• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 22.2.2020Meniny má Etela
Bratislava

Cesty sú mokré, Donovaly a Šturec už sprejazdnili

  • 15:29 11.02.2013
  • BANSKÁ BYSTRICA
Cesty sú mokré, Donovaly a Šturec už sprejazdnili

Vodičov na severovýchode Slovenska budú v pondelok ohrozujú snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal preto výstrahu 1. stupňa pred ich tvorbou.

Na niektorých úsekoch stále sneží, väčšina ciest je mokrá, na vozovkách sa nachádza vrstva kašovitého, miestami utlačeného snehu. Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice.

Zjazdnosť slovenských ciest budeme cez deň priebežne sledovať:
Problémové úseky

Všetky horské priechody v Banskobystrickom kraji sú už zjazdné bez obmedzení. Od 13:00 to platí aj pre priechod Šturec a od 14:00 aj pre priechod Donovaly, ktoré boli pre sneženie od nedeľného večera, respektíve dnešného skorého rána uzavreté pre kamióny dlhšie než 10 metrov.

Na cestách v úseku II/531 Červená Skala, II/584 Srdiečko - Bystrá, II/529 Vrchslatina - Brezno, HP Čertovica a Besník je nutnosť použiť snehové reťaze pre vozidlá nad 10 m dĺžky.

Miestami zľadovatený sneh je na ceste I/67 Rožňava - Dobšiná a na úsekoch ciest v okolí Nitrianskeho Pravna, Budatínu, Bytče a Plešivca.

Dohľadnosť do 50 m je v okolí Kokavy nad Rimavicou. Vplyvom silného bočného vetra sa na HP Besník, na ceste I/67 v úseku Dobšínského kopca, na cestách v okresoch Martin, Turčianske Teplice a v okolí Prešova tvoria snehové jazyky a záveje.

Pre snehové záveje je neprejazdný úsek cesty III/68002 Červenica -Zlatá Baňa. Cesta II/533 Gemerská Poloma – Súľová a II/549 Úhornianske sedlo je uzavretá pre všetku dopravu.

Banskobystrický kraj

Horské priechody v Banskobystrickom kraji sú aj počas aktuálneho sneženia prejazdné, Čertovica však len s nasadenými snehovými reťazami a priechody Donovaly a Šturec sú pre vozidlá dlhšie než 10 metrov uzavreté.

Na vozovkách ciest je v nižších polohách vrstva kašovitého snehu do troch centimetrov, vo vyšších polohách vrstva kašovitého a miestami utlačeného snehu do šesť centimetrov. Agentúru SITA informovali dispečeri Banskobystrickej regionálnej správy ciest v Banskej Bystrici a Žiari nad Hronom Dušan Škubák a Ľubica Práznovská.

Cesty v Bratislave

Bratislavské cesty sú po nedeľnom snežení zjazdné. Hlavné cestné ťahy sú mokré, na vedľajších cestách je kašovitá vrstva snehu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca primátora Ľubomír Andrassy.

Mesto poslalo do terénu posýpače v nedeľu o 20:30, v pondelok ráno išlo do ulíc 83 pracovníkov, ktorí čistia chodníky a zastávky. Nadránom vyslali posýpače aj na Hodonínsku ulicu neďaleko bratislavského Krematória.

Mechanizmy na žiadosť Dopravného podniku Bratislava posýpali aj cestu na Kolibu, kde sa šmýkali trolejbusy.

Trenčiansky kraj

Cesty v Trenčianskom kraji aj horské priechody sú napriek nočnému sneženiu zjazdné. V teréne majú cestári 39 posýpacích vozidiel a jeden traktor.

V súčasnosti slabo sneží len v okresoch Považská Bystrica, Ilava, Trenčín a v okolí Nitrianskeho Pravna v okrese Prievidza. „Cesty sú v dobrom stave, nehody nemáme hlásené,“ informoval technický námestník Správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja Milan Halás.

Cesty I. a II. triedy sú mokré, miestami s kašovitou vrstvou snehu do jedného centimetra. Na cestách III. triedy je miestami kašovitá vrstva snehu do dvoch až troch centimetrov. Teploty sa pohybujú od -5 do 2 stupňov Celzia.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
KBS aj ECAV povzbudili veriacich k účasti vo voľbách

KBS aj ECAV povzbudili veriacich k účasti vo voľbách

DNES - 17:06Domáce

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) aj vedenie Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku povzbudili veriacich, aby sa zúčastnili parlamentných volieb (29.2.).

Polícia v súvislosti s výbuchom plynu v Prešove zadržala ďalšie dve osoby

Polícia v súvislosti s výbuchom plynu v Prešove zadržala ďalšie dve osoby

DNES - 14:11Domáce

Policajný vyšetrovateľ v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome v Prešove vzniesol uplynulý piatok obvinenie za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia voči ďalším dvom osobám.

Erik Tomáš obhajoval sociálne opatrenia, Beblavý upozornil na ich dosah

Erik Tomáš obhajoval sociálne opatrenia, Beblavý upozornil na ich dosah

DNES - 13:57Domáce

Sociálne opatrenia sa vládna strana Smer-SD rozhodla prijať tesne pred parlamentnými voľbami po tom, čo opozícia začala tvrdiť, že ide len o predvolebné sľuby.

VIDEO: Ženu zo zajatia vyslobodili až kukláči

VIDEO: Ženu zo zajatia vyslobodili až kukláči

DNES - 13:53Domáce

Rušný podvečer zažili včera obyvatelia jednej z trebišovských ulíc.

 FOTO: Pri dopravnej nehode zomrela 42-ročná vodička

FOTO: Pri dopravnej nehode zomrela 42-ročná vodička

DNES - 13:04Domáce

Pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo uplynulý piatok večer medzi obcami Šarišské Čierne (okr. Bardejov) a Kurimka (okr. Svidník), zomrela 42-ročná vodička.