Polícia v celej EÚ sa zameria na alkohol za volantom

Dopravná akcia zameraná hlavne na alkohol sa uskutoční od pondelka až do konca týždňa a to nielen na Slovensku, ale vo všetkých európskych štátoch, ktoré združuje medzinárodná organizácia TISPOL-u.
Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, v januári polícia zaevidovala sto nehôd pod vplyvom alkoholu, vo februári a marci počet mierne klesol na 91 a 94 a v apríli sa tento počet vyšplhal až na 111.
Okrem vodičov však odhalili aj stovky podgurážených cyklistov. Ako uviedla Baloghová, alkohol zistili u viac ako 500 z nich, piati dokonca odmietli fúkať.
Mnohí vodiči sú nepoučiteľní, už viac ako 18 mesiacov je alkohol nad jedno promile trestným činom. Len v apríli odhalili policajti 420 vodičov a v marci 426 vodičov s viac ako jedným promile.
Rekord si drží minuloročný november, kedy prichytili takmer 600 vodičov. Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby si nesadali za volant pod vplyvom alkoholu.

Polícia: Informácie z Haščákových mobilov preveruje, začala aj trestné stíhanie
Informácie z mobilných telefónov, ktoré v minulosti polícia zaistila finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi, sa preverujú v trestných konaniach a operatívnom preverovaní.

SHMÚ: Mimoriadne teplé počasie pokračuje aj v poslednom týždni septembra
Mimoriadne teplé počasie na Slovensku pokračuje aj v poslednom týždni septembra.

Strana Smer trvá na transparentnom vedení kampane, odmieta hodnotenie TIS
Strana Smer-SD trvá na tom, že jej volebná kampaň je vedená v súlade s platnou legislatívou, je transparentná a že na úhradu nákladov na kampaň používa len financie vedené na transparentnom účte.

VIDEO: Motocykel bez EČV a s troma pasažiermi viedol 16-ročný chlapec
Motocykel bez evidenčných čísel a s troma pasažiermi chcela zastaviť hliadka polície v sobotu (23. 9.) podvečer na ceste medzi obcou Dolné Trhovište a mestom Hlohovec.

Za záujmom o voľbu zo zahraničia vidia politológovia kampane a emigráciu
Zvýšený záujem Slovákov o voľbu zo zahraničia vnímajú politológovia ako dôsledok politických kampaní a zvýšenej emigrácie obyvateľov