• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 20.9.2020Meniny má Ľuboslav(a)
12°Bratislava

Keď sa pred budúcich finančníkov postaví správca úspor

  • 11:39 26.11.2015
  • Bratislava
Keď sa pred budúcich finančníkov postaví správca úspor

Na Slovensku sme sa dočkali zlomovej zmeny - diskusia o dôchodkoch zasahuje stále mladšie ročníky. A tento rok v kontexte ekonomického rastu dokázal, že talentovaných mladých ľudí v našej krajine treba vyhľadávať a podporovať. Povinnosťou lídrov je preto stretávať sa a diskutovať s mladými ľuďmi. Inšpirácia môže byť obojstranná.

Foto: Allianz ASDSSEkonomická fakulta UMB v Banskej Bystrici sa stáva rešpektovaným miestom pre hodnotenie dôchodkového systému. Od roku 2012 prevádzkuje Virtuálnu dôchodkovú správcovskú spoločnosť a Inštitút sporenia a investovania vedený docentom Jánom Šebom pracuje na slovenských a medzinárodných dôchodkových stratégiách. V súčasnosti sú absolventi Univerzity Mateja Bela mimoriadne žiadaní v bankovníctve, verejnej správe a financiách.

Medzi študentov a pedagógov prišiel Miro Kotov, portfólio manažér Allianz -Slovenskej d.s.s., a.s.. Budúci právnici, ekonómovia a finančníci preukázali nielen znalosť odborného prostredia, ale aj osobnú zvedavosť. Bolo pre nich atraktívne stretnúť sa s odborníkom, ktorý spravuje úspory sporiteľov Allianz -Slovenskej d.s.s., a.s., v objeme viac ako 2 miliardy euro. Po kvalifikovaných finančných otázkach o fondoch a investičnej stratégii nasledovala pragmatická otázka študentov: Čo ma čaká v budúcnosti?

Dnešným tridsiatnikom na slušný dôchodok nebude stačiť už ani dvojpilierový systém financovania dôchodku“, hovorí Miro Kotov. „Dlhodobé riešenie je v demografickom vývoji, v strednodobom horizonte súkromné úspory.“ V dobrom roku sa dnes narodí viac ako 60 tisíc nových detí, v husákových ročníkoch to bolo 100 tisíc. O niekoľko rokov už nebudeme hovoriť o dôchodkoch, ale o sociálnych dávkach. Súčasťou finančnej gramotnosti by sa preto mala stať veľmi prirodzená a otvorená stratégia úspor na dôchodok čo najskôr.

Ján Šebo dopĺňa: „Už nediskutujeme, či má druhý pilier zmysel. Naša aktívna diskusia musí byť o doladení a stabilizácii druhého piliera.“ Na mieste je označenie Druhý pilier 2.0. a v budúcnosti budeme musieť posilňovať zodpovednosť ľudí za svoje úspory. Z hľadiska demografického vývoja Slovenska a podľa predpovedí Európskej komisie už nebudeme vo vzťahu k dôchodkom iba občania, ale najmä sporitelia, čo má vyjadriť náš vzťah k dôchodkom.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

14:23 27.07.2020Tlačové správy

Wargaming a World of Tanks Console v spolupráci s WWE (World Wrestling Entertainment) oznamujú aktualizáciu 5.0 začatím 1. sezóny - World of Tanks: SummerSlam!

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

6:12 28.06.2020Tlačové správy

Nákup správnych šortiek na šport je v súčasnosti oveľa ťažší, ako kedysi, keď ešte nebolo k dispozícii toľko štýlov, materiálov a modelov na rôzne typy cvičenia.

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

13:06 18.06.2020Tlačové správy

World of Tanks Blitz získa nový vzhľad, viac tankov, špeciálny event a časovo obmedzený herný mód.

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

13:53 15.05.2020Tlačové správy

Na Slovensku naďalej pretrváva zákaz všetkých veľkých podujatí. Svetové kapely preto svoje koncerty rušia, alebo presúvajú na rok 2021.

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

13:26 14.05.2020Tlačové správy

Populárny slovenský herec, komik a hudobník uverejňuje nový videoklip ku skladbe “Pyžamový deň”. Jeho hudobný projekt Čosi úsmevné je nielen pre deti, ale na svoje si prídu aj rodičia.