• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 10.2.2025Meniny má Gabriela
-1°Bratislava

Demonštranti v Mexiku podpálili bránu prezidentského paláca

  • 20:27 09.11.2014
  • MEXIKO
Demonštranti v Mexiku podpálili bránu prezidentského paláca

Skupina demonštrantov v nedeľu podpálila drevenú bránu vedúcu k palácu mexického prezidenta Enriqueho Peňu Nieta v hlavnom meste Mexiko.

Chceli tým upozorniť na masakru 43 študentov, ku ktorých vraždám sa cez víkend priznali muži podozriví v členstva v jednom z mexických gangov. Pomáhať im v tom mala aj polícia. Nieto prezidentský palác nepoužíva ako svoju rezidenciu a v čase incidentu sa tam ani nenachádzal.

Odporúčame aj:

Mexický gang priznal hromadnú vraždu nezvestných študentov

Mexická polícia zatkla starostu mesta, kde zmizli študenti


Traja zadržaní podozriví kriminálnici tvrdia, že študentov im odovzdali členovia polície. Následne ich gang zavraždil buď udusením, alebo zastrelením, a ich telá podpálili. Prípad cez víkend šokoval celú krajinu, ktorá sa o ich osud zaujímala už od únosu mladých Mexičanov.

Mexická polícia tento týždeň zatkla starostu mesta Iguala, kde študenti zmizli. Polícia ho obviňuje z toho, že 26. septembra nariadil policajné zásahy a únos študentov protestujúcich proti diskriminácii vidieckych učiteľov. Svedkovia uviedli, že študentov naposledy videli, keď ich nahnali do policajných vozidiel.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
V Nemecku súdia ruského občana za smrtiaci útok na ukrajinských vojakov

V Nemecku súdia ruského občana za smrtiaci útok na ukrajinských vojakov

DNES - 8:01Zahraničné

V pondelok na krajskom súde v Mníchove pokračuje súdny proces s ruským občanom obžalovaným z dobodania dvoch ukrajinských vojakov minulý rok.

Scholz obvinil Merza z pripravenosti spolupracovať po voľbách s AfD

Scholz obvinil Merza z pripravenosti spolupracovať po voľbách s AfD

DNES - 5:55Zahraničné

Olaf Scholz obvinil počas nedeľňajšej predvolebnej televíznej debaty konzervatívneho kandidáta na kancelára Friedricha Merza z pripravenosti spolupracovať s krajne pravicovou stranou AfD.

Macron: Francúzsko očakáva v najbližšom čase investície do AI za 109 miliárd eur

Macron: Francúzsko očakáva v najbližšom čase investície do AI za 109 miliárd eur

DNES - 5:46Zahraničné

Francúzsko investuje v najbližších rokoch do umelej inteligencii 109 miliárd eur.

Trump: Sme odhodlaní vziať si Gazu a zabrániť Hamasu, aby sa tam vrátil

Trump: Sme odhodlaní vziať si Gazu a zabrániť Hamasu, aby sa tam vrátil

DNES - 5:22Zahraničné

Americký prezident Donald Trump zopakoval v nedeľu svoj návrh, aby USA získali kontrolu nad Pásmom Gazy.

Muž v Dubline bodol troch ľudí, všetci prežili

Muž v Dubline bodol troch ľudí, všetci prežili

VČERA - 19:44Zahraničné

Muž v dublinskej štvrti Stoneybatter v nedeľu bodol tri osoby. Predpokladá sa, že ani jedna z nich nie je bezprostredne v ohrození života.