• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 17.10.2021Meniny má Hedviga
Bratislava

Pistoriusov prípad má viacero verzií, v dome mu našli drogy

  • 15:40 18.02.2013
  • PRETORIA
Pistoriusov prípad má viacero verzií, v dome mu našli drogy

Za šokujúcim činom zdravotne postihnutej juhoafrickej športovej hviezdy Oscara Pistoriusa by mohli byť aj drogy, alkohol či žiarlivosť.

Polícia pracuje aj s týmito verziami smrti modelky Reevy Steenkampovej, ktorej telo našli minulý štvrtok v atlétovom dome.

Vyšetrovatelia skúmajú aj možnosť úkladnej vraždy. Pistorius odmieta obvinenia o úmyselnom zastrelení priateľky a jeho právni zástupcovia hovoria o tom, že išlo o omyl. Juhoafričan momentálne čaká vo vyšetrovacej väzbe na ďalšie kolo súdneho procesu, ktoré je na programe v utorok.

"V jeho dome našla polícia steroidy i stopy po užití alkoholu," tvrdí dobre informovaný zdroj pre denník The Sun. Vzorky Pistoriusovej krvi skúmajú v laboratóriu a zisťujú sa stopy po omamných látkach.

Obrazom: Oscar Pistorius čelí súdu

Zastreliť ju mohol aj zo žiarlivosti

Vyšetrovatelia našli v atlétovom dome aj zakrvavenú pálku na kriket a hľadajú tiež stopy, ktoré by potvrdili či vyvrátili, že športovec naháňal modelku po dome a ona použila športové náčinie na sebaobranu.

Podľa City Press však mala modelka zlomeninu aj na lebke, čo by mohol byť následok úderu pálkou.

V juhoafrických médiách naďalej pribúdajú špekulácie o možných príčinách incidentu. Steenkampovú mohol Pistorius zastreliť aj zo žiarlivosti, keďže blízko k nej mal aj ragbista Francois Hougaard.

Polícia rôzne motívy vraždy a scenáre udalostí v dome nekomentuje. Pistorius krátko po vražde telefonoval dobrému priateľovi. "Zabil som svoju partnerku. Bože, odpusť mi," mal nariekať do telefónu Justina Divarisa.

"Volal mi, bol rozrušený. Hovoril som mu, že mu vôbec nerozumiem. On mi zopakoval, že strieľal po Reeve, že to bola veľká nehoda," povedal Divaris.

Obrazom: Zastrelená modelka Reeva Steenkampová

Rodina chce vysvetlenie

Rodina Reevy Steenkampovej zatiaľ pripravuje pohreb. "Reeva je späť doma," povedal jej brat Adam, ktorý sa vrátil do JAR z Veľkej Británie, kde žije.

Súkromný smútočný obrad by sa mal konať v utorok v krematóriu. Médiá nebudú mať naň prístup. Rodina zavraždenej bude požadovať od Pistoriusa vysvetlenie, prečo takto konal.

"Prečo moje malé dievčatko? Prečo to urobil?" pýtala sa v titulkovom rozhovore pre juhoafrický denník Times Steenkampovej matka June.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti fašizmu

Tisíce ľudí protestovali v Ríme proti fašizmu

VČERA - 17:51Zahraničné

Desaťtisíce ľudí sa v sobotu zišli v Ríme na zhromaždení zvolanom odborármi na protest proti nárastu fašizmu v krajine. Informovala o tom agentúra AFP.

Merkelová na svojej poslednej návšteve Turecka prisľúbila kontinuitu vo vzťahoch

Merkelová na svojej poslednej návšteve Turecka prisľúbila kontinuitu vo vzťahoch

VČERA - 17:39Zahraničné

Nemecká kancelárka Angela Merkelová prisľúbila na sobotnej návšteve Turecka, kde sa stretla s prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom, kontinuitu vo vzájomných vzťahoch Berlína a Ankary.

Schallenberg chce zostať kancelárom až do ďalších volieb

Schallenberg chce zostať kancelárom až do ďalších volieb

VČERA - 16:34Zahraničné

Nový rakúsky kancelár Alexander Schallenberg vyhlásil, že v tejto funkcii chce zostať až do ďalších parlamentných volieb naplánovaných na rok 2024.

Väčšina Rakúšanov verí, že podozrenia voči Kurzovi sa môžu zakladať na pravde

Väčšina Rakúšanov verí, že podozrenia voči Kurzovi sa môžu zakladať na pravde

VČERA - 14:27Zahraničné

Dve tretiny Rakúšanov veria tomu, že na podozreniach z korupcie, v súvislosti s ktorými vyšetruje bývalého kancelára Sebastiana Kurza protikorupčná prokuratúra (WKStA), je niečo pravdy.

Boris Johnson a ďalší politici si uctili pamiatku zavraždeného poslanca

Boris Johnson a ďalší politici si uctili pamiatku zavraždeného poslanca

VČERA - 13:38Zahraničné

Britský premiér na znak úcty položil kvety pri kostole v meste Leigh-on-Sea, kde deň predtým 25-ročný útočník na smrť dobodal poslanca vládnej Konzervatívnej strany Davida Amessa.