• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
Bratislava

Gyurcsány: Maďarsko nevedie vláda, ale zločinecká skupina

  • 20:06 23.01.2016
  • BRATISLAVA
Gyurcsány: Maďarsko nevedie vláda, ale zločinecká skupina

Kradnutie sa stalo vládnou politikou, ľudia si zvykli na šepkanie a strach v spoločnosti je samozrejmosťou, zhodnotil expremiér Ferenc Gyurcsány.

Maďarský expremiér a predseda opozičnej Demokratickej koalície (DK) Ferenc Gyurcsány dnes vo svojom 12. hodnotení stavu krajiny uviedol, že vládnuca strana Fidesz zradila Maďarsko. Kradnutie sa podľa neho stalo vládnou politikou, ľudia si zvykli na šepkanie a strach v spoločnosti je samozrejmosťou.

Gyurcsány na jednej strane vidí v Maďarsku menšinu, ktorá bohatne vďaka korupcii, na druhej strane zas tvrdo pracujúcu väčšinu, ktorá stráca nádej. "Toto je Maďarsko strany Fidesz Viktora Orbána," domnieva sa Gyurcsány, ktorého citovalo internetové vydanie ľavicového denníka Népszava.

"Maďarsko dnes nevedie vláda, ale zločinecká skupina prezlečená za politikov. Na jej čele stojí premiér," pokračoval Gyurcsány. V Orbánovom Fidesze sa podľa neho slovo privatizácia kedysi považovalo za nadávku. Teraz však Fidesz zorganizoval najväčšiu a najskorumpovanejšiu privatizáciu od zmeny režimu v Maďarsku, myslí si šéf DK.

Expremiér ostro kritizoval Orbána aj za podľa neho extrémistický postoj k migrácii. "Kontrolovaným spôsobom a pri zaručení bezpečnosti by bolo Maďarsko schopné prijať migrantov a mohlo by mu to byť aj prospešné," uviedol Gyurcsány, ktorý varoval pred izoláciou Maďarska v Európskej únii.

"Je možné, že predseda vlády (Orbán) krátkodobo zvíťazí v niekoľkých politických bojoch, môže sa však stať, že ohrozí osud Maďarov," povedal Gyurcsány a zdôraznil, že Maďarsko je potrebné viesť inou cestou. Avizoval, že o tri týždne predstaví nový program DK.
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Macron: Nové sankcie proti Rusku by mohli cieliť na finančné služby, ropu a plyn

Macron: Nové sankcie proti Rusku by mohli cieliť na finančné služby, ropu a plyn

VČERA - 22:08Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok vyjadril podporu uvaleniu nových sankcií na Rusko v najbližších dňoch v prípade, že nezačne uplatňovať prímerie, ktoré navrhla Ukrajina spolu so svojimi spojencami.

Po boji s ťažkou chorobou zomrel hollywoodsky herec

Po boji s ťažkou chorobou zomrel hollywoodsky herec

VČERA - 22:07Zahraničné

Herec bol známy aj vďaka roli vo filme Martina Scorseseho, kde si zahral po boku Roberta de Nira.

Trump oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu

Trump oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu

VČERA - 21:48Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu, aby dal krajine pod novým vedením „šancu na úspech“.

Trumpova administratíva znížila financovanie výskumu rakoviny o 31 percent

Trumpova administratíva znížila financovanie výskumu rakoviny o 31 percent

VČERA - 21:47Zahraničné

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa znížila v prvom štvrťroku 2025 financovanie výskumu rakoviny o 31 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP

Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP

VČERA - 15:02Zahraničné

Bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmunssen si myslí, že európske krajiny by mali zvýšiť svoje výdavky na obranu aspoň na štyri percentá hrubého domáceho produktu.