• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 5.6.2020Meniny má Laura
15°Bratislava

Uprataná kancelária zvyšuje produktivitu

  • 9:56 19.04.2016
  • Bratislava
Uprataná kancelária zvyšuje produktivitu

Patrí vaše pracovisko k ukážkovo čistým, alebo mu vládne „trvalý pracovný neporiadok“?

Ak je vaša odpoveď akákoľvek, mali by ste robiť poriadok pravidelne. Čistá a uprataná kancelária totiž vytvára motivačné prostredie a zvyšuje produktivitu.

Čistota pol života
Zaprataná plocha stola, ufúľaná klávesnica so zvyškami jedla, zbierka mastných odtlačkov na monitore a tučná vrstva prachu na policiach. Pripomína vám to niečo? Prvé slnečné lúče, ktoré preniknú cez okná ukazujú, že je najvyšší čas upratať. Tam, kde je to možné, je ideálne poriadne vyvetrať a odbornej firme zveriť vyčistenie vzduchotechniky a klimatizácie. Podstatná je najmä kontrola a výmena filtrov. „Dráždivý prach, peľ a iné alergény sa skrývajú nielen v klimatizácii, ale aj útrobách výpočtovej techniky, v desktopoch, tlačiarňach či kopírkach. Vhodným riešením je použiť vzduchový tlakový čistiť v spreji s aplikátorom, ktorý sa dostane aj do ťažko prístupných miest,“ uvádza skúsenosti z praxe Martin Majerník, prevádzkový riaditeľ spoločnosti TRIPSY, s.r.o., ktorá podniká s potrebami pre kancelárie už 11 rokov a pokračuje: „Na monitory a obrazovky odporúčame pravidelne používať antibakteriálne čistiace spreje alebo čistiace utierky. Zákaznícky obľúbené sú celé čistiace sady, napríklad SENCOR, ktorá okrem utierky z mikrovlákna a roztoku obsahuje aj jemný štetec na čistenie klávesníc. Roztoky sú zvyčajne antistatické a pri pravidelnom používaní zabraňujú typickému žltnutiu plastových plôch.“

Revolučná metóda „Konmarie“
Čo prevratné môže byť ešte vymyslené v oblasti akou je nudné upratovanie? Divili by ste sa, ale za posledné dva roky vzbudila celosvetovú pozornosť metóda Konmarie, ktorú spopularizovala Japonka Marie Kondo, autorka bestselleru Kúzelné upratovanie. Z jej myšlienok a metód čerpajú nielen domácnosti, ale aj pracoviská veľkých firiem. Konmarie okrem iného znamená upratovať naraz. Žiadne prechádzanie prstom po policiach počas telefonovania, ale seriózne jednorazové upratanie od podlahy až po strop. „Disponujeme širokým sortimentom čistiacich, dezinfekčných a hygienických prostriedkov. Okrem klasických spotrebiteľských balení firemným klientom dodávame ekonomické niekoľkolitrové balenia, viaceré vhodné aj na strojové čistenie povrchov. Stále sa snažíme našu ponuku rozširovať o kvalitné prostriedky, ktoré nudné upratovanie uľahčia a skrátia na minimum,“ uvádza M. Majerník.

Druhou kľúčovou zásadou metódy Konmarie je vyhadzovanie vecí, ktoré už doslúžili svojmu účelu, k čomu v kancelárii môžeme priradiť aj skartovanie dokumentov. Treťou zásadou je potom rozdelenie vecí, ktoré vám zostanú po uprataní do logických skupín a ich umiestnite v kancelárii.

Poriadkom proti rušivým vplyvom
Metóda Konmarie má okrem upratovania ešte ďalší rozmer. Uprataný a čistý priestor totiž umožňuje podávať vyšší výkon bez rušivých vplyvov. Každé rozptýlenie, hľadanie dokumentov v halde iných znamená, že sa nevenujete práci, ale niečomu inému, zvyčajne neproduktívnemu a stresujúcemu. Je možné, že práve vďaka tomu trávite v kancelárii viac času, ako je potrebné. M. Majerník na margo boja proti chaosu upratovaním uvádza: „Všetky fyzické veci a najmä papierové dokumenty by mali mať svoje stabilné a jasne vymedzené miesto. Tak sa vyhnete zbytočnému vyhľadávaniu a predídete strate. Ideálne sú rýchloviazače a zakladače so širokým spektrom farieb pre ľahšiu a rýchlejšiu orientáciu. V našej ponuke sú aj exkluzívne zakladače s povrchom v dizajne brúsenej ocele. Pre účely archivácie dokumentov sú obľúbené prešpánové boxy, boxy na dokumenty alebo katalógové knihy.“
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

13:53 15.05.2020Tlačové správy

Na Slovensku naďalej pretrváva zákaz všetkých veľkých podujatí. Svetové kapely preto svoje koncerty rušia, alebo presúvajú na rok 2021.

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

13:26 14.05.2020Tlačové správy

Populárny slovenský herec, komik a hudobník uverejňuje nový videoklip ku skladbe “Pyžamový deň”. Jeho hudobný projekt Čosi úsmevné je nielen pre deti, ale na svoje si prídu aj rodičia.

Vyhrajte pozemok na Mesiaci s hrou World of Tanks Blitz

Vyhrajte pozemok na Mesiaci s hrou World of Tanks Blitz

11:35 10.04.2020Tlačové správy

Hráči World of Tanks Blitz môžu vyhrať pozemok na Mesiaci.

Ako riešiť škody na majetku, ktoré spôsobila víchrica

Ako riešiť škody na majetku, ktoré spôsobila víchrica

9:00 23.03.2020Tlačové správy

Víchrice sa v tomto ročnom období vyskytujú na našom území pomerne často. Veterné počasie so sebou prináša veľa nástrah aj pre náš majetok.

Kapela Nightwish vydáva druhý singel z nového albumu

Kapela Nightwish vydáva druhý singel z nového albumu

16:12 14.03.2020Tlačové správy

Jeden z headlinerov festivalu Masters of Rock kapela Nightwish vydáva ďalší singel z nového albumu.