• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 8.12.2022Meniny má Marína
Bratislava

Poslanec Smeru podá trestné oznámenie na Alojza Hlinu

  • 14:30 16.03.2013
  • BRATISLAVA
Poslanec Smeru podá trestné oznámenie na Alojza Hlinu

Poslanec za Smer-SD Anton Martvoň podá trestné oznámenie na nezaradeného poslanca Alojza Hlinu pre skutočnosti, ktoré uviedol Hlina na svojom blogu.

"Čo sa týka nemajetkovej ujmy v rámci občianskoprávneho konania, tak to potom zvážim. Uvidím, ako dopadne trestné stíhanie. V každom prípade, vyhodnocujeme s mojimi ľuďmi mieru zásahu do mojej osobnej integrity a ochrany osobnosti. Ale viaceré veci, čo uviedol na blogu, boli absolútne nepravdy, dá sa to overiť," uviedol Martvoň.

Zákonodarca Smeru-SD odmieta ako klamstvo to, že by sa na jeho počítači písal nejaký ohováračský email. Trestné stíhanie podľa Martvoňa potvrdilo, že vinníkom v tomto prípade bol niekto z rektorátu UK. Hlina vo štvrtok 14. marca zverejnil blog, v ktorom upozorňuje, že ho asi násilím vyvedú z rokovacej sály parlamentu. Nezaradený poslanec protestoval proti spôsobu volieb kandidátov na sudcov disciplinárnych senátov.

Už pri schvaľovaní programu 16. schôdze navrhoval, aby kandidátov na disciplinárnych sudcov vypočul parlament alebo ústavnoprávny výbor. Vládny Smer-SD jeho návrh zamietol.
Hlinovi sa nepáči Martvoňova návšteva McDonaldu

"Stav nášho súdnictva je žalostný a keď majú poslanci možnosť voliť niekoho, kto bude mať vplyv na to, ako bude v budúcnosti vyzerať, tak odmietnu týchto ľudí spoznať. Je to úbohé," konštatoval Hlina v parlamente aj na svojom blogu.

"A to už nehovorím o tom, že týchto kandidátov na voľbu navrhol aj poslanec A. Martvoň. Človek, ktorého počítač ´vypisoval´ ohováračské maily na úradníčku z jeho fakulty, ktorá si dovolila upozorniť na nekalé praktiky a keď ju za to vyhodili z práce, išla robiť do McDonaldu. Tento poslanec dostal chuť na hamburger práve v tej prevádzke, v ktorej táto pani hamburgery predávala. Takejto úbohosti je schopný ozaj len niekto ..." pokračoval Hlina na blogu.

Podobné vyhlásenia si Martvoň od Hlinu v priebehu štvrtku a piatku vypočul viacnásobne aj v pléne národnej rady.
Martvoň nešiel za prepustenou úradničkou úmyselne

Poslanec za Smer-SD odmieta, že by sa bol úmyselne najesť v McDonalde u úradníčky, ktorú podľa Hlinu prepustili z Právnickej fakulty UK za to, že upozornila na nekalé praktiky na fakulte. "Nemám problém doniesť z právnickej fakulty UK doklad o tom, že tá pani odišla sama, dala výpoveď," konštatoval Martvoň. Zároveň sa ohradzuje voči tomu, že by do McDonaldu, kde pracovala dotknutá, išiel úmyselne. "Keď prídem do nejakého McDonaldu, nemôžem vedieť, či tam niekto robí alebo nerobí. Univerzita Komenského má niekoľko tisíc zamestnancov. A ja som sa u nej najesť nebol. Bol som v inom rade a ani som si ju nevšimol," vysvetľoval Martvoň.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

DNES - 21:53Domáce

Smer zahlasuje za pád vlády, nechce však pomáhať SaS k návratu do nej.

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

DNES - 21:11Domáce

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalší predstavitelia krajiny sa vo štvrtok po návšteve slovenských ministrov v Kyjeve poďakovali Slovensku za podporu a pomoc.

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

DNES - 20:12Domáce

Výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

DNES - 17:30Domáce

Kollár označil SaS za farizejov a odborníkov na rozbíjanie vlád.

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

DNES - 17:17Domáce

Polícia zadržala cez víkend 34-ročného muža, ktorý obťažoval viaceré psičkárky v Bratislave.