• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 8.12.2022Meniny má Marína
Bratislava

Vyšetrovanie podľa Roberta Fica ukázalo, že VSS netunelovali

  • 13:39 25.05.2013
  • BRATISLAVA
Vyšetrovanie podľa Roberta Fica ukázalo, že VSS netunelovali

V kauze údajného tunelovania Vojenskej spravodajskej služby (VSS) v minulosti sa „pomaly už ani divá sviňa nevyzná, že o čo tam presne ide“.

Vyšetrovanie v tajných službách však tunelovanie vyvrátilo, povedal v diskusii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) - Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko premiér Robert Fico.

Upozornil na to, že zverejnenie budov, ktoré využívajú tajné služby spochybnili obraz našich tajných služieb v očiach našich zahraničných partnerov. Podľa premiéra "je veľmi nebezpečné, ak bývalí pracovníci tajných služieb, ktorí tam už nie sú, dokonca jeden z nich je aj trestne stíhaný, spochybňujú slovenské spravodajské služby z čisto osobných záujmov, len preto, lebo tam nie sú a chcú za každú cenu urobiť zle".

Predsedu vlády o kauze informuje minister obrany Martin Glváč a Fico má od neho informácie, že interné vyšetrovanie spravodajských služieb ministerstva obrany dokázalo, že nedošlo k žiadnemu tunelovaniu.

Ministrovi obrany Fico dôveruje

"Ak má niekto pocit, že tajná služba alebo spravodajská služba je obchod s potravinami, do ktorého prídete a vyberiete si čo chcete, tak je to veľmi mylná predstava," upozornil premiér, ktorý má prístup aj k utajovaným dokumentom.

O mnohých veciach, ktoré tieto služby robia verejnosť nemôže vedieť, lebo by bola ohrozená bezpečnosť štátu, vysvetlil. Napríklad zverejnenie nehnuteľností našich spravodajských služieb spôsobí, že sa ich pravdepodobne budú musieť predať. Zároveň takéto informácie spochybnili naše tajné služby v očiach našich zahraničných partnerov.

Ministrovi obrany premiér absolútne dôveruje. Tieto objekty sú na 80 - 90 percent naďalej v službách spravodajských služieb, hoci pre ich zverejnenie by ich podľa premiéra mohli aj predať. "Dokonca niektoré veci sa vôbec nestali, ktoré sú popisované v tých rôznych dokumentoch, o ktorých hovoria médiá," uistil. Chce, aby sa na kauzu pozreli príslušné orgány. Pripomenul, že Glváč nebol v rokoch 2006 - 2010 ministrom obrany. "Ja dnes dôverujem ministrovi, minister dôveruje svojim ľuďom a keby sa ukázalo, že títo ľudia zlyhajú, tak bude musieť minister prijímať veľmi razantné rozhodnutia rôzneho typu," konštatoval Robert Fico.

V Smer-e SD podľa Fica strácajú trpezlivosť s opozičnými hrami a prichádza čas, aby sa dohodli o voľbe generálneho prokurátora.

V krátkom čase budú voliť generálneho prokurátora

"Strácame trpezlivosť a ja nevylučujem, že v krátkom čase pristúpime k voľbe generálneho prokurátora," konštatoval v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu RTVS Fico. Upozornil, že na voľbu generálneho prokurátora neexistuje žiadna zákonná prekážka. Najskôr však musí hovoriť s predsedom Národnej rady SR Pavlom Paškom.

"Bolo by dobré, keby sme dokončili tento problém na jeseň, pretože my potrebujeme funkčnú, efektívnu generálnu prokuratúru," povedal Fico. Za dôležité zároveň považuje, aby ešte pred voľbou v parlamente predstavili kandidáta aj prezidentovi. Podľa Fica Smer uvažuje o niektorých ľuďoch ako o kandidátoch na generálneho prokurátora. "Dokonca tu je aj jeden návrh prokurátorskej rady. A nie je žiadnym tajomstvom, že prokurátorská rada povedala, že vidí Jaromíra Čižnára ako vhodného kandidáta. My sme avizovali pred voľbou generálneho prokurátora, že by sme radi počuli názor samotných prokurátorov," pripomenul Fico s tým, že zatiaľ žiadny oficiálny návrh podaný nebol a to až pokiaľ predseda parlamentu nestanoví konkrétne termíny.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

DNES - 21:53Domáce

Smer zahlasuje za pád vlády, nechce však pomáhať SaS k návratu do nej.

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

DNES - 21:11Domáce

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalší predstavitelia krajiny sa vo štvrtok po návšteve slovenských ministrov v Kyjeve poďakovali Slovensku za podporu a pomoc.

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

DNES - 20:12Domáce

Výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

DNES - 17:30Domáce

Kollár označil SaS za farizejov a odborníkov na rozbíjanie vlád.

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

DNES - 17:17Domáce

Polícia zadržala cez víkend 34-ročného muža, ktorý obťažoval viaceré psičkárky v Bratislave.