• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.5.2025Meniny má Zina
20°Bratislava

Bezdomovci v Poprade majú k dispozícii vojenský stan na ubytovanie

  • 13:58 03.10.2016
  • Poprad
Bezdomovci v Poprade majú k dispozícii vojenský stan na ubytovanie

Vo vojenskom stane je podľa Petry Závackej zo sociálneho odboru Mestského úradu v Poprade k dispozícii podľa potreby desať až 12 lôžok so spacími vakmi.

Zariadenie sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici v Poprade rozšírilo ubytovacie kapacity o vojenský stan, ktorý sa nachádza priamo v areáli zariadenia. Vzhľadom na predpokladané ochladenie v nasledujúcich dňoch, samospráva ponúkne ľuďom žijúcim na ulici nízkoprahové bývanie ako alternatívu k zariadeniu s celoročným poskytovaním sociálnych služieb s prísnejším prevádzkovým režimom. Vo vojenskom stane je podľa Petry Závackej zo sociálneho odboru Mestského úradu v Poprade k dispozícii podľa potreby desať až 12 lôžok so spacími vakmi.

"Okrem bezplatného prenocovania môžu bezdomovci využívať všetky sociálne služby, ktoré poskytuje zariadenie, a to služby strediska osobnej hygieny, práčovne, výdajne šatstva a môžu dostať aj teplú polievku. Klienti majú možnosť tiež využiť sociálne poradenstvo. Sme pripravení pomôcť im v ich situácii pri vybavení dokladov, umiestnení v zariadeniach sociálnych služieb, či pri zapojení sa do aktivačných prác organizovaných mestom," informovala Závacká. Mesto Poprad v zariadení vytvorilo tiež podmienky pre občianske združenie Korene, ktoré zabezpečuje distribúciu časopisov Nota bene predajcom, ktorí si takýmto spôsobom môžu zvýšiť príjem.

Pracovníci sociálneho odboru počas celého roka priamo v teréne vyhľadávajú ľudí, ktorí sú bez strechy nad hlavou a ponúkajú im možnosť využiť služby zariadenia na Levočskej ulici. Závacká doplnila, že samospráva nemá dosah na ľudí, ktorí sa aj napriek tomu slobodne rozhodnú a dobrovoľne uprednostnia život na ulici.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Košickí expolicajti v prípade zabitia muža priznali na súde vinu

Košickí expolicajti v prípade zabitia muža priznali na súde vinu

DNES - 12:17Domáce

Hlavné pojednávanie v prípade zabitia muža bez domova prichyteného pre podozrenie z krádeže v obchodnom dome v Košiciach z novembra minulého roka sa v stredu koná na košickom mestskom súde.

Krajská prokuratúra zrušila obvinenie exministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi

Krajská prokuratúra zrušila obvinenie exministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi

DNES - 11:25Domáce

Krajská prokuratúra v Bratislave zrušila z formálno-právnych dôvodov obvinenie voči bývalému ministrovi životného prostredia Jánovi Budajovi.

Česko vo štvrtok zrejme zruší kontroly na hraniciach so SR pre SLAK

Česko vo štvrtok zrejme zruší kontroly na hraniciach so SR pre SLAK

DNES - 11:12Domáce

Česko pravdepodobne vo štvrtok zruší kontroly na hraniciach so Slovenskom, ktoré zaviedlo v marci ako jedno z opatrení proti zavlečeniu slintačky a krívačky (SLAK) do ČR.

Drucker upraví návrh o povinných škôlkach, deti budú môcť rodičia učiť aj doma

Drucker upraví návrh o povinných škôlkach, deti budú môcť rodičia učiť aj doma

DNES - 10:27Domáce

Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) pripustil zmeny v návrhu, ktorým chcel rezort zaviesť povinné škôlky pre štvorročné a neskôr trojročné deti.

Ročné dieťa zomrelo po zrážke s pohýnajúcou sa dodávkou

Ročné dieťa zomrelo po zrážke s pohýnajúcou sa dodávkou

DNES - 10:20Domáce

K tragickej udalosti, pri ktorej zomrelo ročné dieťa, došlo v utorok (20. 5.) v podvečerných hodinách pred rodinným domom v Brezne, v časti Hlavina.