• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 26.6.2019Meniny má Adriána
25°Bratislava

Mätový olej: Liek pre vaše dýchacie cesty

  • 19:53 30.06.2015
  • Bratislava
Mätový olej: Liek pre vaše dýchacie cesty

Moderný život je pre pľúca náročný. Znečistenie ovzdušia, smog, aktívne aj pasívne fajčenie, peľ a prach dávajú pľúcam skutočne zabrať. Pľúca, ktoré boli ohrozené, alebo pod vyplvom stresu, môžu ovplyvniť zdravie zvyšku tela.

Našťastie, existujú prírodné spôsoby, ako ich očistiť a olej z mäty piepornej je jedným z najlepších. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o účinkoch mäty piepornej a prečo je tento éterický olej tak prospešný pre dýchací systém.

Viac o mätovom oleji

Mätový olej a má dlhú históriu používania v zdravotníctve. Je cenený pre svoju schopnosť upokojiť rozrušený žalúdok, zmierniť bolesti svalov a bolesti hlavy. Vzhľadom k svojej schopnosti podporovať zdravie ústnej dutiny, je tiež častým doplnkom žuvačiek, ústnych vôd a zubných pást.

Čítajte: Mäta a jej liečivé účinky na naše telo

Aj moderná lekárska veda začína chápať, prečo práve tento éterický olej je tak silný. Analýza ukázala, že mäta pieporná nie bohatá len na mentol (jedna z jej hlavných účinných látok), ale aj na vitamín A a C, ako aj na esenciálne mastné kyselíny a minerály. Je to práve táto jedinečná kombinácia živín, ktorá robí mätu piepornú tak účinnú pri obnovovaní telesného zdravia.

Olej z mäty piepornej a jeho vplyv na dýchacie cesty

Keď príde na zdravie dýchacieho ústrojenstva, mätový olej je len jeden z najlepších čistiacich látok. Olej z mäty piepornej je prírodný expektorans: to znamená, že je schopný pomôcť dýchacím cestám zbaviť sa hlienu, ktorý je nevyhnutným dôsledkom bakteriálnej alebo vírusovej infekcie, podráždením z dymu a smogu, alebo dokonca sezónnej alergie.

Odkašliavanie môže pomôcť vyčistiť dýchacie cesty a oveľa rýchlejšie obnoviť zdravie pľúc. Práve preto olej z mäty piepornej často nájdete v terapeutických balzamoch na potieranie hrude. Len dýchanie vône z týchto prchavých olejov môže pomôcť zmierniť upchatie dýchacích ciest.

Čítajte: Mäta: 3 kreatívne spôsoby, ako ju využiť

Olej z mäty piepornej tiež môže pomôcť pri orálnom podaní. Je bohatý na dôležité minerálne látky, ako je fosfor, horčík, draslík a vápnik, ktoré veľa ľudom často chýbajú. Interné použitie mäty piepornej môže pomôcť získať tieto živiny, a tým posilniť imunitný systém, ktorý sa môže lepšie vysporiadať s alergiami alebo mikrobiálnymi infekciami dýchacieho ústrojenstva.

Stručne povedané, či už ho použijete lokálne alebo orálne, mätový olej je prírodné liečivo, ktoré stojí za zváženie. Či už je to záležitosť alergickej reakcie, podráždenia, bakteriálnej alebo vírusovej infekcie, mätový olej môže pomôcť obnoviť zdravie dýchacích ciest bez nežiaducich vedľajších účinkov, ktoré lieky so sebou niekedy prinášajú.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, dailynutritionnews.com, draxe.com, Foto: pixabay
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto by ste mali vedieť o surových vajciach

Toto by ste mali vedieť o surových vajciach

DNES - 19:29Zdravie

Je konzumácia surových vajec skutočne bezpečná? Tu sú možné rizika použitia tepelne neupravených vajec.

Červená škvrna v oku: Príčiny a ako sa jej zbaviť

Červená škvrna v oku: Príčiny a ako sa jej zbaviť

DNES - 19:07Zdravie

Červené škvrny na očnom bielku možno nie sú bolestivé, no ich nepekný vzhľad môže pútať množstvo pozornosti. Zistite, ako vznikajú a ako si pomôcť, aby čo najrýchlejšie zmizli.

Problémy s otehotnením môže spôsobiť nesprávne fungovanie štítnej žľazy

Problémy s otehotnením môže spôsobiť nesprávne fungovanie štítnej žľazy

DNES - 11:26Zdravie

Problémy s otehotnením môžu byť spôsobené nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy.

Jedna šálka tohto nápoja dokáže meniť nezdravý tuk na prospešný hnedý

Jedna šálka tohto nápoja dokáže meniť nezdravý tuk na prospešný hnedý

VČERA - 19:45Zdravie

V boji s obezitou môže pomôcť už jedna šálka nápoja.

Bolesť palca na nohe: Čo značí a ako bojovať s bolesťou v kĺbe

Bolesť palca na nohe: Čo značí a ako bojovať s bolesťou v kĺbe

19:44 24.06.2019Zdravie

Bolesť, ktorá sa prejavuje pri koreni palca na nohe môže naznačovať viaceré ochorenia, ktoré by ste nemali podceňovať.