• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 13.8.2022Meniny má Ľubomír
20°Bratislava

D1 je zablokovaná, pri Kolárove zavialo 40 áut

  • 2:38 15.03.2013
  • BRATISLAVA
D1 je zablokovaná, pri Kolárove zavialo 40 áut

Odporúčame:

Snehová kalamita v regiónoch, fúkať bude aj silný vietor Výstrahy zo SHMÚ

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu očakávajú, že od dnešného popoludnia do piatka do 18:00 spadne na východnom Slovensku miestami 15 až 35 cm snehu.

Preto možno očakávať vznik kalamitnej situácie. Počasie by sa v tejto oblasti malo začať výraznejšie zlepšovať v piatok popoludní, kedy bude sneženie ustávať a vietor postupne zoslabne.Nákladné vozidlo blokuje na 39 kilometri diaľnice D1 v smere z Trnavy do Bratislavy všetky tri jazdné pruhy.

Diaľnica D1 je v tomto smere neprejazdná a v súčasnosti sa tam vytvárajú dlhé kolóny.

Polícia preto žiada vodičov jazdiacich z Nitry, aby diaľnicu opustili najneskôr na zjazde pri Seredi a pokračoval v smere Veľká Mača, Sládkovičovo, Senec.

Vodiči v smere z Piešťan majú možnosť obchádzky cez Trnavu a následne môžu použiť cestu I/61, kde majú za Blatným možnosť pripojiť sa opäť na diaľnicu.

Na mieste sa nachádzajú dopravní policajti, ktorí premávku usmerňujú.

Polícia žiada vodičov o trpezlivosť a upozorňuje, aby sa riadili pokynmi polície a odstavný pruh využili len na pokyn polície a nie na ďalšiu jazdu. Okrem toho, že by sa takýmto konaním dopustili priestupku, môžu znemožniť presun policajných a záchranných zložiek na miesto.
Nitriansky kraj

Cesta z Komárna v smere na obec Tôň je z dôvodu kalamity neprejazdná, policajti dopravu odkláňajú.

Polícia žiada vodičov kamiónov v Nitrianskom kraji, aby nejazdili a odstavili vozidlá na najbližších odstavných plochách dovtedy, kým neprestane snežiť.

Problémy sú aj na ceste medzi Kolárovom a Zemianskou Olčou, kde je 40 zaviatych áut a skrížený kamión. Podľa informácií Zuzany Farkasovej z Prezídia Hasičského a záchranného zboru na ceste je asi 30 centimetrov snehu, zasahujú traja hasiči z Kolárova a dvaja z Nitry.

Na miesto už vyrazilo aj osem dobrovoľných hasičov so špeciálnou technikou z Dobrovoľného hasičského zboru Pole z Trnavy. Hasiči so sebou zobrali dve vozidlá značky Hummer s navijakmi na vyslobodzovanie uviaznutých vozidiel, pásovú štvorkolku a kolesovú štvorkolku.

Podľa informácií operačného strediska KR PZ Nitra je pre dopravnú nehodu neprejazdná aj cesta medzi Vráblami smerom na Klasov

Slovenská správa ciest informuje:

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý miestami pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu do 2 cm, miestami na R1 v okolí Trnavy, Serede, Šoporne do 4 -5 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, na cestách nižších tried vo vyšších polohách stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného, miestami zľadovateného snehu do 3 cm. Na väčšine územia sneží a na vozovkách sa miestami aj v nížinách vyskytuje vrstva čerstvého snehu do 1-2 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem HP Hriňová, ktorý má povrch miestami pokrytý vrstvou zľadovateného snehu do 2 cm a HP Dobšiná, Huty, Dargov, Ďurďošík, Pusté Pole, Čertovica, Besník, Makov, Javorník, Grajnár, Súľova, Príslop, Podspády, Vernár, Branisko, Fačkov ktoré majú povrch vozovky pokrytý čerstvým až kašovitým, miestami utlačeným snehom do 3 cm, HP Herlianske Sedlo do 4 -5 cm

Upozornenie pre vodičov:
Na diaľnici D1 v úseku Matejovce - Jánovce je víchrica, tvoria sa tam záveje, miestami je nulová viditeľnosť, odstavný pruh je blokovaný odstavenými nákladnými vozidlami.

