• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 27.1.2022Meniny má Bohuš
Bratislava

OĽaNO dali na internet výzvu na odvolanie ministra školstva

  • 10:51 28.03.2013
  • BRATISLAVA
OĽaNO dali na internet výzvu na odvolanie ministra školstva

Výzvu, aby premiér Robert Fico zvážil odvolanie ministra školstva Dušana Čaploviča, zavesili poslanci Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) aj na internet, kde sa k nej pripájajú ľudia zdieľajúci rovnaký názor.

"Dali sme to tam preto, aby mali ľudia možnosť vyjadriť svoj názor, či sa pridávajú k výzve, aby premiér zvážil odvolanie ministra," povedal pre agentúru SITA poslanec OĽaNO Richard Vašečka. Neplánujú spúšťať veľkú petíciu a zbierať 100-tisíc podpisov, ani predkladať v parlamente návrh na odvolanie ministra. Ich výzvu na portáli www.peticie.com zatiaľ podporilo približne 200 ľudí.

Poslanci OĽaNO Richard Vašečka a Igor Hraško v stredu v otvorenom liste vyzvali premiéra, aby zvážil odvolanie ministra Čaploviča, ktorého považujú za zodpovedného za kritický stav slovenského školstva. "Kroky pána ministra počas prvého roka vlády Roberta Fica značne polarizujú odbornú i občiansku verejnosť a majú negatívne dopady na výchovu i vzdelávanie v SR," povedal Hraško.
Čaplovičovi vyčítajú prijímanie nesystémových zákonov

Poslanci upozornili na Čaplovičom navrhnuté zmeny vo financovaní centier voľného času, pre ktoré napríklad v Žiline zanikne najväčšie CVČ pre osemtisíc detí. Minister školstva podľa nich nezvládol ani štrajk učiteľov a ustúpil z požiadaviek, na ktorých sa dohodli.

Čaplovičovi vyčítajú zákonodarcovia aj pokusy na učiteľoch a deťoch pri prijímaní nesystémových zákonov.

"O avizovanom zvyšovaní kvality taktiež nemôžeme hovoriť, lebo pre zmenu financovania tie najkvalitnejšie školy musia dotovať tie menej kvalitné," napísali v liste.

Ministrovi vyčítajú napríklad aj prenájom limuzíny od firmy Jirka Malchárka za niekoľko tisíc eur mesačne, predražené logo Ústavu informácií a prognóz školstva, nákup značkového alkoholu, kvetov, či propagáciu odborného školstva za 1,5 milióna eur.
Peniaze sa rozdávajú vyvoleným

"Vidíme, že peniaze sa rozdávajú len tým vyvoleným, ale nejdú na systémové financovanie školstva ako takého," konštatoval Hraško. Poslanci obyčajných ľudí sú preto presvedčení, že premiér by mal pohľadať novú osobu na post ministra školstva.

Minister Čaplovič nebude podľa svojho hovorcu Michala Kaliňáka reagovať na aktivity poslancov, ktorí ani nehlasovali za dôveru vláde, ktorej je minister členom. Pripomenul, že nehlasovali ani "za priority realizácie zásadných zmien v školskom systéme podporujúcich zvyšovanie kvality vzdelávania, ktoré sú okrem iného premietnuté v programovom vyhlásení vlády".
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Milanová sa zapojí do medzinárodnej kampane #WeRemember

Milanová sa zapojí do medzinárodnej kampane #WeRemember

DNES - 8:33Domáce

Kampaň súvisí s Medzinárodným dňom pamiatky obetí holokaustu, ktorý pripadá na 27. januára.

Budaj: Ľudia odovzdali už 40.000 zálohovaných pet fliaš a plechoviek

Budaj: Ľudia odovzdali už 40.000 zálohovaných pet fliaš a plechoviek

VČERA - 20:59Domáce

Od spustenia systému zálohovania pet fliaš a plechoviek 1. januára ich už ľudia odovzdali viac ako 40.000. V diskusii v TASR TV to konštatoval minister životného prostredia Ján Budaj.

Slovensko je podľa vedcov v 2. fáze vlny omikronu, na test sa bude čakať dlhšie

Slovensko je podľa vedcov v 2. fáze vlny omikronu, na test sa bude čakať dlhšie

VČERA - 19:49Domáce

Slovensko aktuálne vstupuje do druhej fázy vlny omikronu, pre ktorú nie sú kapacity testovania dostatočné.

Korčok verí, že sa napätá situácia na Ukrajine vyrieši diplomatickou cestou

Korčok verí, že sa napätá situácia na Ukrajine vyrieši diplomatickou cestou

VČERA - 19:09Domáce

Situácia na Ukrajine je napätá, ale šéf slovenského rezortu zahraničia Ivan Korčok (nominant SaS) verí v jej vyriešenie diplomatickou cestou.

Pred Prezidentským palácom palácom sa protestovalo

Pred Prezidentským palácom palácom sa protestovalo

VČERA - 18:35Domáce

Opozícia hovorila na proteste o predčasných voľbách, kritizovala dohodu s USA.