Pokračoval súd s vrahom policajta, pri slovách družky plakal

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy policajta Petra Opalka, ktorého podľa obžaloby vlani v júni v obci Boleráz zastrelil Milan S., pokračovalo v utorok na Okresnom súde v Trnave výpoveďami ďalších svedkov. Hneď na začiatku musel predseda senátu pojednávanie prerušiť pre náhlu nevoľnosť obžalovaného.
Odporúčame:
Vrah policajta bol údajne dobrák, bránil ho na súde svedok
Pri rozlúčke s dcérami sa rozplakal
Keď popisovala rozlúčku s dcérami, obžalovaný nedokázal zadržať slzy a rozplakal sa. Súd v utorok vypočul aj zamestnávateľa a suseda obžalovaného, obaja o ňom hovorili ako o slušnom a bezproblémovom človeku. V pozícii svedka vypovedal aj muž, ktorého policajná hliadka v obci Boleráz zastavila hneď po obžalovanom, o konflikte medzi ním a policajtom však nevedel takmer nič. Pojednávanie bude pokračovať 18. júna.
Už v apríli sa o prekvapenie v súdnej sieni postaral viacnásobne postihnutý svedok, podľa ktorého bol obžalovaný veľký dobrák, ktorý ho vozil všade, kde potreboval. Aj keď bol Milan S. jeho osobný asistent, peniaze, na ktoré mal nárok, si nebral.
Policajta strelil do hrudníka
Milan S. sa ešte na pojednávaní v marci priznal k vražde policajta Petra Opalka. Poprel však úmysel zavraždiť aj jeho kolegyňu. Policajná hliadka vozidlo s Milanom S. zastavila v obci Boleráz v okrese Trnava 14. júna 2014. Po tom, ako mu hliadka v dychu namerala 1,38 promile alkoholu, došlo ku konfliktu, pri ktorom Milan S. policajta zastrelil dvoma ranami do hrudníka.
Ďalej nastala prestrelka s policajtkou a útek s vozidlom Opel Zafira. Ešte počas tej istej noci sa vzdal policajtom v mieste svojho bydliska v Podunajských Biskupiciach. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na 20 až 25 rokov.

Detské organizácie apelujú na prezidenta, aby nepodpísal novelu o neziskovkách
Viaceré detské, mládežnícke a študentské organizácie apelujú na prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby nepodpísal novelu zákona o neziskových organizáciách a vrátil ju Národnej rade SR na prepracovanie.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch hrozí povodeň a silný vietor
V troch okresoch platia hydrologické výstrahy.

Polícia pátra po nezvestnom Samuelovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Video: Takto by ste sa mali zachovať v prípade ozbrojeného útoku
Polícia zverejnila inštruktážne video pre prípad ozbrojeného útoku.

Krajčí: Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie prezidenta
Matúš Šutaj Eštok sa musí rozhodnúť, či bude rešpektovať rozhodnutie bývalého predsedu Hlasu-SD a súčasného prezidenta Pellegriniho, alebo chce byť aj naďalej hlavným propagátorom hoaxov predsedu vlády Roberta Fica.