Hory v Tirolsku si vyžiadali obete, osudnou bola strmá skala
- 20:44 03.08.2015
- NEUSTIFT IM STUBAITAL/INNSBRUCK

Najmenej dvaja dovolenkári zahynuli v uplynulých 24 hodinách v horskom teréne v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko. Informovala o tom tlačová agentúra APA.
Turista napriek snahe náhodných okoloidúcich poskytnúť mu prvú pomoc skonal na mieste nešťastia. Po 200-metrovom páde utrpel v pondelok zranenia nezlučiteľné so životom aj 45-ročný turista z Nemecka. Telesné pozostatky zosnulého previezol do údolia policajný vrtuľník. Dvaja spoločníci nešťastníka vyviazli bez zranení.

Macron: Nové sankcie proti Rusku by mohli cieliť na finančné služby, ropu a plyn
Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok vyjadril podporu uvaleniu nových sankcií na Rusko v najbližších dňoch v prípade, že nezačne uplatňovať prímerie, ktoré navrhla Ukrajina spolu so svojimi spojencami.

Po boji s ťažkou chorobou zomrel hollywoodsky herec
Herec bol známy aj vďaka roli vo filme Martina Scorseseho, kde si zahral po boku Roberta de Nira.

Trump oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu
Americký prezident Donald Trump v utorok oznámil, že zruší všetky sankcie USA uvalené na Sýriu, aby dal krajine pod novým vedením „šancu na úspech“.

Trumpova administratíva znížila financovanie výskumu rakoviny o 31 percent
Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa znížila v prvom štvrťroku 2025 financovanie výskumu rakoviny o 31 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Rasmussen vyzval na zvýšenie obranných výdavkov NATO na 4 percentá HDP
Bývalý generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmunssen si myslí, že európske krajiny by mali zvýšiť svoje výdavky na obranu aspoň na štyri percentá hrubého domáceho produktu.