• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 7.2.2025Meniny má Vanda
Bratislava

Na Draždiaku bude bezpečnejšie, ľudí postrážia záchranári

  • 6:39 27.06.2014
  • BRATISLAVA
Na Draždiaku bude bezpečnejšie, ľudí postrážia záchranári

Zdravotnú starostlivosť budú návštevníkom petržalského jazera poskytovať počas celej letnej sezóny.

Jazero Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke bude opäť pod kontrolou záchrannej služby. Odborný dohľad zabezpečila petržalská samospráva.

Záchranári budú poskytovať nevyhnutnú zdravotnú starostlivosti návštevníkom od piatka 27. júna do 31. augusta každý deň od 10:00 do 19:00. V pohotovosti budú aj počas víkendov a sviatkov. Informovala o tom petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová.

O bezpečnosť sa postarajú dvaja vyškolení pracovníci, ktorí budú prepojení na integrovaný záchranný systém. Záchranári budú mať k dispozícii aj záchranný čln a záchranársky výstroj. Platznerová tiež dodala, že výsledky predsezónneho monitorovania Úradu verejného zdravotníctva SR potvrdili aj pre tento rok vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie vo Veľkom Draždiaku.

Okrem jazera Veľký Draždiak môžu Petržalčania počas leta využívať aj kúpalisko Matadorka, ktoré je otvorené pre verejnosť denne od 10:00 do 19:00. Kúpalisko ponúka pre svojich návštevníkov 50-metrový plavecký bazén s vyhrievanou vodou, detský 20-metrový bazén s toboganom aj malý bazén pre deti.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach

Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach

VČERA - 17:44Domáce

Skupina poslancov Národnej rady SR za SNS by chcela upraviť aktivity, ktoré sú povolené či zakázané v chránených územiach.

Obvinený Daniel Bombic zostáva na slobode

Obvinený Daniel Bombic zostáva na slobode

VČERA - 15:04Domáce

Dostal monitorovací náramok.

Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66

Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66

VČERA - 14:54Domáce

Pre protestné zhromaždenie, ktoré v piatok v Banskej Bystrici organizuje iniciatíva Nie v našom meste, bude uzatvorený hlavný cestný ťah I/66 v centre mesta.

Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde

Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde

VČERA - 14:14Domáce

Koaliční lídri vo štvrtok rokujú na koaličnej rade.

Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným

Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným

VČERA - 13:17Domáce

Polícia podľa nadácie objasňuje omnoho menej trestných činov.