• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.10.2022Meniny má František
16°Bratislava

Testovanie deviatakov prebehlo bezproblémovo

  • 15:55 13.03.2013
  • BRATISLAVA
Testovanie deviatakov prebehlo bezproblémovo

Dnešné testovanie deviatakov z celého Slovenska sa podarilo úspešne zvládnuť. Presne podľa harmonogramu pokračovali druhým dňom aj písomné maturitné skúšky, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Viac ako 42-tisíc deviatakov v 1 455 základných školách dnes absolvovalo celoslovenské testovanie. Po prvýkrát boli testovaní deviataci, ktorí sa už vzdelávajú podľa Štátneho vzdelávacieho programu v zmysle obsahovej reformy vzdelávania zavedenej v školskom roku 2008/2009.

Priebeh testovania

Žiaci najskôr písali test z matematiky, na riešenie ktorého mali 70 minút. Potom v školách s vyučovacím jazykom slovenským a ukrajinským písali test zo slovenského jazyka a literatúry a žiaci v školách s vyučovacím jazykom maďarským písali test z maďarského jazyka a literatúry.

Na vyriešenie mali 60 minút. Žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským písali navyše ešte testy zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom ukrajinským zasa test z ukrajinského jazyka a literatúry.

Testovanie odborne a metodicky zabezpečoval Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) pod názvom Testovanie 9-2013. Testy, ktoré dnes písali deviataci, budú v najbližších dňoch zverejnené na stránke www.nucem.sk.

Výsledky sa dozvedia koncom marca

„Dnešné testovanie prebehlo vo všetkých školách podľa časového harmonogramu a bez organizačných problémov. Riaditelia základných škôl a školskí koordinátori postupovali podľa pokynov vypracovaných NÚCEM. Na objektívny priebeh testovania v každej triede dohliadali učitelia z iných základných škôl, ktorí boli poverení vykonávať externý dozor,“ povedala riaditeľka NÚCEM Romana Kánovská.

Žiakom, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť na testovaní v riadnom termíne, je určené náhradné testovanie 26. marca v krajských mestách.

Výsledky Testovania 9-2013 budú do jednotlivých škôl doručené v elektronickej forme do konca marca 2013.

Výsledkové listy testovaných žiakov ako aj hodnotenia úspešnosti škôl v Testovaní 9-2013 dostanú školy v písomnej forme od 16. apríla 2013.

„Dnešný bezproblémový priebeh testovania je dôkazom profesionality nášho učiteľského zboru a tiež celého tímu, teda tých, ktorí sa podieľali na každej fáze organizačne náročného projektu,“ myslí si minister školstva Dušan Čaplovič.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Premiér sa stretol s novým americkým veľvyslancom

Premiér sa stretol s novým americkým veľvyslancom

DNES - 18:27Domáce

Premiér Eduard Heger (OĽANO) a nový veľvyslanec na Slovensku Gautam Rana sa zhodli, že vzťahy medzi našimi krajinami sú bezproblémové.

Predčasné voľby by boli najskôr o pol roka. Podľa Kollára by to krajinu uvrhlo do chaosu

Predčasné voľby by boli najskôr o pol roka. Podľa Kollára by to krajinu uvrhlo do chaosu

DNES - 17:28Domáce

Predčasné voľby by mohli byť najskôr o pol roka, krajinu nemôžeme uvrhnúť do chaosu.

Horecký nechce, aby školstvo pripomínalo charterový let

Horecký nechce, aby školstvo pripomínalo charterový let

DNES - 17:22Domáce

Cieľom nového ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Jána Horeckého je, aby školstvo nepripomínalo charterový let.

Polícia obvinila vodiča z tragédie v Bratislave. Takýto trest mu hrozí

Polícia obvinila vodiča z tragédie v Bratislave. Takýto trest mu hrozí

DNES - 17:09Domáce

Polícia navrhuje väzbu pre 60-ročného Dušana Dědečka, ktorý opitý spôsobil v nedeľu (2. 10.) tragickú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami.

V stredu poslanci rozhodnú o zvýšení platov zdravotníkov

V stredu poslanci rozhodnú o zvýšení platov zdravotníkov

DNES - 16:17Domáce

Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali o zvýšení platov zdravotníkov rozhodnúť v stredu (5. 10.) o 17.00 h.