- Na cestách v okrese Rožňava je vyhlásený I. stupeň mimoriadnej situácie.

- Horský prechod Donovaly je uzavretý pre vozidlá nad 10 m dĺžky.

- Vplyvom silného nárazového vetra sa tvoria na vozovkách záveje a snehové jazyky na ceste I/18 Prešov, I/68 Pusté Pole, I/72 Čertovica, I/66 Besník, II/529 Vrchslatina, I/74 Humenné – Hažín, II/558 Zavadka – Hudcovce, II/567 Čabalovce – Výrava v okolí Zohora, Vysokej pri Morave, Nových Zámkov, Myjavy, Popradu, Kežmarku, Levoče na hornej Orave a Banskej Bystrici.

- Vplyvom silného nárazového vetra sa tvoria snehové záveje. Žiadame vodičov aby zvážili cestu do okresu Trebišov. Nezjazdné úseky: Višňov - Parchovany, Dvorianky - Albínov.
V okresoch Trebišov, Komárno a Nové Zámky je na cestách vrstva zľadovateného snehu do 2 cm!

- V okolí Michaloviec, Košíc, Dargova, Štrby, Liptovského Hrádku obmedzuje silné sneženie dohľadnosť na 100 m.

- Na ceste I/2 na nadjazde nad diaľnicou D2 pri Zohore a pri čerpacej stanici Jurki je osadené dopravné značenie "Iné nebezpečenstvo" z dôvodu nebezpečných výtlkov.

- Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov a Herlianske Sedlo.

- Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice.

Zdroj: Zjazdnosť.sk
Košický kraj

Polícia vzhľadom na poveternostné podmienky v Košickom kraji žiada vodičov, aby nesadali za volant.

„Vyzývame vodičov, aby rešpektovali výzvy a pokyny príslušníkov polície z dôvodu silného nárazového vetra a nepriaznivého počasia a hlavne pre veľký počet dopravných nehôd a uzávierok ciest na území Košíc a kraja,“ uvádza a v informácii, ktorú vydalo košické krajské riaditeľstvo polície.

Polícia upozorňuje, že výjazd z Košíc smerom na obec Hutka je pre osobné autá prejazdný so zvýšenou opatrnosťou len v jednom jazdnom pruhu.

Najkritickejšia situácia v zjazdnosti ciest Košického kraja v dôsledku silného vetra a sneženia je v okresoch Rožňava, kde je vyhlásený prvý kalamitný stupeň, ako aj v okresoch Michalovce a Trebišov. Čiastočne sa zlepšila situácia v okrese Košice – okolie a Spišská Nová Ves. V celom kraji stále silno fúka a sneží.

Ako informovalo košické krajské riaditeľstvo polície, pre skrížený kamión je stále v oboch smeroch uzavretá cesta prvej triedy medzi Michalovcami a Trhovišťom. Uzavretá je aj cesta z Košíc v smere na Nižnú Hutku. Uzavretý úsek možno obísť cez Valaliky a Čaňu.

V okrese Rožňava až do odvolania platí prvý kalamitný stupeň. Podľa informácie polície už sa podarilo odstrániť popadané stromy na horskom priechode Dobšinský kopec a cesta je prejazdná v oboch smeroch. Ako informoval dispečer rožňavskej správy ciest KSK Ladislav Korcsmáros, polícia pre silný vietor v okolí Hrhova uzavrela horský priechod Soroška pre nákladnú dopravu. Doložil, že ostatné horské priechody sú zjazdné.

Neprejazdné sú viaceré úseky ciest tretej triedy - v okolí Parchovian, Veľát, Čerhova, Višňova, Albinova z Dvorianok. Ako uviedol Gejza Tóth z dispečingu michalovskej správy ciest KSK, pre skrížené kamióny najzložitejšia je momentálne situácia pri Trhovišti. „Vznikla kolóna, v ktorej uviazli aj autobusy, no tie sa nám s pomocou polície podarilo už uvoľniť. Teraz vyslobodzujeme skrížené, či uviaznuté ukrajinské kamióny,“ uviedol Tóth.

