Zeman odmieta kvóty, utečencom by pomohol inak
- 15:11 19.06.2015
- PRAHA

Český prezident Miloš Zeman vystúpil v piatok v Poslaneckej snemovni, kde jasne vyjadril svoj postoj proti prijatiu európskych kvót na prerozdeľovanie utečencov do krajín Únie. Uviedol to spravodajský server iDNES.cz.
Súvisiace:
Kvóty migrantov nie sú riešením, zhodli sa Fico s Cameronom
Zeman tvrdí, že ČR by mohla napríklad vyslať pomerne nevyužitú šiestu poľnú nemocnicu do Jordánska, kde sa nachádza približne 600.000 sýrskych utečencov.
"Chcel by som už len dodať, že rozhodne nemám strach. Keď mám strach, tak z dlhých a bezobsažných prejavov, ktoré nenavrhujú žiadne riešenie," konštatoval Zeman.
Český prezident podporil aj návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý je v piatok na rokovacom zozname snemovne.

Kremeľ obviňuje Európu zo zbrojenia v čase, keď sa rokuje o mieri na Ukrajine
Hovorca Kremľa vo štvrtok obvinil európske krajiny z plánovania "zbrojenia" namiesto toho, aby sa snažili dosiahnuť mier.

Viaceré štáty EÚ sú podľa Kallasovej proti jej iniciatíve na pomoc Ukrajine
Vojenská pomoc EÚ pre Ukrajinu sa chce zamerať najmä na dodávku dvoch miliónov kusov delostreleckej munície.

Scholz: Pred akýmkoľvek prímerím musíme Ukrajinu dostať do silnej pozície
Európa podľa Scholza musí naďalej podporovať Ukrajinu bez ohľadu na akékoľvek rozhovory medzi Washingtonom a Moskvou.

Litovský prezident vyzval na nové protiruské sankcie na banky a dovoz LNG
Litovský prezident Gitanas Nauséda pred zasadnutím Európskej rady vyzval na zvýšenie tlaku voči Rusku a na prijatie nového balíka protiruských sankcií.

Francúzskemu vedcovi zakázali vstup do USA, písal správy kritické voči Trumpovi
Francúzsky minister pre výskum vo štvrtok upozornil, že francúzskemu vedcovi bol tento mesiac zamietnutý vstup do USA.