Izrael opäť zatkol palestínskeho väzňa, ktorý držal hladovku
- 19:08 16.09.2015
- JERUZALEM

Izraelská polícia v stredu znovu zatkla palestínskeho väzňa, ktorý 65 dní odmietal prijímať potravu na protest proti svojmu zadržiavaniu. Muhammada Allána zadržali ihneď po prepustení z nemocnice, oznámila agentúra DPA s odvolaním sa na správy palestínskych aktivistov.
V stredu ho izraelská polícia opäť zatkla, a to krátko predtým, než opustil brány aškelonskej nemocnice. Allán okamžite začal držať ďalšiu protestnú hladovku, uviedla agentúra AP. Izrael obviňuje Muhammada Allána z napojenia na radikálnu palestínsku organizáciu Islamský džihád, ktorá má na svedomí desiatky útokov na izraelských vojakov a civilistov. Palestínčan toto obvinenie popiera.

Trumpovu imigračnú politiku už neschvaľuje väčšina Američanov, ukázali prieskumy
Medzi Američanmi klesá podpora tvrdých opatrení prezidenta Donalda Trumpa proti nelegálnej migrácii.

Putin v Kremli prijal poradcu iránskeho duchovného vodcu
Ruský prezident v Kremli prijal Alího Larídžáního, ktorý je hlavným poradcom duchovného vodcu Iránskej islamskej republiky Alího Chameneího pre strategické záležitosti.

Kremeľ: Rusko je ochotné rokovať s Ukrajinou, ale trvá na svojich cieľoch
Rusko je ochotné rokovať o mieri s Ukrajinou, ale naďalej trvá na dosiahnutí svojich cieľov, povedal v nedeľu podľa agentúry AP hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Netanjahu sa zotavuje z potravinovej intoxikácie
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa v nedeľu pre chorobu nezúčastnil na rokovaní vlády.

Oblasť pri Kamčatke postihli silné zemetrasenia, vydali varovanie pred cunami
Tri silné zemetrasenia postihli v nedeľu oblasť pri pobreží východnej časti polostrova Kamčatka na ruskom Ďalekom východe.