Bratislava

Brankár Budaj vychytal víťazstvo, Sekera a Pánik bodovali

• 11:05 12.04.2013
  • BUFFALO

Hokejový brankár Peter Budaj si pripísal ďalší víťazný štart v bránke Montrealu a pomohol Canadiens po výhre 5:1 v Buffale k definitívnemu potvrdeniu miestenky do play-off.

Banskobystričan, ktorý v stredu podpísal s Canadiens novú dvojročnú zmluvu, mal v Buffale 14 úspešných zákrokov.

"Habs" po jednej z najhorších sezón a poslednom mieste v konferencii mohli v tej nasledujúcej ako tretí tím ligy v poradí oslavovať postup do vyraďovacej časti o Stanleyho pohár. "Súpera sme prestrieľali a nepustili ho k veľa možnostiam na skórovanie. Hrali sme jednoducho oveľa lepšie. Som vďačný, že som súčasťou tohto tímu," povedal Peter Budaj, pre ktorého to bol siedmy víťazný štart v rade.

Canadiens súpera prestrieľali pomerom 42:15. V drese Sabres odohral Andrej Sekera 19 minút a dosiahol asistenciu na jediný gól svojho tímu.

Montreal sa vrátil aj na prvé miesto Severovýchodnej divízie, keďže Boston doma nestačil na New York Islanders a prehral 1:2.

Oba góly "ostrovanov" dosiahol Josh Bailey. "Každé víťazstvo je cenné. Podali sme skvelý výkon od začiatku až do konca a zaslúžili sme si vyhrať," povedal Bailey.

Tím z New Yorku z ostatných desiatich zápasov vyhral osem a je siedmy v tabuľke Východnej konferencie. Boston nastúpil v piatom zápase bez centra Patricea Bergerona. "Nie je dobré, že hráme bez neho," priznal Zdeno Chára.

Bruins chýbal aj ďalší ofenzívny hráč Brad Marchand. "V prvej tretine sme boli lepší, potom prevzal iniciatívu súper. Nemôžem hráčom uprieť snahu, len chýbal nám väčší dôraz," povedal tréner Bruins Claude Julien.

Chára pri tretej domácej prehre v sezóne odohral vyše 23 minút, počas ktorých raz vystrelil. Ľubomír Višňovský v drese Islanders ohrozil počas viac ako 19 minút na ľade bránku Bruins trikrát.

Líder Východnej konferencie z Pittsburghu vyhral na ľade Tampy Bay 6:3, dvoma gólmi a asistenciou sa o to zaslúžil aj Jussi Jokinen. Penguins sa vyrovnali aj s absenciou zranených Sidneyho Crosbyho, Jamesa Neala a Paula Martina.

V drese Tampy dosiahol jednu asistenciu Richard Pánik, ktorý hral vyše 11 minút. Nedarilo sa Floride, ktorá prehrala vo Winnipegu 2:7.

Tomáš Kopecký si v zápase pripísal plusový bod. Washington zdolal Carolinu 3:1 a natiahol víťaznú šnúru už na šesť stretnutí. Hurricanes sa naďalej trápia, prehrali aj siedmy duel za sebou. Capitals tentoraz uspeli aj bez príspevku kapitána Alexandra Ovečkina.

Výhrou vo Philadelphii zastavila Ottawa päťzápasovú sériu bez úspechu. Flyers sa zasa vzďaľuje play-off.

Brankár St. Louis Brian Elliott natiahol pri výhre 2:0 nad Minnesotou sériu bez inkasovaného gólu už na 189 minút a 31 sekúnd.

Blues po jeho treťom shutoute v rade vyhrali šiesty duel v sérii, čo sa im naposledy podarilo v roku 2010. "Niekedy sa podobné veci stávajú, inokedy sa pokúšate neinkasovať a dostanete lacný gól. Poznáme potenciál nášho tímu. Každý si stopercentne plní úlohy a robí všetko pre úspech," povedal Ellliott, ktorý dostáva šancu počas zranenia Jaroslava Haláka.

Víťazný gól si pripísal český obranca Roman Polák, ktorý ukončil 120-zápasové čakanie na presný zásah. Predtým naposledy skóroval 30. marca 2011 v Detroite.

O výhre San Jose v Detroite rozhodol v rozstrele samostatných nájazdov Patrick Marleau. Rovnako 3:2 po samostatných nájazdoch vyhralo Los Angeles doma nad Coloradom.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. J. Carter (M. Richards), 8. M. Richards (Muzzin, Penner), rozhodujúci sam. nájazd J. Carter - 37. P. Šťastný (D. Jones), 46. Bordeleau (S. Elliott)

Boston - New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 24. Seguin (G. Campbell, Jágr) - 20. Bailey (Streit, Okposo), 34. Bailey (F. Nielsen, Streit)

Washington - Carolina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 29. Brouwer (Ribeiro, Nicklas Bäckström), 31. M. Green (Beagle, Wolski), 60. Brouwer - 6. Skinner (E. Staal, Corvo)

Buffalo - Montreal 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 47. Flynn (Porter, SEKERA) - 7. R. Bourque (B. Gionta, Plekanec), 11. Galchenyuk (Ryder), 25. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 38. A. Markov (Subban, Ryder), 58. Subban (A. Markov, Pacioretty)
Peter Budaj (Montreal) mal 14 úspešných zákrokov

Philadelphia - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 12. Giroux (Gagne) - 4. Z. Smith (Methot), 55. Greening (Wiercioch), 60. Alfredsson (Pageau, Gryba)

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Góly: 16. Purcell (Stamkos, S. Salo), 26. Connolly (PÁNIK, Killorn), 60. Purcell (St. Louis, Carle) - 5. J. Jokinen (Morrow, Dupuis), 7. Dupuis (T. Kennedy, Niskanen), 22. Kunitz (Iginla, Letang), 42. Malkin, 45. J. Jokinen (D. Murray, Dupuis), 57. Glass (J. Jokinen, Iginla)

Detroit - San Jose 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. Abdelkader (Franzén, B. Smith), 43. Kindl (Zetterberg, Daciuk) - 3. Marleau (Pavelski), 44. Couture (J. Thornton, D. Boyle), rozhodujúci sam. nájazd Marleau

Winnipeg - Florida 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)
Góly: 4. Gagnon (Wheeler, Ladd), 6. E. Kane (O. Jokinen, Clitsome), 13. Ladd (B. Little, Byfuglien), 31. Clitsome (B. Little), 31. Byfuglien, 32. E. Kane (Wellwood, Bogosian), 52. Thorburn (Hainsey, Bogosian) - 5. Brennan (Fleischmann, Goc), 7. Fleischmann (Brennan)

Minnesota - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 11. Polák (C. Stewart, Porter), 50. A. McDonald (Tarasenko, Backes)