Ako informoval dispečer cestárov okresu Spišská Nová ves a Gelnica Vladimír Baloga, najzložitejšia je momentálne situácia na horských priechodoch Súľová a Grajnár, kde pracujú tri sypače s radlicami. V Hnileckej doline sa situácia normalizuje a dokončujú pluhovanie a posyp cesty od Gelnice až po Hnilčík.

Prešovský kraj

Všetky cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné, husté sneženie a vietor však komplikujú dopravu.

Hlavne vo Vranovskom, Svidníckom a Prešovskom okrese sa vytvárajú na cestách snehové jazyky.

Cesta smerom na hraničný priechod medzi Slovenskom a Poľskom pri Vyšnom Komárniku je pre kamióny neprejazdná.

Agentúre SITA to potvrdil Ivan Kavuľa zo Správy a údržby ciest stredisko Svidník. Cestári majú všetku techniku v teréne. Kalamitné stupne nevyhlásili. Na cestách je prevažne mokrý sneh

Podľa dispečera zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja zo strediska Vranov nad Topľou Petra Šajdera je cesta pri Sačurove a Sečovskej Polianke, kde sa popoludní skrížili kamióny, už prejazdná. Snehové jazyky sa vytvárajú na ceste I. triedy pri Sečovskej Polianke a na cestách III. triedy smerom na Dlhé Klčovo, Davidov, Vechec, Cabov, Rudľov a Zlatník.

V Prešovskom okrese fúka silný vietor. Snehové jazyky sa vytvárajú hlavne na ceste I/18 v smere Prešov - Kapušany a na cestách III. triedy smerom na Demjatu, Raslavice, Dulovú Ves a Petrovany. Dispečer zo strediska Nižná Šebastová Jozef Biroš uviedol, že v teréne majú 22 sypačov. Problematické úseky sú na severovýchode, kde sa tvoria aj záveje, zvlášť v okolí obcí Geraltov a Zavadka.

Polícia upozorňuje vodičov, že z dôvodu silného nárazového vetra a hustého sneženie je na diaľnici D1 Prešov – Košice znížená maximálna rýchlosť na 80 km/hodinu do odvolania.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Velič: Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby koalícia ostala jednotná

Velič: Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby koalícia ostala jednotná

VČERA - 18:01Domáce

Strana Za ľudí sa sústredí na to, aby ostala koalícia jednotná a našla riešenie krízy. Deklarovali to predstavitelia strany Viera Leščáková a Dušan Velič po piatkovom rokovaní v bratislavskom vládnom hoteli Bôrik.

Slovenskí hasiči sa vracajú domov z najdlhšej zahraničnej pomoci

Slovenskí hasiči sa vracajú domov z najdlhšej zahraničnej pomoci

VČERA - 16:50Domáce

Slovenskí hasiči, ktorí pomáhali s hasením požiaru v Národnom parku (NP) České Švajčiarsko na severozápade ČR, sa v sobotu (13. 8.) vracajú domov.

Premiér: Bez SaS bude moja vláda nefunkčná

Premiér: Bez SaS bude moja vláda nefunkčná

VČERA - 16:47Domáce

Bez SaS bude vláda Eduarda Hegera (OĽANO) nefunkčná a nebude mať v Národnej rade (NR) SR väčšinu.

Sulík: Nič z toho, čo bolo povedané na rokovaní, nevyzeralo ako kompromis

Sulík: Nič z toho, čo bolo povedané na rokovaní, nevyzeralo ako kompromis

VČERA - 16:30Domáce

Nič z toho, čo bolo povedané na koaličnom rokovaní, nevyzeralo ako kompromis a splnenie kardinálnej podmienky SaS.

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

Enviropolicajti vypátrali mužov, ktorí jazdou po Kysuci usmrtili stovky rýb

VČERA - 14:22Domáce

Enviropolicajti odhalili trojicu páchateľov, ktorí začiatkom apríla tohto roka jazdili v koryte rieky Kysuca a usmrtili stovky rýb.