• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 28.7.2021Meniny má Krištof
22°Bratislava

Snehová búrka v USA zabila aj 11-ročného chlapca

  • 19:52 10.02.2013
  • NEW YORK
Snehová búrka v USA zabila aj 11-ročného chlapca

Americký severovýchod sa v nedeľu začal spamätávať z dôsledkov jednej z najhorších snehových búrok v tejto oblasti za posledné roky.

Živel ochromil cestnú, železničnú aj letiskovú dopravu a viac ako 650-tisíc domácností sa ocitlo bez elektrického prúdu.

Búrka najviac postihla oblasť Nového Anglicka vrátane štátov Maine a Massachusetts, ale zasiahla aj New York, kde ešte nestihli napraviť škody po "suberbúrke" Sandy.

Úrady evidujú najmenej deväť mŕtvych z troch štátov USA a jedného v Kanade. Medzi nimi bol aj 11-ročný chlapec z Bostonu, ktorý sa udusil v aute, informuje televízia CNN.

Chlapec pomáhal svojmu otcovi odhadzovať sneh, keď sa chcel ísť zohriať do auta. Záchranári už mladíkovi nedokázali pomôcť. Bostonská polícia vyšetruje aj smrť 20-ročného muža, ktorého rovnako našli uduseného v jeho aute pri zapnutom motore. V New Yorku zase osemnásťročná vodička zrazila po strate kontroly nad vozidlom 78-ročného dôchodcu.

Obrazom: Snehová kalamita paralyzovala pobrežie USA


Newyorské letiská LaGuardia, Johna Fitzgeralda Kennedyho aj Newark medzitým už začali vypravovať prvé lety. Cez víkend ich pritom museli zrušiť asi 5000.

Ochromené bolo aj bostonské Loganovo letisko. Medzi New Yorkom a Bostonom v nedeľu nefungovali ani vlakové spojenia.

V štáte Massachusetts zase guvernér zakázal šoférom jazdiť po cestách, keďže na niektorých miestach tam napadlo až pol metra snehu. Mimoriadné opatrenie však už medzitým v nedeľu zrušili. V Massachusetts došlo navyše k výpadku elektriny v tamojšej jadrovej elektrárni, ktorá musela spustiť záložné generátory.

"Musíme odpratať veľké množstvo snehu, ale prioritou ostáva opätovné zavedenie elektrického prúdu do domácností," cituje agentúra AFP slová tamojšieho guvernéra Devala Patricka.

Connecticutský guvernér Dannel Malloy rovnako vyzval obyvateľov, aby ostali doma a nevychádzali na cesty. "Je veľmi dôležité, aby ste ostali doma a nevychádzali na cesty. Naše pluhy musia teraz bojovať s rekordným množstvom snehu, aby sprejazdnili cesty," vyhlásil Malloy.

Portlandské mesto Maine hlásilo v nedeľu až 81 centimetrov čerstvého snehu, čo atakuje doterajší lokálny rekord. New York sa tiež postupne dostáva do normálu, väčšina ciest okolo Central Parku bola prejazdná. Ľudia vyšli do ulíc fotografovať sa pri netradičných scenériách, deti sa tešili na sánkovačku. "Vyzerá to tak, že sme o vlások unikli pohrome," spokojne priznal starosta Michael Bloomberg.

Búrka si okrem materiálnych škôd vyžiadala aj sedem obetí vrátane jedného 11-ročného chlapca. Dieťa zomrelo v Bostone, keď sa v zaparkovanom vykúrenom aute so zapnutým motorom nadýchalo oxidu uhoľnatého.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ruský Roskomnadzor chce blokovať i účty na sociálnych sieťach spojené s Navaľným

Ruský Roskomnadzor chce blokovať i účty na sociálnych sieťach spojené s Navaľným

DNES - 20:11Zahraničné

Stalo sa tak dva dni po tom, čo ruské úrady zablokovali desiatky s ním spojených webstránok.

Anglicko ruší karanténu pre plne zaočkovaných cestujúcich z USA a EÚ

Anglicko ruší karanténu pre plne zaočkovaných cestujúcich z USA a EÚ

DNES - 19:46Zahraničné

Cestujúci plne zaočkovaní proti novému koronavírusu prichádzajúci z EÚ a USA nebudú musieť od budúceho pondelka podstúpiť po príchode do Anglicka povinnú karanténu.

Výbuch v priemyselnom parku zrejme neprežilo ani päť nezvestných

Výbuch v priemyselnom parku zrejme neprežilo ani päť nezvestných

DNES - 17:18Zahraničné

Firma prevádzkujúca priemyselný park v nemeckom meste Leverkusen, kde v utorok ráno došlo k výbuchu, predpokladá, že piati nezvestní zamestnanci takisto prišli o život.

Nemecká vláda odsúdila šírenie dezinformácií v povodňami postihnutých regiónoch

Nemecká vláda odsúdila šírenie dezinformácií v povodňami postihnutých regiónoch

DNES - 16:56Zahraničné

Nemecká vláda odsúdila v stredu pokusy niektorých jednotlivcov či skupín šíriť dezinformácie v oblastiach zasiahnutých nedávnymi ničivými povodňami.

Dáme očkovaným dva dni voľna, sľubuje Babiš zamestnancom

Dáme očkovaným dva dni voľna, sľubuje Babiš zamestnancom

DNES - 13:16Zahraničné

Dva dni voľna pre zaočkovaných štátnych zamestnancov mieni vláde navrhnúť premiér Andrej Babiš. Aj týmto spôsobom chce propagovať vakcináciu proti koronavírusu. Babiš odporučil podobný krok aj súkromným firmám.