• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 13.8.2022Meniny má Ľubomír
20°Bratislava

Tunel Sitina cez víkend čiastočne uzavrú kvôli jarnej údržbe

  • 14:25 15.03.2013
  • BRATISLAVA
Tunel Sitina cez víkend čiastočne uzavrú kvôli jarnej údržbe

Vodičov na bratislavských cestách čakajú viaceré dopravné obmedzenia. Od piatku až do pondelkového rána bude čiastočne uzavretý tunel Sitina, pre rekonštrukciu bude cez víkend čiastočne uzavretá aj Prievozská a Bajkalská ulica v Bratislave. Agentúru SITA o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková.

Ulice uzavrú aj bežci

Nielen servisná údržba či rekonštrukcia križovatky, ale aj bežci uzavrú niektoré ulice v hlavnom meste. Bratislavský mestský maratón odštartuje 24. marca, preto bude v čase od 08:00 do 16:00 obmedzená premávka na viacerých uliciach. Čiastočne alebo úplne uzavrie bratislavské ulice 7. apríla Národný beh Devín - Bratislava. V tento deň budú pre vodičov od 06:00 do 14:00 čiastočne alebo úplne uzavreté ulice Devínska cesta, ulice Botanická, Karloveská, Staromestská, ale tiež nábrežie L. Svobodu a Vajanské nábrežie. O dopravných obmedzeniach v súvislosti s maratónom i Národným behom budú policajti ešte informovať.Práce na diaľnici D2 v úseku Lamačská cesta - Staré grunty vrátane tunela Sitina sa začnú dnes o 21:00. Počas tohto víkendu budú v Sitine čiastočne uzavreté v oboch rúrach tunela pravé jazdné pruhy. Premávka bude preto presmerovaná do ľavého jazdného pruhu a vodiči budú môcť jazdiť najvyššou rýchlosťou 60 km/h.

Cestári budú pracovať v noci, práce budú ukončené o 09:00 nasledujúceho dňa. Tunel bude počas dňa prejazdný v oboch pruhoch. Práce v tuneli ukončia v pondelok 18. marca o 04:00.

Tieto obmedzenia budú v tuneli Sitina platiť aj počas víkendu od 5. do 7. apríla. Tunel bude úplne uzavretý počas víkendov od 12. do 14 apríla a od 19. do 21. apríla od 21:00 do 09:00. Počas noci bude premávka z tunela odklonená na mestské cesty, cez deň bude tunel prejazdný.

Dopravu v tuneli obmedzia pre jarnú servisnú údržbu. V tuneli zaviedli nový spôsob odstávky, ktorý Národná diaľničná spoločnosť predstavila v stredu 13. marca na tlačovej konferencii. Nový systém by mal priniesť menšie kolóny a menej nervozity na cestách v Bratislave.

S obmedzenou dopravou musia vodiči počas tohto víkendu počítať aj na uliciach Prievozská a Bajkalská v Bratislave, ktoré budú čiastočne obmedzené pre rekonštrukciu križovatky. Ako informovala Hrášková, dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené a v prípade potreby budú premávku na mieste usmerňovať policajti.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Velič: Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby koalícia ostala jednotná

Velič: Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby koalícia ostala jednotná

VČERA - 18:01Domáce

Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby ostala koalícia jednotná a našla riešenie krízy. Deklarovali to predstavitelia strany Viera Leščáková a Dušan Velič po piatkovom rokovaní v bratislavskom vládnom hoteli Bôrik.

Slovenskí hasiči sa vracajú domov z najdlhšej zahraničnej pomoci

Slovenskí hasiči sa vracajú domov z najdlhšej zahraničnej pomoci

VČERA - 16:50Domáce

Slovenskí hasiči, ktorí pomáhali s hasením požiaru v Národnom parku (NP) České Švajčiarsko na severozápade ČR, sa v sobotu (13. 8.) vracajú domov.

Premiér: Bez SaS bude moja vláda nefunkčná

Premiér: Bez SaS bude moja vláda nefunkčná

VČERA - 16:47Domáce

Bez SaS bude vláda Eduarda Hegera (OĽANO) nefunkčná a nebude mať v Národnej rade (NR) SR väčšinu.

Sulík: Nič z toho, čo bolo povedané na rokovaní, nevyzeralo ako kompromis

Sulík: Nič z toho, čo bolo povedané na rokovaní, nevyzeralo ako kompromis

VČERA - 16:30Domáce

Nič z toho, čo bolo povedané na koaličnom rokovaní, nevyzeralo ako kompromis a splnenie kardinálnej podmienky SaS.

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

VČERA - 14:22Domáce

Enviropolicajti odhalili trojicu páchateľov, ktorí začiatkom apríla tohto roka jazdili v koryte rieky Kysuca a usmrtili stovky rýb.