• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.10.2019Meniny má Vendelín
20°Bratislava

Kveta Horváthová bude bojovať v kampani proti rakovine

  • 16:38 16.05.2013
  • BRATISLAVA
Kveta Horváthová bude bojovať v kampani proti rakovine

Moderátorka Kveta Horváthová sa pridala k známym slovenským osobnostiam podporujúcim projekt Avon proti rakovine prsníka.


Spolu s nimi sa zúčastní aj na 5. ročníku Avon Pochodu proti rakovine prsníka, ktorý slávnostne odštartuje 15. júna na námestí pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave.

Ako Horváthová povedala na dnešnej tlačovej konferencii, zásluhou materstva si čoraz viac uvedomuje riziká tohto zákerného ochorenia.

Svojej úlohy sa preto zhostila s nadšením. "Je veľmi dôležité podporovať ženy, ktoré prežívajú také trápenie, ako je boj s rakovinou prsníka. Páči sa mi, že Avon odkryl túto chúlostivú tému ako prvá spoločnosť na Slovensku. Preto sa aj ja s veľkou radosťou pripojím k Avonu, aby som mohla touto cestou verejne preukázať všetkým ženám trpiacim týmto zákerným ochorením svoju spolupatričnosť a podporu v ich boji," vysvetlila.

Fakty sú alarmujúce

Moderátorka chce svojou účasťou na kampani vyzdvihnúť i opodstatnenosť preventívnych gynekologických prehliadok. Alarmujúci je podľa nej fakt, že na Slovensku svojho gynekológa pravidelne navštevuje len približne šestina žien.

Organizátori sa tešia, že ich ponuku na spoluprácu moderátorka prijala. "Kvetka je matkou a zároveň úspešnou moderátorkou a tak veríme, že jej charizma a osobnosť prispeje k šíreniu hlavného posolstva nášho projektu," uviedla Alena Pytlíčková z Avon Cosmetics.

Okrem Kvety Horváthovej sa na pochode zúčastnia aj ďalšie tváre projektu Avon proti rakovine prsníka - Zlatica Puškárová, Ada Straková, Nora Beňačková, Alena Heribanová, Beáta Dubasová, Henrieta Mičkovicová, Hana Rapantová, Karin Habšudová, Jana Kirschner, Petra Polnišová, Martin Pyco Rausch, Maroš Kramár a Braňo "Bruno" Ciberej.

Pochod pre všetkých

Program sa začne o 13:00 na námestí pri nákupnom centre Eurovea. Slávnostný štart je naplánovaný na 15:00.

Trasa povedie cez Fajnorovo nábrežie, Hviezdoslavovo námestie, Hlavné námestie, Námestie SNP, Michalskú a Rybné námestie naspäť na námestie pri nákupnom centre.

Štyriapolkilometrovú trasu podľa organizátorov zvládnu aj rodiny s deťmi, kočíkmi a domácimi miláčikmi. Na zúčastnených čaká bohatý sprievodný program na štarte aj v cieli, v rámci ktorého sa predstavia napríklad Starmania, The Cellmates, Celeste Buckingham, Peter Lipa Band, IMT Smile a ďalší.

Vstupenkami na podujatie sú dámske a pánske Tričká proti rakovine prsníka 2013, ktorých kúpou každý prispieva na aktivity zamerané na boj proti rakovine prsníka. Tmavoružové dámske tričko pre tento ročník opäť navrhla známa česká dizajnérka Taťána Kovaříková. Nový model je zhotovený z pružného materiálu a jeho variabilný strih v univerzálnej veľkosti umožňuje nosiť rovnaké tričko každej žene. Pre pánov sú určené elegantné šedé polo tričká. Záujemcovia a záujemkyne si ich môžu zakúpiť prostredníctvom Avon Lady alebo Avon Gentlemana, objednať si ich cez webovú stránku www.zdraveprsia.sk alebo zakúpiť v deň konania priamo na mieste podujatia.

Cieľom iniciatívy Avon proti rakovine prsníka je získavanie finančných prostriedkov, ktoré poslúžia na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, zakúpenie diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti. Na Slovensku sa od roku 1998, kedy sa zapojilo do celosvetovej kampane, podarilo vyzbierať 1,2 milióna eur.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jedna generácia má vážny problém s alkoholom. Ktorá to je, vás prekvapí

Jedna generácia má vážny problém s alkoholom. Ktorá to je, vás prekvapí

VČERA - 18:34Zdravie

Vedci skúmali rizikové návyky pitia alkoholu a zistili, ktorá skupina obyvateľstva je najviac ohrozená.

Ako liečiť depresiu: Stačí jesť tieto jedlá po dobu 3 týždňov

Ako liečiť depresiu: Stačí jesť tieto jedlá po dobu 3 týždňov

19:18 17.10.2019Zdravie

Aj strava dokáže urobiť výrazne pomôcť psychike.

Zlý spánok: Na vine je nedostatok vitamínu

Zlý spánok: Na vine je nedostatok vitamínu

19:26 16.10.2019Zdravie

Tento vitamín chýba až štvrtine obyvateľstva.

Takáto zmena stravovacích návykov môže signalizovať rakovinu žalúdka

Takáto zmena stravovacích návykov môže signalizovať rakovinu žalúdka

8:35 16.10.2019Zdravie

Niektoré náhle zmeny v stravovacích návykoch môžu byť prvotným príznakom smrteľnej diagnózy.

Pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín dokáže ovplyvniť vaše oči

Pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín dokáže ovplyvniť vaše oči

19:08 15.10.2019Zdravie

Ak vo vašej strave zabezpečíte správne typy a pomer esenciálnych mastných kyselín, môžete zabrániť nepriaznivému zdravotnému stavu.