Bratislava

Chárov Boston v play-off nezaváhal, Islanders s výpraskom

• 9:35 02.05.2013
  • BOSTON

Hokejisti Bostonu zvíťazili v úvodnom stretnutí konferenčného štvrťfinále play-off zámorskej NHL doma nad Torontom 4:1.

Hosťujúci Maple Leafs síce začali lepšie, v 2. min po góle Jamesa van Riemsdyka v presilovke viedli, ale zvyšok duelu už patril hráčom Bruins. Prvý gól od roku 2007 si v play-off do štatistík pripísal Wade Redden, presné zásahy pridali aj Nathan Horton, David Krejčí a Johny Boychuk. Zdeno Chára vystrelil v zápase trikrát, na ľade strávil vyše 23 minút.

"Z našej strany to bol dnes dobrý výkon. Snažili sme sa dostávať puky čo najviac pred bránku a darilo sa nám to," povedal český útočník David Krejčí, ktorý si okrem gólu pripísal aj dve asistencie. Bruins a Maple Leafs na seba naposledy narazili v play-off ešte v roku 1972.

Pittsburgh naďalej hrá bez Sidneyho Crosbyho, na úvod play-off aj bez neho zdolal suverénne New York Islanders 5:0. Kanadský gólman Marc-Andre Fleury vychytal šiesty shutout v play-off v kariére. Islanders nastúpili na prvý zápas vo vyraďovacej časti od roku 2007. Ľubomír Višňovský v ich drese odohral 21 minút, Fleuryho ohrozil päťkrát. Penguins môže mrzieť strata Jamesa Neala, ktorý opustil ľad po zrážke s protihráčom v prvej tretine.

"Vyhrali sme zatiaľ len jeden zápas. Dodal nám sebadôveru, môžeme sa od neho odraziť. Už však musíme myslieť na ďalší duel, v ktorom bude hrať súper určite oveľa dôraznejšie," skonštatoval útočník Penguins Pascal Dupuis.

V Západnej konferencii rozhodlo San Jose o výhre nad Vancouverom na jeho ľade v tretej tretine. Najskôr v 50. min strelil obranca Dan Boyle svoj dvanásty gól v play-off, keď prekonal Roberta Luonga strelou zápästím. V 55. min stanovil výsledok na 3:1 Patrick Marleau. San Jose sa stalo prvým tímom v tohtoročnom play-off, ktorý vyhral na ľade súpera. "Hokejoví bohovia stáli pri tom góle na mojej strane," povedal o víťaznej trefe Boyle, ktorého obrana Canucks pred bránkou nepokryla dostatočne.

Výsledky stredajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA - Štvrťfinále:

Pittsburgh - New York Islanders 5:0 (2:0, 3:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 4. Bennett (Malkin, P. Martin), 14. Dupuis (C. Adams, Iginla), 22. Letang (Iginla, Malkin), 22. Dupuis (Eaton, J. Jokinen), 34. Glass (J. Jokinen)

Boston - Toronto 4:1 (2:1, 2:0, 0:0) - stav série: 1:0
Góly: 17. Redden (G. Campbell, Paille), 20. Horton (Redden, Krejčí), 31. Krejčí (Lucic), 36. Boychuk (Krejčí, Lucic) - 2. Van Riemsdyk (Franson, Bozak)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA - Štvrťfinále:

Vancouver - San Jose 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) - stav série: 0:1
Góly: 33. Bieksa - 37. Couture (D. Boyle, Pavelski), 50. D. Boyle (Wingels, Pavelski), 55. Marleau (Couture, Vlasic)