• Články
 • Internet
 • Mapy
 • Recepty
Pondelok, 10.8.2020Meniny má Vavrinec
21°Bratislava

Najlepšie suroviny proti vypadávaniu vlasov

 • 19:20 09.03.2016
 • Bratislava
Najlepšie suroviny proti vypadávaniu vlasov

Každému človeku vypadávajú vlasy, keďže je to súčasť prirodzeného vlasového cyklu. Čo ale robiť, ak strácate príliš veľa vlasov? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Denne nám vypadne približne sto vlasov. Ak je to ale dvakrát viac, hovoríme o nadmernom vypadávaní. Zrejme vás nepotešíme informáciou, že ním trpí čoraz viac ľudí. Za nadmerné vypadávanie môže viac faktorov – stres, fajčenie, nedostatočná výživa, pôsobenie chemikálií v kozmetike, rôzne ochorenia a tiež starnutie.

Čítajte: Vypadávanie vlasov – toto sú najčastejšie príčiny

Proti vypadávaniu môžete zakročiť viacerými spôsobmi, od chirurgických úprav skalpu, až po používanie špeciálnych prípravkov. My vám poradíme najúčinnejšie prírodné suroviny, ktoré vám pomôžu zastaviť stratu vlasov.

 • Masáž olejmi

Niekedy môže vypadávanie vlasov spôsobiť problém s cirkuláciou krvi. Vlasy tak nedostávajú všetky živiny, ktoré potrebujú. Masírovaním olejmi posilníte prúdenie krvi aj v tejto oblasti a naviac dodáte vlasovým folikulom živiny.

Na masírovanie je vhodné použiť kokosový, ricínový, olivový alebo mandľový olej. Vyberajte ale čo najkvalitnejší. Stačí si nabrať niekoľko kvapiek na prsty a masírovať skalp aspoň dvakrát týždenne.

 • Indický egreš

je bohatý na vitamín C, ktorého nedostatok sa tiež môže podpísať na vypadávaní vlasov. Naviac má silné antioxidačné, antibakteriálne a exfoliačné účinky, čo vám pomôže udržať pokožku na hlave zdravú a tým podporíte aj rast vlasov.

Indický egreš zvyčajne dostanete vo forme prášku. Odporúčame vám ho zmiešať s citrónovou šťavou, aplikovať ho na skalp a chvíľu zmesou masírovať korienky vlasov. Vlasy môžete následne zmyť alebo zatočiť do uteráka, nechať zmes pôsobiť počas noci a umyť až ráno.

Čítajte: Ako prirodzene zastaviť šedivenie vlasov

Ak ale máte farbené vlasy, dávajte si pozor na účinok citrónu – pri dlhšom pôsobení môže farbu vlasov zmeniť.

 • Senovka grécka

Obsahuje hormóny, ktoré podporujú rast vlasov a obnovujú vlasový folikul. Naviac sa v nej nachádzajú proteíny a kyselina nikotínová (niacín), ktorá tiež stimuluje rast vlasov.

Nechajte hrsť semiačok počas noci v miske s vodou. Ráno preceďte a podrvte semiačka tak, aby ste z nich vytvorili pastu. Tú aplikujte ku korienkom vlasov. Nechajte pôsobiť aspoň pol hodiny a potom si zmyte vlasy.

 • Aloe vera

Aloe vera obsahuje enzýmy, ktoré priamo podporujú zdravý rast vlasov. Jeho alkalická funkcia môže mať tiež blahodárny vplyv na vlasový folikul a celkové zdravie pokožky vlasov. Pri pravidelnom používaní môže tiež zmierniť pocity svrbenia, začervenanie a tiež lupiny na pokožke hlavy.

Čítajte: Chcete dlhé, hebké a rovné vlasy? Vyskúšajte účinné domáce recepty

Využite gél alebo šťavu z aloe vera a aplikujte ju na skalp. Nechajte ju pôsobiť niekoľko hodín a potom zmyte.

 • Červená repa

Je bohatá na bielkoviny,draslík, vápnik, fosfor a tiež vitamíny B a C. Všetky tieto živiny potrebujú aj naše vlasy pre správny rast. Odporúča sa konzumovať ju pravidelne a tiež si z jej listov môžete pripraviť odvar, ktorým zmyjete vlasy.

 • Ibištek

Zrejme ste netušili, že aj ibištek má blahodárny vplyv na vlasy. Okrem toho, že podporuje ich rast, jeho používaním tiež zabránite štiepeniu končekov a tvorbe lupín.

Najlepšie je zmiešať hrsť ibišteka s kokosovým olejom a zmes zohriať. Potom olej aplikujte na korienky vlasov a jemne masírujte. Ideálne je nechať ibištek pôsobiť počas noci a ráno zmyť vlasy.

 • Kokosové mlieko

Je bohaté na proteíny a esenciálne tuky, ktoré podporujú rast vlasov a súčasne zabraňujú ich vypadávaniu. Odporúčame ho aplikovať na skalp, nechať pôsobiť aspoň 20 minút a následne umyť vlasy šampónom.

Máte vlastné triky, ako zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentári pod článkom.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, thehealthsite.com, top10homeremedies.com. Foto: shutterstock.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

VČERA - 20:09Zdravie

Podľa lekárov môžu niektoré lieky spôsobiť viac škody ako úžitku.

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

20:08 08.08.2020Zdravie

Vysoká telesná teplota môže v niektorých prípadoch značiť nedostatok vitamínu. Ako zistiť, či si ho stačí doplniť, alebo či by ste radšej mali zájsť na vyšetrenie?

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

19:37 07.08.2020Zdravie

Mnohí sa pri šírení koronavírusu spoliehajú na horúce počasie s veľkým množstvom UV žiarenia zo Slnka. Podľa odborníkov tak robia chybu.

Horúčavy majú trvať niekoľko dní, netreba zabúdať na pitný režim

Horúčavy majú trvať niekoľko dní, netreba zabúdať na pitný režim

14:25 07.08.2020Zdravie

Horúčavy, ktoré v piatok zasiahli Slovensko, by mali pretrvať aj počas nadchádzajúcich dní.

Čoraz viac pacientov po ochorení COVID-19 prichádza o vlasy

Čoraz viac pacientov po ochorení COVID-19 prichádza o vlasy

20:12 06.08.2020Zdravie

Okrem čuchu a chuti pacienti hlásia aj stratu vlasov.