• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 25.9.2023Meniny má Vladislav(a)
17°Bratislava

KDH nechcú v skutočnosti Roberta Fica naštvať, tvrdí Sulík

  • 17:16 02.06.2013
  • BRATISLAVA
KDH nechcú v skutočnosti Roberta Fica naštvať, tvrdí Sulík

Pravica by si podľa predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka nemala odpovedať len na to, kto k nej patrí, ale aj na ďalšiu otázku - kto je skutočnou opozíciou voči strane Smer-SD.

"Také KDH ani náhodou, veď to je ich koaličný partner. Potom sa ťažko robí opozičná politika, keď jeden - dvaja sa síce tvária a hovoria o sebe, že sú opozícia. V skutočnosti nechcú Roberta Fica príliš naštvať, aby teda ich po roku 2016 zobral do koalície," povedal Sulík v diskusnej relácii Slovenskej televízie - Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12.

Podľa Sulíka je to fraška, nie opozičná politika, ide o funkcie. "Keď máte x-tisíc členov, potrebujete ich upratať na nejaké miestečká a tam je úplne jedno, či koaličný partner je Smer, alebo niekto iný," povedal Sulík.
Matovič vníma vládu ľavice ako bezcitnú

Igor Matovič (OĽaNO) hovoril o slovenskej pravici a ľavici ako o rukách. "Vlastne keď zoberieme tú ľavicu, tú Robert Fico urobil v jednu silnú päsť. Usekol tie prsty, tie rozličnosti a urobil jednu silnú päsť," opisoval Matovič. Podľa jeho slov prsty majú svoj zmysel, aby mal človek cit v ruke. Päsť bez prstov ho nemá. "Potom tá päsť je síce silná, rozhodná, ale bezcitná. A takto ja vlastne aj trošičku vnímam vládu tej ľavice na Slovensku," povedal s tým, že "cit tu chýba".

Podľa neho pritom cit bol deklarovaný v názve Sociálna demokracia. "Kroky, ktoré ľavica na Slovensku robí, alebo strana Smer, tak väčšinou to je o sile, o totalite moci," povedal Matovič. Na druhej strane máme pravicu, ktorá je podľa neho rozdrobená, takže tam sú nejaké pršteky.

"Ale bohužiaľ, čo je smola slovenskej pravice a pravicových strán - ktoré, akože kopa ich bola, zase sa delia, zoskupujú a znova budú nejaké nové - že oni nehľadajú, čo ich spája. Na tú dlaň nejako zabúdajú," vysvetľoval. Prsty podľa neho musia byť funkčné a hľadať priestor, ktorý ich spája. Úlohou pravice je teda podľa Matoviča hľadať to, čo ju spája a nie to, čo ju rozdeľuje.
Most-Híd považuje vzťahy s KDH za nadštandardné

Ivan Švejna zo strany Most-Híd na margo otázky, či má atomizovaná pravica raz šancu na väčšie spájanie, poukázal na príklad ich strany, ktorá je podľa jeho slov jednotná a všetkých 13 poslancov v parlamente vystupuje jednotne.

"My vítame spoluprácu, máme nadštandardné vzťahy s KDH, SDKÚ," poznamenal Švejna. Podľa neho by mala otázka, prečo tri strany Ľudovej platformy netvoria všade koalíciu do župných volieb, smerovať na KDH.

To sa totiž rozhodlo, že v dvoch krajoch do takej koalície nepôjde, v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji pôjde so Smerom-SD. Most-Híd totiž verejne deklaroval, že preferuje vznik koalícií strán Ľudovej platformy. "Pre nás je dôležité, aby sme v čo najväčšom počte krajov boli ako pravica zjednotení," povedal Švejna.

Daniel Lipšic (NOVA) si myslí, že pravicové strany by si mali navzájom fandiť. "Je to možno ideálna predstava. lebo keď sa budeme sporiť navzájom, tak naozaj bude mať navrch Robert Fico a bude si môcť robiť, čo chce," povedal Lipšic. Ak nebude snaha dohodnúť sa, čo si vyžaduje veľkorysosť a empatiu, tak nebudú podľa Lipšica vedieť vytvoriť pre ľudí dôveryhodnú alternatívu. "Našim, mojim politickým protivníkom na politickom spektre je Robert Fico, nie iné pravicové strany," povedal v relácii Lipšic.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia: Informácie z Haščákových mobilov preveruje, začala aj trestné stíhanie

Polícia: Informácie z Haščákových mobilov preveruje, začala aj trestné stíhanie

DNES - 17:29Domáce

Informácie z mobilných telefónov, ktoré v minulosti polícia zaistila finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi, sa preverujú v trestných konaniach a operatívnom preverovaní.

SHMÚ: Mimoriadne teplé počasie pokračuje aj v poslednom týždni septembra

SHMÚ: Mimoriadne teplé počasie pokračuje aj v poslednom týždni septembra

DNES - 17:04Domáce

Mimoriadne teplé počasie na Slovensku pokračuje aj v poslednom týždni septembra.

Strana Smer trvá na transparentnom vedení kampane, odmieta hodnotenie TIS

Strana Smer trvá na transparentnom vedení kampane, odmieta hodnotenie TIS

DNES - 16:43Domáce

Strana Smer-SD trvá na tom, že jej volebná kampaň je vedená v súlade s platnou legislatívou, je transparentná a že na úhradu nákladov na kampaň používa len financie vedené na transparentnom účte.

VIDEO: Motocykel bez EČV a s troma pasažiermi viedol 16-ročný chlapec

VIDEO: Motocykel bez EČV a s troma pasažiermi viedol 16-ročný chlapec

DNES - 15:01Domáce

Motocykel bez evidenčných čísel a s troma pasažiermi chcela zastaviť hliadka polície v sobotu (23. 9.) podvečer na ceste medzi obcou Dolné Trhovište a mestom Hlohovec.

Za záujmom o voľbu zo zahraničia vidia politológovia kampane a emigráciu

Za záujmom o voľbu zo zahraničia vidia politológovia kampane a emigráciu

DNES - 14:05Domáce

Zvýšený záujem Slovákov o voľbu zo zahraničia vnímajú politológovia ako dôsledok politických kampaní a zvýšenej emigrácie obyvateľov