• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 16.9.2019Meniny má Ľudmila
13°Bratislava

V Sýrii pripravujú boj o letiská pri Halabe

  • 16:40 15.02.2013
  • BEJRÚT
V Sýrii pripravujú boj o letiská pri Halabe

Sýrski povstalci a vládna armáda sa pripravujú na kľúčový boj o kontrolu strategických letísk pri meste Halab na severe krajiny.

Ako v piatok informovala Sýrska organizácia pre monitorovanie ľudských práv, sporadické ozbrojené strety už prebiehajú v okolí halabského medzinárodného letiska, pri leteckej základni an-Najrab ako aj pri neďalekom vojenskom komplexe.

Vládne jednotky chcú opäť získať kontrolu nad vojenským letiskom, ktoré povstalci obsadili túto stredu. Medzinárodné letisko je v rukách vládnych síl a armáda ho teraz využíva aj na vojenské účely.

Sýrski povstalci zaznamenali v poslednej dobe viacero úspechov. Vo štvrtok obsadili dôležité východné mesto aš-Šaddáda v oblasti bohatej na ropu. Mesto získali pod kontrolu po troch dňoch ťažkých bojov, pri ktorých zahynulo asi 100 sýrskych vojakov a 30 bojovníkov povstaleckej skupiny Front pre podporu sýrskeho ľudu (an-Nusra).

Povstalci sa tak nachádzajú už len asi 45 kilometrov od hlavného mesta kurdskej provincie al-Hasaka. Vojenské letisko pri Halabe obsadili povstalecké sily v stredu. V bojoch zahynulo najmenej 150 ľudí na oboch stranách.

Povstalci na severe zamerali svoju pozornosť v posledných týždňoch na získanie vojenských letísk a základní. Sú veľmi dôležité, keďže sa tam nachádza strelivo a zásoby a ich obsadením vyradia z prevádzky vojenské lietadlá, ktoré režim používa na bombardovanie svojich odporcov.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Demonštranti blokovali vstup na automobilový veľtrh vo Frankfurte

Demonštranti blokovali vstup na automobilový veľtrh vo Frankfurte

VČERA - 18:38Zahraničné

Niekoľko stoviek klimatických aktivistov zablokovalo v nedeľu hlavný vstup do areálu výstaviska vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa v týchto dňoch koná známy automobilový veľtrh.

Johnson hovorí o

Johnson hovorí o "obrovskom" pokroku k dohode s EÚ

VČERA - 10:11Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson tvrdí, že dosahuje "obrovské množstvo pokroku" v snahe o dohodu o brexite s Európskou úniou.

Saudskoarabský princ po útokoch jemenských húsíov telefonoval s Trumpom

Saudskoarabský princ po útokoch jemenských húsíov telefonoval s Trumpom

VČERA - 6:20Zahraničné

Trump zatelefonoval saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi a vyjadril pripravenosť Spojených štátov spolupracovať so Saudskou Arábiou,

Sršne napadli 25 ľudí, sedem z nich skončilo v nemocnici

Sršne napadli 25 ľudí, sedem z nich skončilo v nemocnici

18:44 14.09.2019Zahraničné

Sršne napadli v sobotu v pražskej časti Nebušice vyše 20 ľudí a pri hromadnej akcii musela zasahovať tamojšia záchranná služba.

Trump: Syn Usámu bin Ládina Hamza je mŕtvy

Trump: Syn Usámu bin Ládina Hamza je mŕtvy

16:52 14.09.2019Zahraničné

Washington 14. septembra - Americký prezident Donald Trump potvrdil v sobotu smrť Hamzu bin Ládina - syna a "korunného princa" bývalého vodcu teroristickej siete al-Káida Usámu bin Ládina.