• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.12.2022Meniny má Izabela
Bratislava

Žalobca v kauze Bonanno chce vedieť, ako vzniká článok

  • 13:23 29.04.2013
  • BRATISLAVA
Žalobca v kauze Bonanno chce vedieť, ako vzniká článok

Právnik zastupujúci v kauze Bonanno sudcu najvyššieho súdu Štefana Michálika chce vedieť, ako fungujú noviny.

V závere dnešného pojednávania na Okresnom súde Bratislava II navrhol, aby súd vypočul štatutárneho zástupcu vydavateľa Nového Času. Ten má podľa advokáta vysvetliť proces vzniku článku. „Vzhľadom na výpoveď svedkyne považujem za potrebné, aby bol v tomto konaní vypočutý k celému mechanizmu, ako vzniká ten článok, aj štatutárny zástupca odporcu,“ uviedol.

Na súde dnes vypovedala redaktorka Nového Času, ktorá tému stretnutia v Bonanne spracovávala. Uviedla, že pred uverejnením článku oslovila všetky dotknuté strany, nepodarilo sa jej nakontaktovať len na právnika Tibora Péchyho, ktorý bol na fotkách s modrými slúchadlami a maketou samopalu.
Advokátovi sa nepáčila anketa

„Snažila som sa overiť všetko, čo bolo možné,“ vyhlásila redaktorka. Podľa nej nemali v redakcii pochybnosti o pravosti fotiek.

Podľa právneho zástupcu sudcu Michálika však redaktorka na niektoré otázky nevedela odpovedať alebo si nepamätala. Preto chce, aby súd vypočul štatutárneho zástupcu vydavateľa Nového Času, ktorým je spoločnosť Ringier Axel Springer.

„To by bol správny človek,“ povedal. Advokátovi sa tiež nepáčil dôkaz, ktorý predložil odporca. Ide o anketu denníka Nový Čas, v ktorej sa ľudí pýtajú, čo im pripomína obrázok strelca so samopalom a slúchadlami. “Myslím si, že v tomto konaní nemá čo robiť, boli to tendenčné, sugestívne otázky,“ tvrdil právny zástupca.

Advokát vydavateľa Nového Času namietal, že noviny si len overovali názor ľudí na túto vec. „Myslím, že modré chrániče a atrapu samopalu možno považovať na dostatočné atribúty na to, aby sa to považovalo za podobné udalosti z Devínskej Novej Vsi a strelca Harmana,“ vyhlásila redaktorka.
Samopal a slúchadlá sú výbavou baru

Súd si v pondelok vypočul aj čašníčku z baru Bonanno. Tá povedala, že keď prišiel na stretnutie námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý, išiel ho vítať právnik na penzii Tibor Péchy.

„Zobral si samopal, ja som mu nasadila slúchadlá, vtedy prišiel Tichý a Péchy takto vybehol do dverí,“ uviedla. Podľa jej slov sa sudcovia a právnici v ten večer príjemne zabávali.

„Bolo to na úrovni, bola to spoločnosť slušných ľudí, jedna z tých milších akcií pre mňa ako pre čašníka,“ hovorila. Atrapa samopalu a modré chrániče patria podľa nej k interiérovej výzdobe baru. Slúchadlá majú, odkedy si ich tam zabudli robotníci, tvrdila.

Čašníčka tiež priznala, že jej zamestnávateľom je manželka Štefana Comoreka, ktorý bol tiež na stretnutí. Pojednávanie bude pokračovať v septembri. Vypovedať by mali prísť Comorek, Péchy a sudca Hudák.
Fotografia vraj nie je autentická

Ako uvádza portál Sme.sk, fotografia z reštaurácie Bonanno, na ktorej právnik Tibor Péchy drží samopal a na hlave má modré slúchadlá, nie je autentická.

Na dnešnom pojednávaní Okresného súdu Bratislava 2 to tvrdila čašníčka, ktorá v deň jej zachytenia v reštaurácii pracovala.

Podľa čašníčky situácia na fotografii v skutočnosti nenastala.
Sudcovia pýtajú náhradu

Sudca najvyššieho súdu Štefan Michálik chce od vydavateľa Nového Času stotisíc eur ako náhradu nemajetkovej ujmy za články o stretnutí združenia Justičný Oskar v bare Bonanno z jesene 2010.

O akcii informoval Nový Čas v júni 2011. Právnik na penzii Tibor Péchy vítal prichádzajúcich hostí s modrými slúchadlami na ušiach a nefunkčným samopalom v ruke na ulici pred barom Bonanno v Rajeckých Tepliciach.

Denník vtedy pripomenul, že pár mesiacov pred tým Ľubomír Harman s modrými chráničmi na ušiach a samopalom v ruke zastrelil v Devínskej Novej Vsi sedem ľudí.

Vydavateľa Nového Času za články žaluje okrem Michálika napríklad námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý, ktorý pýta 200-tisíc eur, ďalej žiadajú po stotisíc eur sudcovia najvyššieho súdu Daniel Hudák, Juraj
Seman a Milan Lipovský, 120-tisíc chce vysúdiť sudca z Čadce Jozef Korduliak a spomínaný právnik Péchy. Stotisíc eur pýta aj podnikateľ Štefan Comorek.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

VČERA - 21:53Domáce

Smer zahlasuje za pád vlády, nechce však pomáhať SaS k návratu do nej.

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

VČERA - 21:11Domáce

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalší predstavitelia krajiny sa vo štvrtok po návšteve slovenských ministrov v Kyjeve poďakovali Slovensku za podporu a pomoc.

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

VČERA - 20:12Domáce

Výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

VČERA - 17:30Domáce

Kollár označil SaS za farizejov a odborníkov na rozbíjanie vlád.

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

VČERA - 17:17Domáce

Polícia zadržala cez víkend 34-ročného muža, ktorý obťažoval viaceré psičkárky v Bratislave.