• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 10.8.2020Meniny má Vavrinec
21°Bratislava

8 prírodných antibiotík z vašej kuchyne

  • 19:39 27.01.2015
  • BRATISLAVA
8 prírodných antibiotík z vašej kuchyne

Používanie antibiotík v posledných desaťročiach dosiahlo historické maximum. Výsledkom ich častého užívania sú rezistentné baktérie, ktoré sa vyvíjajú rýchlejšie, než vedci prídu na to, ako s nimi bojovať.

Pred nástupom chemických antibiotík využívali ľudia silu bylín a liečiv z prírody. V súčasnosti sa k nim opäť čoraz viac vraciame a dôverujeme ich sile, ktorú v sebe nepochybne skrývajú. Nemajú vedľajšie účinky, nenarúšajú v tele rovnováhu, črevnú mikroflóru, v pravidelných dávkach nás dokážu spoľahlivo ochrániť pred mnohými ochoreniami a posilniť imunitu.

Čítajte: Echinacea posilňuje imunitu. Je účinnejšia ako lieky

Na rozdiel od produktov farmaceutického priemyslu nestrácajú schopnosť proti mikróbom bojovať.

1. Kurkuma

Toto korenie dokáže chrániť naše telo pred poškodením. Vo východných krajinách mu pripisujú zázračné účinky. Znižuje bolesť, zápaly, pôsobí antibakteriálne, proti infekciám, mikróbom, vírusom a kvasinkám.
Nazýva sa aj "čistič krvi". Pozitívne pôsobí na pokožku, lieči ekzémy, akné, lupienku, opary i alergie. Pomáha predchádzať vzniku rakovinových buniek, posilňuje obranyschopnosť, podporuje trávenie a psychiku.

Čítajte: Kurkuma a jej účinky. Čistí krv, lieči telo a bieli zuby

2. Grapefruitové semiačka

Extrakt z grapefruitových jadierok je v alternatívnj medicíne dobre známy svojimi účinkami. Dokáže pôsobiť proti viac ako 800 druhom vírusov a baktérií, proti plesniam a parazitom. Zvyšujú imunitu, zlepšujú trávenie a prispievajú k optimálizácii črevnej flóry.

3. Oregano a oreganový olej

Určite ho používate do jedál, ktorým dáva skvelú chuť stredomorskej kuchyne a ani ste netušili, akú službu tým robíte svojmu organizmu. Pomáha pri trávení a chudnutí. Olej, ktorý sa v oregane nachádza pôsobí proti baktériám, ktoré môžu vyvolať infekcie.

Čítajte: Ako liečiť kašeľ? Účinná pomoc z prírody

4. Cesnak

Cesnak je absolútna jednotka v boji proti baktériám, parazitom, kvasinkám, vírusom a ďalším mikróbom. Vďačiť za to môžeme látke zvanej alicín, ktorú cesnak obsahuje.

Čítajte: Nové dôkazy: Cesnak znižuje riziko rakoviny o vyše 40%!

5. Med

Med dokáže byť veľkou podporou pre náš imunitný systém, a to najmä v kombinácii so škoricou. Enzým, ktorý obsahuje, vylučuje peroxid vodíka. Ten telu pomáha v boji s infekciou a baktériami. Upokojuje trávenie, odstraňuje toxíny z krvi a pomáha pečeni správne fungovať.

Čítajte: Med nad zlato. Lieči peľové alergie i kožné choroby

6. Kapusta

Kapusta obsahuje zlúčeniny síry, ktoré obsahuje i brokolica a kel. Tieto látky dokážu pomôcť v boji proti rakovine. Navyše, kapusta obsahuje množstvo vitamínu C. Len jedna šálka denne poskytne až 75% doporučenej dennej dávky.
Proti baktériám nakrájajte kúsky kapusty k vašemu jedlu alebo pite čerstvú šťavu z kapusty. Je to vynikajúci spôsob ako zlepšiť trávenie, prechádzať chorobám a regulovať váhu.

7. Jablčný ocot

Každodennou konzumáciou jablčného octu môžete prirodzene posilniť imunitný systém. Má antibiotické, antiseptické vlastnosti, pomáha znižovať váhu, hladinu cholesterolu v krvi a predchádzať rakovine. Bio jablčný ocot možno použiť i lokálne na dezinfekciu či sterilizáciu.

Čítajte: Namiešajte si zdravie! Výborné detoxikačné nápoje

8. Kokosový olej

Kokosový olej je jedným z najvšestrannejších a najzdravších darov z prírody. Je plný antioxidantov. Má protiplesňové a antimikrobiálne vlastnosti. Posilňuje imunitu, optimalizuje činnosť štítnej žľazy, hladinu cukru v krvi a zlepšuje i funkciu mozgu.

Čítajte: Kokosový olej - TOP 10 tipov ako ho využiť

Nezabúdajte na probiotiká, ktoré sú veľmi dôležitou súčasťou pri aj po liečbe chorôb. Prospievajú k vyváženej črevnej mikroflóre, ktorá je jedným z kľúčov prevencie rakoviny. Do stravy ich zaraďte aj ako prevenciu!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, BD, naturalnews.com, eccevita.cz Foto: Pixabay
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

Tieto lieky pri chronickej bolesti neužívajte, môžu vám skôr uškodiť

VČERA - 20:09Zdravie

Podľa lekárov môžu niektoré lieky spôsobiť viac škody ako úžitku.

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

Kedy vysoká teplota signalizuje nedostatok vitamínu: Na tieto príznaky treba dať pozor

20:08 08.08.2020Zdravie

Vysoká telesná teplota môže v niektorých prípadoch značiť nedostatok vitamínu. Ako zistiť, či si ho stačí doplniť, alebo či by ste radšej mali zájsť na vyšetrenie?

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

Ako vplýva teplé počasie a UV svetlo na koronavírus

19:37 07.08.2020Zdravie

Mnohí sa pri šírení koronavírusu spoliehajú na horúce počasie s veľkým množstvom UV žiarenia zo Slnka. Podľa odborníkov tak robia chybu.

Horúčavy majú trvať niekoľko dní, netreba zabúdať na pitný režim

Horúčavy majú trvať niekoľko dní, netreba zabúdať na pitný režim

14:25 07.08.2020Zdravie

Horúčavy, ktoré v piatok zasiahli Slovensko, by mali pretrvať aj počas nadchádzajúcich dní.

Čoraz viac pacientov po ochorení COVID-19 prichádza o vlasy

Čoraz viac pacientov po ochorení COVID-19 prichádza o vlasy

20:12 06.08.2020Zdravie

Okrem čuchu a chuti pacienti hlásia aj stratu vlasov.