• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 30.3.2023Meniny má Vieroslava
10°Bratislava

Ako udržať nohy v teple? Skvelé zahrievacie tipy

  • 19:30 16.12.2014
  • BRATISLAVA
Ako udržať nohy v teple? Skvelé zahrievacie tipy

Studené nohy počas zimného obdobia sú naozaj nepríjemnou záležitosťou. Poznáme výborné tipy, ktoré vám pomôžu udržať ich v teple za každých okolností.

Ak sú naše nohy stále v chlade, môžeme si privodiť zdravotné problémy. Aby sme sa im vyhli rovnako, ako nepríjemným pocitom nepohodlia, stačí si pomôcť týmito radami:

Ponožkové rady

Pamätajte, že zima ide od nôh. Ak nemáte v teple ruky a nohy, trasie sa celé telo. S nástupom mrazov jednoducho potrebujete vymeniť aj druh ponožiek. Stavte na vlnu! Tenké, letné ponožky nie sú vhodné na celoročné nosenie a nohy vám neohrejú. Zaobstarajte si termoponožky a môžete tiež staviť na dve vrstvy, dámy na pančušky v kombinácii s ponožkami. Ak ich doma na nohách neznesiete, natrite si ich krémom a navlečte si mäkké, teplé papučky!

Čítajte: Spite ako bábätko! Terapia hormónom tmy

Nohy sa vám potia či chcete alebo nie. Nemusia vám práve zapáchať, no nosenie rovnakých ponožiek po celý deň, ktorý ste strávili na nohách a obutí v topánkach. Pot kondenzuje a nohy sa obrazne povedané "dusia". Pre vlhkosť nemôžu byť v teple a týmto spôsobom si zvyšujete šancu na prechladnutie. Nezabudnite si vymeniť ponožky, aby zostali v pohodlí.

Horúci kúpeľ

Horúci kúpeľ má úžasný terapeutický účinok na studené nohy. Naplňte si lavór horúcou vodou, pridajte dávku studenej pre optimálnu teplotu, môžete pridať dávku kúpeľnej soli alebo pár kvapiek aromatického olejčeka a užívajte si komfort. Uvoľnenie sa postupne dostane do celého tela.

Čítajte: Sauna pre zdravie a krásu. Tipy a rady pre dokonalý wellness

Zahrievací pomocníci

Termofory sú na prehriatie tela ideálne. Naplníte ich horúcou vodou a poskytujú dlhodobý účinok. Skvelou variantou sú i vrecúška plnené čerešňovými kôstkami, jačmeňom či šupkami z pohánky.

Tieto pomôcky si však so sebou nevezmete von, a to z dôvodu ich väčších rozmerov. Poznáte to, studené nohy v lyžiarkach alebo v topánkach pri postávaní na vianočnom punči vás ženie skôr zabaliť zimné radovánky. V obchodoch si môžete kúpiť takzvané teplošky, ktoré sa pri kontakte so vzduchom zohrejú a vydržia niekoľko hodín. Môžete si ich dať do vrecka bundy alebo do prednej časti topánok či spomínaných lyžiarok hneď, ako pocítite chlad.

Poloha spánku pre nohy v teple

Ak máte v noci studené nohy, zabaľte si ich do deky pred tým, než sa prikryjete perinou. Máme však pre vás aj ďalší vynikajúci tip, ako mať v posteli teplé nohy! Väčšina ľudí spáva na chrbte či na boku, pričom sú nohy vo vzduchu. Spánkom na bruchu zlepšíte cirkuláciu krvi a vyhnete sa studeným nohám.

Rozhýbte sa!

Pohybom stimulujeme krvný obeh a zahrievajú sa aj naše končatiny. Ak je vám zima, skúste sa rozhýbať a pridať strečing nôh. Ak stojíte vonku, pomôžu i malé, jednoduché pohyby.

A nakoniec tipy potravín, ktoré vás zahrejú. Vyskúšajte ich: Je vám zima? Tieto jedlá vás zaručene rozpália

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, BD, stylecraze.com, zahr. Foto: BD
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vedci objavili silu ľudského pachu. Môže pomôcť s problémom, ktorý trápi čoraz viac ľudí

Vedci objavili silu ľudského pachu. Môže pomôcť s problémom, ktorý trápi čoraz viac ľudí

DNES - 8:49Zdravie

Sociálnu úzkosť je možné znížiť pomocou ľudských chemických signálov, v tomto prípade telesného pachu, tvrdí nová štúdia.

Muž sa infikoval plesňovým ochorením rastlín. Ide o prvý prípad na celom svete

Muž sa infikoval plesňovým ochorením rastlín. Ide o prvý prípad na celom svete

DNES - 7:33Zdravie

Muž chytil plesňové ochorenie rastlín. Ide o prvý prípad infekcie človeka na svete.

Jarná únava trvá jeden až tri týždne, vo zvýšenej miere trápi aj seniorov

Jarná únava trvá jeden až tri týždne, vo zvýšenej miere trápi aj seniorov

18:54 26.03.2023Zdravie

S nástupom jari sa začína u citlivých ľudí prejavovať takzvaná jarná únava, ktorá sa vo zvýšenej miere objavuje u meteosenzitívnych ľudí, osôb s nízkym tlakom alebo u seniorov.

Hrozí vášmu dieťaťu obezita? Odhalí to táto drobnosť z dojčenského veku

Hrozí vášmu dieťaťu obezita? Odhalí to táto drobnosť z dojčenského veku

11:09 26.03.2023Zdravie

​Táto drobnosť môže podľa výskumu predpovedať budúce riziko obezity.

Ako kofeín v krvnom obehu ovplyvňuje ukladanie tuku a riziko cukrovky

Ako kofeín v krvnom obehu ovplyvňuje ukladanie tuku a riziko cukrovky

7:19 26.03.2023Zdravie

Množstvo kofeínu v krvi má dramatický vplyv na ukladanie tuku v tele, a nielen to. Vedci prichádzajú s najnovším zistením o vplyve kávy aj na cukrovku.