• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 8.12.2022Meniny má Marína
Bratislava

Povolebné zmeny v Smere, Maďarič už nebude podpredsedom

  • 14:38 09.04.2014
  • BRATISLAVA
Povolebné zmeny v Smere, Maďarič už nebude podpredsedom

Minister kultúry Marek Maďarič sa vzdá funkcie podpredsedu strany Smer-SD, šéfovať rezortu kultúry bude aj naďalej. Novinárom to oznámil v stredu pred rokovaním vlády.

"Môžem vám povedať len za seba, že som včera (v utorok, pozn. red.) na vedení strany oznámil svoje rozhodnutie kolegom, že na najbližšom predsedníctve sa vzdám funkcie podpredsedu strany. Je to rozhodnutie, ktoré je v súlade s mojou predstavou politickej kultúry," uviedol.

Súvisiace:

Politológovia: Za volebný výsledok Fica nemôže len Maďarič

Smer preberal povolebný vývoj, čaká ho mimoriadny snem

Maďarič pripúšťa zmeny vo vláde, predčasné voľby odmieta

Maďarič cíti zodpovednosť za výsledok, vraví sa o jeho konci

Rozhodnutie ministra kultúry Mareka Maďariča vzdať sa funkcie podpredsedu strany nie je rezignácia, myslí si podpredseda Smeru a minister financií Peter Kažimír. "Podľa mojich informácií je to osobné rozhodnutie," povedal Kažimír novinárom po rokovaní kabinetu.

V utorok sa po prvýkrát od prezidentských volieb zišlo užšie vedenie Smeru-SD, predstavitelia strany rokovali päť hodín. Podľa Kažimíra sa rozprávali o živote. "Potrebovali sme spolu hovoriť, tak sme sa rozprávali, ako budeme fungovať ďalej," vyjadril sa šéf rezortu financií. Dodal, že po dvoch rokoch vlády je úplne normálne, že si ľudia spolu sadnú a hovoria o tom, ako im to ide.

Informácia unikla z vedenia

O čom v utorok rokovalo užšie vedenie Smeru, Maďarič komentovať nechcel. "Čudujem sa, že unikla informácia z vedenia," dodal. Maďarič bol šéfom volebnej kampane Roberta Fica, ktorý neuspel v prezidentských voľbách v súboji s Andrejom Kiskom.

Minister životného prostredia Peter Žiga povedal, že utorkové stretnutie vedenia Smeru nebolo ničím výnimočné. Riešili vraj bežné veci, napríklad to, ako sa majú, čo sa za uplynulé dva roky stalo a čo bude nasledovať. "Hovorili sme aj o voľbách," doplnil. Rokovanie podľa Žigu žiadny záver neprinieslo. "Záver prinesie stranícky snem niekedy v máji," konštatoval. Nálada na stretnutí bola podľa Žigu normálne pracovná. "Neviem, že by bola nejaká zlá alebo mimoriadne dobrá," ukončil.

Stranu Smer-SD zrejme čaká mimoriadny snem, mal by sa konať začiatkom mája. Na ňom by sa mali zhodnotiť prezidentské voľby i stanoviť priority pre druhú polovicu volebného obdobia. Agentúre SITA to potvrdili viacerí členovia strany. Zatiaľ sa však stranícke orgány na jeho konaní nedohodli.

Všetko o prezidentských voľbách nájdete --->> TU.

Päťhodinové rokovanie

V utorok sa po prvýkrát od prezidentských volieb zišlo užšie vedenie Smeru-SD, kde najvyšší predstavitelia strany preberali vývoj po prezidentských voľbách a predkladali návrhy pre najbližšie obdobie. Predstavitelia Smeru-SD rokovali päť hodín. Na stretnutí nebol minister vnútra a podpredseda strany Robert Kaliňák. Podľa informácií z tlačového oddelenia ministerstva vnútra mal pracovné stretnutia.

Užšie vedenie strany tvorí predseda Robert Fico, šesť podpredsedov, generálny manažér Ján Richter a šéf poradcov premiéra Vladimír Faič. Účastníkom stretnutí vedenia býva aj šéf tlačového odboru úradu vlády Erik Tomáš. V rozhovore pre agentúru SITA potvrdil, že užšie vedenie sa stretlo na pravidelnom rokovaní. "Zatiaľ nemáme informáciu, ktorú by sme poskytli verejnosti," povedal Tomáš.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

Fico: Pellegrini a spol. si neprečítali návrh a podpísali to, čo napísala SaS

DNES - 21:53Domáce

Smer zahlasuje za pád vlády, nechce však pomáhať SaS k návratu do nej.

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

Ukrajinskí činitelia sa poďakovali za podporu zo Slovenska

DNES - 21:11Domáce

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ďalší predstavitelia krajiny sa vo štvrtok po návšteve slovenských ministrov v Kyjeve poďakovali Slovensku za podporu a pomoc.

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

Meteorológovia varujú: V týchto častiach Slovenska môže padnúť až 30 centimetrov snehu

DNES - 20:12Domáce

Výška nového snehu predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

Boris Kollár obvinil Sulíka z tajných rokovaní s Kotlebom

DNES - 17:30Domáce

Kollár označil SaS za farizejov a odborníkov na rozbíjanie vlád.

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

Polícia zadržala 34-ročného muža, ktorý prepadol viaceré psičkárky

DNES - 17:17Domáce

Polícia zadržala cez víkend 34-ročného muža, ktorý obťažoval viaceré psičkárky v Bratislave.