• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 16.9.2019Meniny má Ľudmila
13°Bratislava

Poslanci SDKÚ-DS Žitňanská a Beblavý štartujú nový projekt

  • 16:12 15.02.2013
  • BRATISLAVA
Poslanci SDKÚ-DS Žitňanská a Beblavý štartujú nový projekt

Poslanci NR SR Lucia Žitňanská a Miroslav Beblavý (SDKÚ-DS) štartujú projekt Tvoríme Slovensko.

Ako uviedla Žitňanská dnes pre agentúru SITA, Tvoríme Slovensko je politický, ale nie stranícky projekt budúcej podoby Slovenska. Dvojica poslancov mieni absolvovať sériu diskusií po celom Slovensku. Prvá bude v stredu večer v Bratislave.

„Politické riešenia 90-tych rokov už nestačia, hľadanie východísk si vyžaduje nový pohľad. Potenciál krajiny je nevyužitý, vzdelanosť, odbornosť a skúsenosti mnohých aj mladých ľudí sú väčšie ako potenciál garnitúry, ktorá dnes krajinu vedie,“ vyhlásila.

Podľa nej týchto dnes treba vtiahnuť do diskusie, nadchnúť a presvedčiť. „Stranícka pôda dnes pre týchto ľudí nie je atraktívna. Preto len vo vnútri strán sa odpoveď na súčasnú situáciu nájsť nedá. Témy “Tvoríme Slovensko” spravíme predmetom verejnej diskusie. Ak budú mať širšiu podporu, zareagovať budú musieť aj politické strany,“ zdôraznila.

SDKÚ-DS nie je na tom podľa Žitňanskej ani lepšie, ani horšie ako iné strany. Súčasne sa na „trhu“ pohybuje podľa nej veľké množstvo individuálnych hráčov, ktorí majú v prvom rade záujem, aby strhli pozornosť verejnej mienky na seba.

„Ponúkať seba je málo. Je to na škodu Slovenska, lebo výsledok je, že jedna strana ovláda štát. Ja nerozmýšľam v tejto chvíli, v ktorom kastlíku budem, ale o tom, ako by sme s podporou verejnosti vedeli niečo zmysluplné urobiť," konštatovala.

Každá aktivita, ktorá pomôže vzbudiť záujem o veci verejné, je podľa podpredsedu SDKÚ-DS Ivana Štefanca vítaná. Ako povedal Štefanec dnes pre agentúru SITA v súvislosti s novým projektom Lucie Žitňanskej, osobne vidí prioritu v zlepšení kontaktu s občanmi, ale aj v spájaní všetkých ľudí, ktorí majú záujem o vybudovanie silnej alternatívy voči vláde jednej strany. „Keď budeme vidieť spoločný cieľ, každá aktivita nám môže pomôcť", povedal.

V októbri ohlásil vznik názorovej platformy v KDH Radoslav Procházka. Na budúci týždeň by mal oznámiť, ako vidí svoju budúcnosť, pričom už v januári načrtol svoj odchod z hnutia. Štefanec si nemyslí, že Žitňanskej projekt povedie k vzniku platformy, alebo štiepeniu strany. „SDKÚ-DS je etická tým, že je otvorená novým názorom. Nevidím zmysel v budovaní platforiem, ale v intenzívnejšej spolupráci,“ dodal Štefanec.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SHMÚ varuje pred prízemným mrazom vo väčšine krajov Slovenska

SHMÚ varuje pred prízemným mrazom vo väčšine krajov Slovenska

VČERA - 20:14Domáce

Na veľkej časti Slovenska sa môže v pondelok (16. 9.) medzi 4.00 a 7.00 h ráno vyskytnúť prízemný mráz, ktorý je nebezpečný pre teplomilné rastliny.

Priemerný Slovák v roku 2018 vyprodukoval 427 kg odpadu ročne

Priemerný Slovák v roku 2018 vyprodukoval 427 kg odpadu ročne

VČERA - 17:00Domáce

Priemerný Slovák v roku 2018 vyprodukoval 427 kg odpadu ročne, čo je presne o 100 kg viac ako pred desiatimi rokmi.

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

Danko: Budeme bojovať, aby sme zostavili vládu, ktorá zastaví PS

VČERA - 15:01Domáce

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko by po nadchádzajúcich voľbách najradšej vládol sám, bude však bojovať aj za vznik vlády, ktorá by zastavila Progresívne Slovensko.

Sanitky by mali spravovať nemocnice, zhodli sa Zelník a Krajčí

Sanitky by mali spravovať nemocnice, zhodli sa Zelník a Krajčí

VČERA - 14:55Domáce

Záchranky by sa podľa predsedu parlamentného zdravotníckeho výboru Štefana Zelníka a člena výboru Mareka Krajčího (OĽaNO) mohli vrátiť pod správu nemocníc.

Biskup Fekete pripomenul tri slová - bolesť, poslušnosť a viera

Biskup Fekete pripomenul tri slová - bolesť, poslušnosť a viera

VČERA - 14:51Domáce

Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie a mesto Šaštín-Stráže v spolupráci s Bratislavskou arcidiecézou a dobrovoľníkmi zorganizovali ďalší ročník Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii.