• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.8.2022Meniny má Leonard
21°Bratislava

Liberáli nepôjdu na referendum, KDH zahlasuje trikrát áno

  • 7:01 05.02.2015
Liberáli nepôjdu na referendum, KDH zahlasuje trikrát áno

Predseda SaS Richard Sulík a poslanci NR SR za SaS na sobotňajšie referendum nepôjdu. Čas cez víkend plánujú stráviť s rodinou.

VŠETKO O REFERENDE O OCHRANE RODINY SA DOČÍTATE -----> TU.

Ako povedal v stredu na tlačovej besede Sulík, otázky referenda nič neriešia, pretože to, čo žiadajú, zakotvuje aj súčasný právny stav. "Referendum nič nerieši. Ísť k referendu je zabíjanie času. Ja sa budem sánkovať s deťmi."

Súvisiace:

Pápež fandí referendu, opäť podporil slovenskú cirkev

Referendum o rodine podporuje diskrimináciu, tvrdí Amnesty

Smeráci dostali inštrukcie ako komunikovať tému referenda

Kardinál Korec: Každý so zdravým rozumom pôjde na referendum

Referendum je nenávistné a falošné

Podpredseda strany Ľubomír Galko pogratuloval Aliancii za rodinu, že sa jej podarilo odkloniť pozornosť od smeráckych škandálov a zlodejín vlády. "Cez víkend sa budem venovať mladšej dcére. Možno pôjdeme do kina, na obed, navštívime mamu a svokru. Budeme utužovať rodinu a 25-ročné manželstvo," povedal s tým, že každý má vlastný rozum a zváži, či na akcii politických výťahárov sa zúčastní, alebo nie. "Nebudem preto vyzývať, aby sa na ňom ľudia nezúčastnili," povedal.

Podľa Jany Kiššovej je referendum nenávistné a falošné. "Nie je za niečo, ale proti niekomu," konštatovala. Lucia Nicholsonová referendum ako inštitút uznáva, ale hlasovať v sobotu nepôjde. "Neviem, čo si mám predstaviť pod pojmom tradičnej rodiny. Referendum je o nenávisti. Víkend strávim s rodinou," povedala.

Kresťanskí demokrati budú hlasovať za rodinu

Všetci poslanci KDH v NR SR sa zúčastnia na referende a budú v ňom hlasovať na tri otázky trikrát áno. Ako povedal predseda KDH Ján Figeľ v stredu na tlačovej besede, hlasovanie trikrát áno je vyjadrením podpory manželstvu a výchove detí, čo je povinnosť rodičov. "Kresťanskí demokrati budú hlasovať trikrát áno za rodinu a budúcnosť Slovenska," povedal Figeľ.

Predseda KDH sľubuje, že kresťanskí demokrati budú napomáhať rodinnej politike, aby sa jej darilo po každej stránke. Rodina je podľa neho pre kresťanských demokratov základnou hodnotou, programovou prioritou. "Rodina je pre nás cestou, cieľom a kritériom pre správu vecí verejných," zdôraznil.

Referendum o ochrane rodiny sa bude konať v sobotu od 7:00 do 22:00. Uskutoční sa na základe petície Aliancie za rodinu. Tí, čo prídu k referendovým urnám, budú môcť odpovedať na tri otázky:

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Železničnú dopravu na západe pozastavili, na vlakovej stanici zasahuje polícia

Železničnú dopravu na západe pozastavili, na vlakovej stanici zasahuje polícia

VČERA - 21:01Domáce

Polícia zasahuje na vlakovej stanici vo Veľkých Levároch, kde došlo k strhnutiu elektrickej troleje.

Fico: Zrušenie práva veta je pre Smer-SD neprekročiteľná červená čiara

Fico: Zrušenie práva veta je pre Smer-SD neprekročiteľná červená čiara

VČERA - 19:39Domáce

Zrušenie jednomyseľnosti pri rozhodovaní premiérov a prezidentov na pôde EÚ, teda práva veta, je pre stranu Smer-SD neprekročiteľná červená čiara. Vyhlásil to predseda Smeru Robert Fico.

Vyšetrovanie v prípade Kičuru pokračuje, bol vydaný európsky vyšetrovací príkaz

Vyšetrovanie v prípade Kičuru pokračuje, bol vydaný európsky vyšetrovací príkaz

VČERA - 19:01Domáce

Vyšetrovanie prípadu obvineného exšéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána K. stále pokračuje. Najnovšie bol na podnet vyšetrovateľa v zahraničí vydaný európsky vyšetrovací príkaz.

Meteorológovia varujú pred povodňami a búrkami

Meteorológovia varujú pred povodňami a búrkami

VČERA - 18:58Domáce

Búrky počas pondelka prinesú aj prudký lejak. Pre viaceré okresy platí výstraha pred povodňami.

Turista neprežil zásah bleskom, na mieste zasahoval vrtuľník

Turista neprežil zásah bleskom, na mieste zasahoval vrtuľník

VČERA - 18:11Domáce

Skupinu turistov v Tatrách zastihla búrka, jeden z nich zásah bleskom neprežil.