• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 7.5.2025Meniny má Monika
11°Bratislava

Vláda zasadne v Sobranciach, kde prerokuje akčný plán pre región

  • 6:40 23.08.2016
  • Bratislava/Sobrance
Vláda zasadne v Sobranciach, kde prerokuje akčný plán pre región

Cieľom je znížiť mieru nezamestnanosti v regióne podporou vytvorenia 1 225 pracovných miest do roku 2020.

Po pondelňajšom (22.8.) výjazdovom rokovaní v Sabinove dnes vláda zasadne v Sobranciach. Jej hlavným programom bude schváliť akčný plán rozvoja tohto okresu, ktorého cieľom je znížiť mieru nezamestnanosti v regióne podporou vytvorenia 1 225 pracovných miest do roku 2020.

"Medzi špecifické okresné faktory patrí hlavne periférna poloha okresu v rámci štátu na schengenskej hranici Európskej únie s Ukrajinou, špecifická odvetvová orientácia regionálnej ekonomiky, nedostatočne rozvinutá infraštruktúra regiónu, odchod mladej kvalifikovanej sily z okresu a nevyhovujúca štruktúra zameraní stredného školstva. V okrese sú sťažené podmienky pre prilákanie väčších zahraničných investorov," uvádza sa materiáli.


Z celkovej odhadovanej investície v tomto okrese do roku 2020 na úrovni približne 69 miliónov eur predpokladá akčný plán krytie z verejných zdrojov vo výške 53,4 milióna eur a 15,4 milióna eur zo súkromných zdrojov. Celková výška regionálneho príspevku podľa zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov má presiahnuť 2,5 milióna eur.

Vláda plánuje počas nasledujúcich štyroch týždňov absolvovať deväť výjazdov do slovenských regiónov. Prvá trojdňová šnúra prišla na rad tento týždeň. Ministri vycestovali na východ krajiny – do Prešovského a Košického kraja. V pondelok (22.8.) navštívili okres Sabinov, dnes okres Sobrance a v stredu (24.8.) zasadnú v Trebišove.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Saková: Slovensko nesúhlasí s plánom Európskej komisie na zastavenie dodávok plynu a ropy z Ruska

Saková: Slovensko nesúhlasí s plánom Európskej komisie na zastavenie dodávok plynu a ropy z Ruska

VČERA - 21:25Ekonomické

Slovensko nesúhlasí s plánom Európskej komisie na zastavenie dodávok plynu, ropy a jadrového paliva z Ruska.

V Košiciach protestovali proti transakčnej dani

V Košiciach protestovali proti transakčnej dani

VČERA - 21:24Ekonomické

Pri Jakabovom paláci v Košiciach sa v utorok protestovalo proti transakčnej dani.

Agrorezort rieši situáciu s umiestnením ošípaných zo zasiahnutých oblastí na trh

Agrorezort rieši situáciu s umiestnením ošípaných zo zasiahnutých oblastí na trh

VČERA - 21:19Ekonomické

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč sa v utorok stretol so zástupcami chovateľov ošípaných, spracovateľov mäsa a predstaviteľmi štátnych inštitúcií.

Agrorezort hľadá spôsoby na primerané odškodnenie chovateľov

Agrorezort hľadá spôsoby na primerané odškodnenie chovateľov

VČERA - 20:31Ekonomické

Ochorenia zvierat spôsobujú chovateľom významné hospodárske a prevádzkové škody.