• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 20.5.2025Meniny má Bernard
19°Bratislava

V Prievidzi pribudnú detské ihriská

  • 11:36 20.07.2016
  • Prievidza
V Prievidzi pribudnú detské ihriská

Ďalšie detské ihrisko pribudne v meste aj na sídlisku Mládež, lokalitu vytypovala radnica so zástupcom spoločnosti Lidl.

Na sídliskách Zapotôčky a Mládež v Prievidzi vyrastie dvojica detských ihrísk. Veľké centrálne pribudne na Ulici I. Bukovčana a mesto jeho výstavbu zabezpečí zo svojho rozpočtu. Druhé, z dotácie od súkromnej spoločnosti, postavia na Ulici M. Mišíka. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Centrálne ihrisko na Zapotôčkach bude oplotené s množstvom hracích komponentov. Momentálne je už vydané právoplatné územné rozhodnutie o využívaní územia a je podpísaná zmluva o dielo," ozrejmil Ďureje.

Vyčíslil, že investícia do výstavby ihriska predstavuje 25.000 eur, pričom termín ukončenia prác a odovzdania diela je stanovený na 12. augusta.

Ďalšie detské ihrisko pribudne v meste aj na sídlisku Mládež, lokalitu vytypovala radnica so zástupcom spoločnosti Lidl. "Toto ihrisko by malo byť vybudované z dotácie spoločnosti do konca roka 2016," dodal hovorca mesta.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
NS oslobodil spod obžaloby B. Pašku v kauze nákupu nábytku pre nemocnicu

NS oslobodil spod obžaloby B. Pašku v kauze nákupu nábytku pre nemocnicu

DNES - 13:44Domáce

Najvyšší súd SR v utorok oslobodil spod obžaloby Branislava Pašku v kauze nákupu nábytku pre Univerzitnú nemocnicu Louisa Pasteura v Košiciach.

Vyhláška MZ môže sťažiť prístup k liekom na výnimku, tvrdia odborníci

Vyhláška MZ môže sťažiť prístup k liekom na výnimku, tvrdia odborníci

DNES - 13:26Domáce

Vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR k zmene podmienok vstupu nových liekov do systému úhrad z verejného zdravotného poistenia môže výrazne sťažiť pacientom prístup k liekom na výnimku.

Čadca: Projekt rekonštrukcie športovej haly bude stáť viac ako tri milióny eur

Čadca: Projekt rekonštrukcie športovej haly bude stáť viac ako tri milióny eur

DNES - 13:25Domáce

Vďaka finančným prostriedkom z plánu obnovy zrekonštruujú v Čadci športovú halu na Ulici športovcov.

Premiér poukazuje na dostatok argumentov pre nepodporenie pandemickej dohody

Premiér poukazuje na dostatok argumentov pre nepodporenie pandemickej dohody

DNES - 12:39Domáce

Premiér SR Robert Fico (Smer-SD) poukazuje na dostatok vecných argumentov pre nepodporenie pandemickej dohody zo strany Slovenska.

Kresťanská únia podporí zmenu ústavy, ak Smer-SD pristúpi na jej podmienky

Kresťanská únia podporí zmenu ústavy, ak Smer-SD pristúpi na jej podmienky

DNES - 12:36Domáce

Opozičná Kresťanská únia podporí zmenu ústavy z koaličnej dielne, ak strana Smer-SD pristúpi na jej podmienky.