• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 30.3.2023Meniny má Vieroslava
Bratislava

Vyrážky na tvári: Poznáte ich skutočnú príčinu?

  • 19:09 26.02.2015
  • BRATISLAVA
Vyrážky na tvári: Poznáte ich skutočnú príčinu?

Už dávno nie ste v puberte a neúspešne bojujete s akné na tvári? Ak sa ho neviete už dlhšiu dobu zbaviť,vaše telo vám dáva signály, že niečo nie je v poriadku.

Vyrážky na tvári môžu odhaliť, čo sa deje vo vnútri vášho tela. Podľa toho, na ktorej časti tváre sa vyskytujú, zistíte, s akým orgánom máte pravdepodobne problém. Táto metóda je využívaná v čínskej medicíne.

Čelo

Ak sa vyrážky nachádzajú v blízkosti vlasových korienkov, môže ísť o močový mechúr a trávenie. Mali by ste vylúčiť mastné jedlá a rafinovaný cukor zo stravy. Konzumujte dostatok ovocia, zeleniny a veľmi dôležitý je pitný režim v podobe čistej vody, zeleného čaju a teplej citrónovej vody na lačný žalúdok.

Čítajte: Detoxikácia organizmu. Kedy nepomáha?

Spodná časť čela napovedá o nesprávnej funkcii srdca. Ako náš najdôležitejší orgán vykonáva bez prestávky náročnú prácu. Aj jeho činnosť by sme mali podporovať správnymi stravovacími návykmi a pohybom. Do stravy zaraďte granátové jablko, kokosový olej a potraviny bohaté na zdravé mastné kyseliny!

Okolie očí a oblasť medzi obočím

Tesne nad nosom medzi obočím sa prejavujú ochorenia pečene, a to v podobe vyrážok, šupiniek, začervenania a nadmernej produkcie mazu.

Pečeň je filtrom v našom organizme. Aby mohol tento orgán správne fungovať pri odstraňovaní toxínov, veľmi dôležitá je jeho pravidelná očista. Jedzte veľa koreňovej zeleniny, najmä mrkvy, cesnak a listovú zeleninu. Pite zelený čaj a ráno začnite s teplou citrónovou vodou.

Čítajte: Problémy s pokožkou? Zhoršujú ich tieto jedlá

Ak sa zapálené vyrážky objavia na konci obočia alebo na spánkoch, vypovedá to o stave sleziny a žlčníka.

Uši

Veľké a bolestivé vyrážky na ušiach môžu znamenať problémy s obličkami. Pomôžete im, ak budete prijímať dostatok tekutín a menej soliť. Mimoriadne ich zaťažuje sodík, odkladanie močenia, príliš častá konzumácia kávy, alkoholu a neprospieva im ani nedostatok horčíka.

Nos

V strednej a vrchnej časti nosu sa odzrkadľuje stav pankreasu.

Čítajte: Najväčšie mýty o akné. Verili ste im aj vy?

Lícne kosti

Pozor na vyrážky vo vrchnej časti líc. Môžete mať problémy s pľúcami a dýchaním. Príčinou môžu byť pľúcne chlamýdie, ktoré vám zistia z rozboru krvi a tomuto orgánu neprospieva ani fajčenie a život v znečistenom prostredí.

Dolná časť líc

Zubné problémy sa môžu prejavovať vyrážkami v spodnej časti líc. Dajte si pozor na zápaly ďasien a zubov!

Čítajte: Prečo piť vodu? 8 vážnych následkov nedostatku tekutín

Brada

Dlhodobo vás trápia vyrážky a rozšírené póry na brade? Ak ste žena a práve nemáte svoje dni, kedy sú vyrážky prirodzenou reakciou, posvietiť by ste si mali na žalúdok a tenké črevo.

Prinajmenšom si môžete pomôcť zmenou nesprávnych stravovacích návykov, cvičením, dostatkom spánku a pitím vody. Nezabúdajte na príjem zdravých živín, konzumujte prirodzene fermentované potraviny a pridajte probiotiká!

Sánky

Hormonálne problémy a nerovnováha sa najmä u žien odzrkadlia na sánkach smerom k ušiam. Dôvodom môže byť stres a nedostatok spánku. Vyrážky na tejto časti tváre sú časté aj pri menštruácii či nedostatku spánku.
Doprajte si meditácie, jogu a odbremente myseľ od všetkých faktorov, ktoré by vás mohli zaťažovať fyzicky ale aj po mentálnej stránke.

Pri hormonálnej nerovnováhe vám môžu pomôcť odvary z byliniek ako je sladké drievko, bazalka, zelený čaj a tiež listy malín.

S vyšetrením nečakajte!

Ak máte dlhodobé problémy s pokožkou, nečakajte a dajte si urobiť podrobné vyšetrenia vrátane krvi. Buď sa signály vášho tela potvrdia alebo vyvrátia. Povrchové čistenie a návštevy kozmetičky nie sú na škodu, no váš vnútorný problém nevyriešia.

Zapálené, bolestivé vyrážky sú častým sprievodným znakom nebezpečného Helicobactera.

Čítajte viac. Zákerný Helicobacter: Problémy s trávením a zapálené vyrážky sú len začiatok!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, BD, prozeny.cz, realfarmacy.com Foto: Pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vedci objavili silu ľudského pachu. Môže pomôcť s problémom, ktorý trápi čoraz viac ľudí

Vedci objavili silu ľudského pachu. Môže pomôcť s problémom, ktorý trápi čoraz viac ľudí

DNES - 8:49Zdravie

Sociálnu úzkosť je možné znížiť pomocou ľudských chemických signálov, v tomto prípade telesného pachu, tvrdí nová štúdia.

Muž sa infikoval plesňovým ochorením rastlín. Ide o prvý prípad na celom svete

Muž sa infikoval plesňovým ochorením rastlín. Ide o prvý prípad na celom svete

DNES - 7:33Zdravie

Muž chytil plesňové ochorenie rastlín. Ide o prvý prípad infekcie človeka na svete.

Jarná únava trvá jeden až tri týždne, vo zvýšenej miere trápi aj seniorov

Jarná únava trvá jeden až tri týždne, vo zvýšenej miere trápi aj seniorov

18:54 26.03.2023Zdravie

S nástupom jari sa začína u citlivých ľudí prejavovať takzvaná jarná únava, ktorá sa vo zvýšenej miere objavuje u meteosenzitívnych ľudí, osôb s nízkym tlakom alebo u seniorov.

Hrozí vášmu dieťaťu obezita? Odhalí to táto drobnosť z dojčenského veku

Hrozí vášmu dieťaťu obezita? Odhalí to táto drobnosť z dojčenského veku

11:09 26.03.2023Zdravie

​Táto drobnosť môže podľa výskumu predpovedať budúce riziko obezity.

Ako kofeín v krvnom obehu ovplyvňuje ukladanie tuku a riziko cukrovky

Ako kofeín v krvnom obehu ovplyvňuje ukladanie tuku a riziko cukrovky

7:19 26.03.2023Zdravie

Množstvo kofeínu v krvi má dramatický vplyv na ukladanie tuku v tele, a nielen to. Vedci prichádzajú s najnovším zistením o vplyve kávy aj na cukrovku.