• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 21.9.2020Meniny má Matúš
12°Bratislava

Na rakúskej diaľnici zahynul Slovák, autom zišiel z cesty

  • 15:56 15.03.2013
  • VIEDEŇ
Na rakúskej diaľnici zahynul Slovák, autom zišiel z cesty

Návrat zimného počasia vo štvrtok večer spôsobil dopravné problémy vo východnej časti Rakúska, kde pri jednej z nehôd zahynul 31-ročný Slovák.

O situácii v okrese Bruck an der Leitha informovalo krajinské štúdio verejnoprávneho rozhlasu a televízie (ORF), podľa ktorého sa smrteľná nehoda stala okolo 21:30 pri obci Regelsbrunn.

Auto so Slovákom z neznámeho dôvodu opustilo vozovku a vrazilo do stromu, pričom vodič na mieste podľahol svojim zraneniam.

Ďalšia nehoda podľa ORF v popoludňajších hodinách zablokovala diaľnicu A4 pri Bruck an der Leitha, kde odstraňovanie havarovaného kamióna trvalo niekoľko hodín.

Priľahlý úsek medzitým zafúkal sneh a viditeľnosť miestami poklesla pod päť metrov, čoho dôsledkom bola približne 10-kilometrová kolóna.

Dolnorakúski hasiči podľa ORF vo štvrtok absolvovali vyše 200 výjazdov k nehodám na cestách. Rakúske médiá sa venujú aj "dopravnému chaosu" v susednom Maďarsku, kde v dôsledku nepriaznivého počasia zahynul najmenej jeden človek a vyše 100 ďalších utrpelo zranenia.

Maďarská vláda vyhlásila vo viacerých častiach krajiny stav ohrozenia, pričom odporúča zahraničným motoristom, aby do krajiny necestovali.

Počasie komplikuje dopravu aj na severe Slovenska. V celom regióne slovensko-poľského pohraničia je pre zlé poveternostné podmienky a snehovú kalamitu zhoršená dopravná situácia. Kritický je aktuálny stav ciest v Malopoľskom, Podkarpatskom a Sliezskom vojvodstve. Ako informoval agentúru SITA tlačový odbor rezortu zahrani
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hlavné ceny Emmy získali seriály Boj o moc a Schitt's Creek

Hlavné ceny Emmy získali seriály Boj o moc a Schitt's Creek

DNES - 6:39Zahraničné

Slávnostné odovzdávanie "televíznych Oscarov" prebehlo tentoraz virtuálne vzhľadom na koronavírusovú pandémiu.

Rusko kritizuje

Rusko kritizuje "nadbiehanie" šéfov diplomacií EÚ líderke bieloruskej opozície

DNES - 6:07Zahraničné

Bielorusko označilo účasť lídrov na raňajkách s Cichanovskou za „bezočivé zasahovanie do vnútorných záležitostí Bieloruskej republiky“. Toto stanovisko podporuje aj Rusko.

Denný prírastok COVID-19 v Česku je nižší, pribudla jedna obeť

Denný prírastok COVID-19 v Česku je nižší, pribudla jedna obeť

DNES - 6:05Zahraničné

Česko zaznamenalo v nedeľu 985 nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva zverejnených v noci na pondelok.

Princ Charles varuje, že klimatická kríza zatieni dôsledky pandémie

Princ Charles varuje, že klimatická kríza zatieni dôsledky pandémie

DNES - 6:04Zahraničné

Britský princ Charles v nedeľu varoval, že kríza klimatickej zmeny zďaleka prekoná dôsledky šírenia nového koronavírusu, a vyzval svet, aby využil pandémiu ako príležitosť konať. Informovala o tom agentúra AFP.

V utečeneckom tábore na ostrove Samos znova vypukol požiar

V utečeneckom tábore na ostrove Samos znova vypukol požiar

DNES - 6:03Zahraničné

V utečeneckom tábore Vathy na gréckom ostrove Samos vypukol v nedeľu večer znova požiar. Príčina nebola bezprostredne známa.