• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 8.3.2021Meniny má Alan(a)
Bratislava

Mätový olej: Liek pre vaše dýchacie cesty

  • 19:53 30.06.2015
  • Bratislava
Mätový olej: Liek pre vaše dýchacie cesty

Moderný život je pre pľúca náročný. Znečistenie ovzdušia, smog, aktívne aj pasívne fajčenie, peľ a prach dávajú pľúcam skutočne zabrať. Pľúca, ktoré boli ohrozené, alebo pod vyplvom stresu, môžu ovplyvniť zdravie zvyšku tela.

Našťastie, existujú prírodné spôsoby, ako ich očistiť a olej z mäty piepornej je jedným z najlepších. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o účinkoch mäty piepornej a prečo je tento éterický olej tak prospešný pre dýchací systém.

Viac o mätovom oleji

Mätový olej a má dlhú históriu používania v zdravotníctve. Je cenený pre svoju schopnosť upokojiť rozrušený žalúdok, zmierniť bolesti svalov a bolesti hlavy. Vzhľadom k svojej schopnosti podporovať zdravie ústnej dutiny, je tiež častým doplnkom žuvačiek, ústnych vôd a zubných pást.

Čítajte: Mäta a jej liečivé účinky na naše telo

Aj moderná lekárska veda začína chápať, prečo práve tento éterický olej je tak silný. Analýza ukázala, že mäta pieporná nie bohatá len na mentol (jedna z jej hlavných účinných látok), ale aj na vitamín A a C, ako aj na esenciálne mastné kyselíny a minerály. Je to práve táto jedinečná kombinácia živín, ktorá robí mätu piepornú tak účinnú pri obnovovaní telesného zdravia.

Olej z mäty piepornej a jeho vplyv na dýchacie cesty

Keď príde na zdravie dýchacieho ústrojenstva, mätový olej je len jeden z najlepších čistiacich látok. Olej z mäty piepornej je prírodný expektorans: to znamená, že je schopný pomôcť dýchacím cestám zbaviť sa hlienu, ktorý je nevyhnutným dôsledkom bakteriálnej alebo vírusovej infekcie, podráždením z dymu a smogu, alebo dokonca sezónnej alergie.

Odkašliavanie môže pomôcť vyčistiť dýchacie cesty a oveľa rýchlejšie obnoviť zdravie pľúc. Práve preto olej z mäty piepornej často nájdete v terapeutických balzamoch na potieranie hrude. Len dýchanie vône z týchto prchavých olejov môže pomôcť zmierniť upchatie dýchacích ciest.

Čítajte: Mäta: 3 kreatívne spôsoby, ako ju využiť

Olej z mäty piepornej tiež môže pomôcť pri orálnom podaní. Je bohatý na dôležité minerálne látky, ako je fosfor, horčík, draslík a vápnik, ktoré veľa ľudom často chýbajú. Interné použitie mäty piepornej môže pomôcť získať tieto živiny, a tým posilniť imunitný systém, ktorý sa môže lepšie vysporiadať s alergiami alebo mikrobiálnymi infekciami dýchacieho ústrojenstva.

Stručne povedané, či už ho použijete lokálne alebo orálne, mätový olej je prírodné liečivo, ktoré stojí za zváženie. Či už je to záležitosť alergickej reakcie, podráždenia, bakteriálnej alebo vírusovej infekcie, mätový olej môže pomôcť obnoviť zdravie dýchacích ciest bez nežiaducich vedľajších účinkov, ktoré lieky so sebou niekedy prinášajú.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, dailynutritionnews.com, draxe.com, Foto: pixabay
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Bezproblémové chudnutie: Tento typ stravy prirodzene zastaví prejedanie

Bezproblémové chudnutie: Tento typ stravy prirodzene zastaví prejedanie

VČERA - 19:35Zdravie

Vďaka správnej strave je možné zabrániť nadmernému príjmu kalórií bez väčšej námahy.

6 vecí, ktoré ovplyvňujú hladinu vitamínu D v tele

6 vecí, ktoré ovplyvňujú hladinu vitamínu D v tele

VČERA - 7:54Zdravie

Univerzálny vitamín D, ktorý ako doplnok pomáha najmä počas zimných mesiacov, nevplýva na každého rovnako. Predtým, ako po ňom siahnete, zvážte týchto 6 dôležitých faktov.

Našli ste si na vankúšoch či perinách žlté fľaky? Čím skôr ich vymeňte za nové!

Našli ste si na vankúšoch či perinách žlté fľaky? Čím skôr ich vymeňte za nové!

20:40 06.03.2021Zdravie

Ak pri prezliekaní posteľnej bielizne natrafíte na žlté fľaky na vankúšoch a perinách, neriskujte a kúpte nové.

Zvýšený zápal v tele: Dajte si pozor na tieto typy reakcií

Zvýšený zápal v tele: Dajte si pozor na tieto typy reakcií

20:09 06.03.2021Zdravie

Dôležitejšia je reakcia na stres, ako stres samotný.

Brezová voda: Zázrak z lesa nadupaný vitamínmi. S čím všetkým vám pomôže?

Brezová voda: Zázrak z lesa nadupaný vitamínmi. S čím všetkým vám pomôže?

19:36 06.03.2021Zdravie

V severnej Európe a Číne ide o tradičný nápoj vychvaľovaný pre značné účinky na zdravie. Čo všetko ponúka brezová voda?