Sobota, 20.4.2024Meniny má Marcel
Bratislava

• 10:54 14.02.2013
  • DETROIT

Slovenský hokejista Tomáš Tatar z Detroit Red Wings sa tešil v stredajšom zápase zo svojho prvého presného zásahu v tejto sezóne zámorskej NHL.

V 3. min ním otvoril skóre súboja proti St. Louis, keď sa presadil pred brankárom Jakom Allenom. Tatar strelil svoj druhý gól v NHL v kariére. Na ľade strávil 12 minút.

St. Louis napokon v Detroite vyhralo 4:3 po predĺžení, keď päťzápasovú šnúru Blues bez víťazstva ukončil v 52. sekunde nadstaveného času Alex Steen. "Len som bol v správnom čase na správnom mieste. Myslím si, že sme mali dnes aj šťastie. Poučili sme sa z minulých zápasov a išli správnym smerom," povedal Steen.

Brankár Allen pri svojom druhom štarte v NHL nastúpil prvýkrát od začiatku, šancu dostal vďaka zraneniu Jaroslava Haláka a slabej forme Briana Elliotta.

Detroit odohral veľmi dobrú prvú tretinu, viedol 2:0, ale o náskok neskôr prišiel. "Dal som síce gól, ale napokon sme prehrali, čo nie je dobré. Viedli sme 2:0 a mám pocit, že sme prestali hrať. Blues to využili a dostali sa do vedenia 3:2. Našťastie mám aspoň bod," povedal pre Free Press Tatar.

Ottawa nielenže prehrala v Pittsburghu s Penguins 2:4, ale pravdepodobne až do konca sezóny prišla o obrancu Erika Karlssona.

Dvadsaťdvaročný držiteľ Norrisovej trofeje si poranil v súboji s Mattom Cookom achilovku a čaká ho operácia. "Všetci vieme, kto mu to spôsobil. Zranenie Erika prišlo v nešťastnej situácii, navyše v súboji, kde o nič nešlo. Je to pre nás veľká strata," vyhlásil tréner Ottawy Paul MacLean. Vzhľadom na minulosť Cooka sa špekulovalo, či z jeho strany nešlo o zámer. "Cítim sa hrozne. Určite som nechcel, aby to takto dopadlo. Chcel som ho len naraziť, nie zraniť. Je to zlé," uviedol Cooke.

Štvorbodový večer zažil Michael Cammalleri, ktorý strelil proti Dallasu pri výhre Calgary tri góly a pridal aj jednu asistenciu. Pre Cammalleriho to boli prvé tri góly v sezóne. Flames prerušili štvorzápasovú víťaznú šnúru Stars a dosiahli štvrtý úspech v sezóne. Sedem strelených gólov je navyše ich tohtoročné maximum. "Raz mi jeden skvelý tréner povedal, že góly sa nedávajú na povel, že iba otvoríte kohútik a oni potečú. Strieľanie gólov sa nedá vypnúť a ani zapnúť. Musíte poriadne pracovať, robiť veci správne. A dnes sa mi to podarilo," povedal Cammalleri. O výsledku rozhodla prvá tretina, ktorú vyhrali Flames 4:1. "Nemôžeme im zápas odovzdať hneď v úvode. Boli sme jeden, dva kroky pozadu," povedal Jaromír Jágr.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - Ottawa 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 17. Dupuis (Crosby, Kunitz), 34. J. Neal (Crosby, P. Martin), 42. J. Neal (Cooke, Engelland), 52. Crosby (P. Martin, J. Neal) - 31. Dacosta (Alfredsson, Gončar), 31. O´Brien (Condra)

Detroit - St. Louis 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 3. TATAR (Eaves), 8. D. Miller (Tootoo, Kindl), 34. Daciuk (Filppula, J. Ericsson) - 16. Berglund (Oshie), 28. Tarasenko (C. Stewart, A. McDonald), 29. C. Stewart (Pietrangelo), 61. Steen (Jackman, Backes)

Calgary - Dallas 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)
Góly: 4. Bouwmeester (Cammalleri, Stempniak), 7. Hudler (Tanguay, Wideman), 10. Cammalleri (Iginla, Červenka), 18. Červenka (Tanguay, Brodie), 24. Cammalleri (Stempniak, Giordano), 33. Glencross (Iginla, B. Jones), 59. Cammalleri - 13. Nyström (Fiddler, Garbutt), 21. Morrow (Jágr, Jamie Benn), 24. Morrow (Oleksiak, Jágr), 42. Eakin (Ryder, Goligoski)