• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 16.9.2019Meniny má Ľudmila
13°Bratislava

Odvahu vodcu KĽDR oslavovalo v uliciach stotisíc ľudí

  • 16:46 15.02.2013
  • SOUL
Odvahu vodcu KĽDR oslavovalo v uliciach stotisíc ľudí

Viac ako stotisíc ľudí sa zúčastnilo na štvrtkovej demonštrácii v centre severokórejského hlavného mesta, kam podľa tamojších médií prišli osláviť utorňajší jadrový test a "jedinečnú" odvahu ich vodcu Kima Čong-una.

Na zhromaždenie na námestí pomenovanom po starom otcovi súčasného lídra Kimovi Il-sungovi sa zúčastnili aj vysokopostavení predstavitelia armády, policajti či študenti.

Podľa rečníkov bol utorňajší test "brilantnou realizáciou výnimočného rozhodnutia neprekonateľnej odvahy" vodcu, ktorý na čele izolovanej krajiny stojí viac ako rok. On sám sa však na podujatí nezúčastnil.

Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (BR OSN) odsúdila najnovšiu skúšku jadrovej zbrane v Severnej Kórei ako "závažné porušenie" jej doterajších rezolúcií a poukázala na svoje dávnejšie varovanie, že v prípade uskutočnenia testu proti Severokórejčanom podnikne "významné kroky".

Pchjongjang podzemný výbuch označuje za odpoveď na "bezohľadné nepriateľstvo" zo strany USA a varuje, že v aktivitách, ktoré mu zakazujú rezolúcie OSN, bude pokračovať.

BR OSN odpovedala na predošlé skúšky strategických zbraní v Severnej Kórei uvalením nových medzinárodných sankcií.

Sever sa jadra nevzdá, kým nepadne režim, tvrdí Južná Kórea

Severnú Kóreu nebude nikdy možné presvedčiť, aby sa vzdala svojho programu jadrových zbraní, kým sa nezrúti tamojší komunistický režim.

Juhokórejský prezident Li Mjung-pak sa tak vyjadril počas vystúpenia na piatkovom stretnutí s tamojšími významnými osobnosťami vrátane bývalých vládnych ministrov a náboženských vodcov.

Presvedčiť Sever, aby sa vzdal jadrového arzenálu, prostredníctvom rokovaní sa podľa neho "stalo nemožným" a Juhokórejčania by nemali dúfať, že sa im to podarí predtým, ako sa tamojšie zriadenie "zmení alebo zrúti".

"Môžeme (však) pomôcť zmeniť Severokórejčanov, ak nie samotný severokórejský režim," povedal dosluhujúci prezident, ktorého päťročné funkčné obdobie sa skončí v najbližších dňoch.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Demonštranti blokovali vstup na automobilový veľtrh vo Frankfurte

Demonštranti blokovali vstup na automobilový veľtrh vo Frankfurte

VČERA - 18:38Zahraničné

Niekoľko stoviek klimatických aktivistov zablokovalo v nedeľu hlavný vstup do areálu výstaviska vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa v týchto dňoch koná známy automobilový veľtrh.

Johnson hovorí o

Johnson hovorí o "obrovskom" pokroku k dohode s EÚ

VČERA - 10:11Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson tvrdí, že dosahuje "obrovské množstvo pokroku" v snahe o dohodu o brexite s Európskou úniou.

Saudskoarabský princ po útokoch jemenských húsíov telefonoval s Trumpom

Saudskoarabský princ po útokoch jemenských húsíov telefonoval s Trumpom

VČERA - 6:20Zahraničné

Trump zatelefonoval saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi a vyjadril pripravenosť Spojených štátov spolupracovať so Saudskou Arábiou,

Sršne napadli 25 ľudí, sedem z nich skončilo v nemocnici

Sršne napadli 25 ľudí, sedem z nich skončilo v nemocnici

18:44 14.09.2019Zahraničné

Sršne napadli v sobotu v pražskej časti Nebušice vyše 20 ľudí a pri hromadnej akcii musela zasahovať tamojšia záchranná služba.

Trump: Syn Usámu bin Ládina Hamza je mŕtvy

Trump: Syn Usámu bin Ládina Hamza je mŕtvy

16:52 14.09.2019Zahraničné

Washington 14. septembra - Americký prezident Donald Trump potvrdil v sobotu smrť Hamzu bin Ládina - syna a "korunného princa" bývalého vodcu teroristickej siete al-Káida Usámu bin Ládina.