.

V priehrade našli mŕtvolu. Spoznávate tohto muža?
Polícia pátra po totožnosti mŕtveho muža, žiada o pomoc verejnosť.

Premiér Netanjahu vyjadril šok v súvislosti so streľbou vo Washingtone
Úrad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vo štvrtok uviedol, že je „šokovaný strašnou, antisemitskou“ streľbou na zamestnancov izraelského veľvyslanectva vo Washingtone.

Arcidiecéza New Orleans dala súhlas odškodniť obete sexuálneho zneužívania
Arcidiecéza v americkom meste New Orleans súhlasila, že obetiam sexuálneho zneužívania duchovnými