• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 3.6.2020Meniny má Karolína
21°Bratislava

Kveta Horváthová bude bojovať v kampani proti rakovine

  • 16:38 16.05.2013
  • BRATISLAVA
Kveta Horváthová bude bojovať v kampani proti rakovine

Moderátorka Kveta Horváthová sa pridala k známym slovenským osobnostiam podporujúcim projekt Avon proti rakovine prsníka.


Spolu s nimi sa zúčastní aj na 5. ročníku Avon Pochodu proti rakovine prsníka, ktorý slávnostne odštartuje 15. júna na námestí pri nákupnom centre Eurovea v Bratislave.

Ako Horváthová povedala na dnešnej tlačovej konferencii, zásluhou materstva si čoraz viac uvedomuje riziká tohto zákerného ochorenia.

Svojej úlohy sa preto zhostila s nadšením. "Je veľmi dôležité podporovať ženy, ktoré prežívajú také trápenie, ako je boj s rakovinou prsníka. Páči sa mi, že Avon odkryl túto chúlostivú tému ako prvá spoločnosť na Slovensku. Preto sa aj ja s veľkou radosťou pripojím k Avonu, aby som mohla touto cestou verejne preukázať všetkým ženám trpiacim týmto zákerným ochorením svoju spolupatričnosť a podporu v ich boji," vysvetlila.

Fakty sú alarmujúce

Moderátorka chce svojou účasťou na kampani vyzdvihnúť i opodstatnenosť preventívnych gynekologických prehliadok. Alarmujúci je podľa nej fakt, že na Slovensku svojho gynekológa pravidelne navštevuje len približne šestina žien.

Organizátori sa tešia, že ich ponuku na spoluprácu moderátorka prijala. "Kvetka je matkou a zároveň úspešnou moderátorkou a tak veríme, že jej charizma a osobnosť prispeje k šíreniu hlavného posolstva nášho projektu," uviedla Alena Pytlíčková z Avon Cosmetics.

Okrem Kvety Horváthovej sa na pochode zúčastnia aj ďalšie tváre projektu Avon proti rakovine prsníka - Zlatica Puškárová, Ada Straková, Nora Beňačková, Alena Heribanová, Beáta Dubasová, Henrieta Mičkovicová, Hana Rapantová, Karin Habšudová, Jana Kirschner, Petra Polnišová, Martin Pyco Rausch, Maroš Kramár a Braňo "Bruno" Ciberej.

Pochod pre všetkých

Program sa začne o 13:00 na námestí pri nákupnom centre Eurovea. Slávnostný štart je naplánovaný na 15:00.

Trasa povedie cez Fajnorovo nábrežie, Hviezdoslavovo námestie, Hlavné námestie, Námestie SNP, Michalskú a Rybné námestie naspäť na námestie pri nákupnom centre.

Štyriapolkilometrovú trasu podľa organizátorov zvládnu aj rodiny s deťmi, kočíkmi a domácimi miláčikmi. Na zúčastnených čaká bohatý sprievodný program na štarte aj v cieli, v rámci ktorého sa predstavia napríklad Starmania, The Cellmates, Celeste Buckingham, Peter Lipa Band, IMT Smile a ďalší.

Vstupenkami na podujatie sú dámske a pánske Tričká proti rakovine prsníka 2013, ktorých kúpou každý prispieva na aktivity zamerané na boj proti rakovine prsníka. Tmavoružové dámske tričko pre tento ročník opäť navrhla známa česká dizajnérka Taťána Kovaříková. Nový model je zhotovený z pružného materiálu a jeho variabilný strih v univerzálnej veľkosti umožňuje nosiť rovnaké tričko každej žene. Pre pánov sú určené elegantné šedé polo tričká. Záujemcovia a záujemkyne si ich môžu zakúpiť prostredníctvom Avon Lady alebo Avon Gentlemana, objednať si ich cez webovú stránku www.zdraveprsia.sk alebo zakúpiť v deň konania priamo na mieste podujatia.

Cieľom iniciatívy Avon proti rakovine prsníka je získavanie finančných prostriedkov, ktoré poslúžia na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, zakúpenie diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti. Na Slovensku sa od roku 1998, kedy sa zapojilo do celosvetovej kampane, podarilo vyzbierať 1,2 milióna eur.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

Tieto raňajkové jedlá dokážu oslabiť vašu pozornosť

VČERA - 20:40Zdravie

Po zjedení takýchto jedál je pozornosť človeka oslabená ešte niekoľko ďalších hodín. Pred prácou si ich preto radšej nedávajte.

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

6 bežne sa vyskytujúcich halucinácií a dôvody, prečo vznikajú

VČERA - 18:15Zdravie

Halucinácie sa vždy nespájajú len so psychickým ochorením alebo požitím návykových látok. Niektoré z nich môžu byť aj príjemné. Prečo však vznikajú?

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

Mlieko a jeho vplyv na cukrovku a vysoký tlak

VČERA - 16:02Zdravie

Prelomová štúdia, ktorá prebehla za účasti takmer 150.000 dobrovoľníkov, poukázala na nečakaný vplyv mlieka na diabetes a hypertenziu.

Prekvapivé zistenie o koronavíruse: Respiračný vírus poškodzuje cievy

Prekvapivé zistenie o koronavíruse: Respiračný vírus poškodzuje cievy

21:45 01.06.2020Zdravie

Nová štúdia ukázala, že ochorenie COVID-19 spôsobuje vážne poškodenie krvných ciev.

Prvé varovné príznaky Alzheimerovej choroby badať v očiach

Prvé varovné príznaky Alzheimerovej choroby badať v očiach

18:05 01.06.2020Zdravie

Skorá diagnóza Alzheimerovej choroby aj pomocou najnovších testov by mohla pomôcť spomaliť priebeh ochorenia.