• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
Bratislava

Británia sa dohodla s Boeingom, kupuje vojenské lietadlá

  • 13:52 11.07.2016
  • Londýn
Británia sa dohodla s Boeingom, kupuje vojenské lietadlá

Britské ministerstvo obrany vo svojom vyhlásení odhadlo náklady na kúpu lietadiel a modernizáciu vrtuľníkov na 2,3 miliardy dolárov (2,08 miliardy eur).

Británia dnes dokončila dohodu s americkým výrobcom lietadiel Boeing o kúpe vojenských lietadiel a modernizácii helikoptér Apache v hodnote niekoľkých miliárd libier. Informovala o tom agentúra Reuters.

Britské ministerstvo obrany po otvorení veľtrhu leteckej techniky vo Farnborough na juhu Anglicka oznámilo, že sa dohodlo s Boeingom na kúpe deviatich lietadiel P-8A Poseidon a modernizácii 50 helikoptér Apache.

Británia už vlani v novembri naznačila, že má v úmysle kúpiť lietadlá P-8A, ktoré pátrajú po ponorkách, aby zaplnila dieru v zložení svojej obrannej techniky.

Minister obrany Michael Fallon dodal, že nové vojenské lietadlá zvýšia ochranu a bezpečnosť Británie. Nespresnil, koľko vláda v Londýne za lietadlá zaplatí, uviedol však, že náklady na vybudovanie pátracej letky, vrátane infraštruktúry a výcviku, vyjdú Britániu v nasledujúcej dekáde na 3 miliardy libier (3,52 miliardy eur).

Ministerstvo obrany zase vo svojom vyhlásení odhadlo náklady na kúpu lietadiel a modernizáciu vrtuľníkov na 2,3 miliardy USD (2,08 miliardy eur).
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nové toalety pri Chate pod Rysmi začnú stavať v júni

Nové toalety pri Chate pod Rysmi začnú stavať v júni

VČERA - 19:03Domáce

Turistický klub Hikemates získal stavebné povolenie na výstavbu kompostovacích toaliet pri Chate pod Rysmi.

STVR: Rada v pondelok vypočuje kandidátov na generálneho riaditeľa

STVR: Rada v pondelok vypočuje kandidátov na generálneho riaditeľa

VČERA - 18:27Domáce

V pondelok (12. 5.) predpoludním o 10.00 h sa začne vypočutie kandidátov na generálneho riaditeľa STVR.

 Nehoda štvorkolky si vyžiadala život 34-ročného muža

Nehoda štvorkolky si vyžiadala život 34-ročného muža

VČERA - 17:44Domáce

Dopravná nehoda štvorkolky, ku ktorej došlo v sobotu popoludní v obci Papín v okrese Humenné, si vyžiadala život muža.

Šimečka: Všetci dôležití európski lídri sú v Kyjeve, R. Fico v Moskve

Šimečka: Všetci dôležití európski lídri sú v Kyjeve, R. Fico v Moskve

VČERA - 15:28Domáce

Kým je predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) v Moskve, všetci dôležití európski lídri sa zúčastňujú na stretnutí v Kyjeve.

Drucker: Cesta premiéra do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer ako SR

Drucker: Cesta premiéra do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer ako SR

VČERA - 14:41Domáce

Cesta predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy bola skôr v záujme strany Smer-SD ako v záujme Slovenska.