• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 26.5.2025Meniny má Dušan
14°Bratislava

Dvadsať maďarských policajtov pôjde do Srbska strážiť južné hranice

  • 18:28 03.10.2016
  • Budapešť
Dvadsať maďarských policajtov pôjde do Srbska strážiť južné hranice

Srbský minister zahraničných vecí vyjadril nespokojnosť s tým, že EÚ nemá jednotnú politiku v tejto otázke.

Maďarsko pošle do Srbska 20 policajtov, ktorí budú pomáhať strážiť tamojšie južné hranice, pretože na západobalkánskej trase hrozí príchod ďalšej prisťahovaleckej vlny, povedal dnes maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po schôdzke so srbským rezortným partnerom Ivicom Dačičom.

"Maďarsko zastáva rozhodný názor, že Srbsko je pripravené na členstvo v Európskej únii, a jeho záujmom je, aby sa čoskoro stalo členom únie," zdôraznil podľa agentúry MTI šéf maďarskej diplomacie a dodal, že je to aj záujmom Maďarov žijúcich v Srbsku.

"Máme záujem na stabilnom a bezpečnom západnom Balkáne, k čomu je európska integrácia najrýchlejšou cestou. Podporujeme, dokonca žiadame, aby EÚ otvorila štyri nové kapitoly prístupových rokovaní so Srbskom," povedal Szijjártó.

Srbský minister podotkol, že jeho krajina sa môže stať najväčšou obeťou migračnej krízy kvôli svojej geografickej polohe na západobalkánskej trase, kadiaľ prechádzajú medzi dvoma časťami Európy masy prisťahovalcov. Vyjadril nespokojnosť s tým, že EÚ nemá jednotnú politiku v tejto otázke.

"Nemôžeme dovoliť, aby masy migrantov zostali na území Srbska. Tým by bola ohrozená aj regionálna stabilita," podčiarkol šéf srbskej diplomacie a dodal, že jeho krajina už dosiahla hranice svojej trpezlivosti a v prípade, že príde ďalšia vlna utečencov, prijme potrebné opatrenia.

Dačič pripomenul, že vzájomné srbsko-maďarské vzťahy sú priateľské a v mnohých záležitostiach si tieto krajiny rozumejú, čo pred niekoľkými rokmi bolo ešte nepredstaviteľné.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zomrela známa česká herečka, držiteľka ceny Thálie

Zomrela známa česká herečka, držiteľka ceny Thálie

VČERA - 20:42Zahraničné

Herečka známa z filmov aj divadla bola držiteľkou ceny Thálie za celoživotné činoherné majstrovstvo.

Nemecko po útokoch na Ukrajinu avizuje nové „bolestivé“ sankcie voči Rusku

Nemecko po útokoch na Ukrajinu avizuje nové „bolestivé“ sankcie voči Rusku

VČERA - 19:50Zahraničné

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v nedeľu vyhlásil, že spojenci Kyjeva musia dať ráznu odpoveď na najväčšiu vlnu ruských útokov od začiatku vojny, ktorej Ukrajina čelila v noci na nedeľu.

Hrozivý objav v Alpách: Našli tam telá piatich ľudí

Hrozivý objav v Alpách: Našli tam telá piatich ľudí

VČERA - 18:13Zahraničné

Po náleze opustených lyží sa v oblasti našli aj telá.

Po Cannes boli v nedeľu prerušené dodávky elektriny aj v meste Nice

Po Cannes boli v nedeľu prerušené dodávky elektriny aj v meste Nice

VČERA - 15:37Zahraničné

Kvôli požiaru v rozvodni sa v nedeľu ráno v juhofrancúzskom meste Nice bez dodávok elektriny ocitlo takmer 45.000 domácností.

Podozrivá z útoku nožom v Hamburgu sa na súde priznala k činu

Podozrivá z útoku nožom v Hamburgu sa na súde priznala k činu

VČERA - 15:22Zahraničné

Tridsaťdeväťročná žena podozrivá z piatkového útoku nožom na železničnej stanici v nemeckom meste Hamburg, ktorý zranil 18 ľudí, sa na súde priznala k činu.