• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 30.11.2021Meniny má Ondrej, Andrej
Bratislava

Testovanie deviatakov prebehlo bezproblémovo

  • 15:55 13.03.2013
  • BRATISLAVA
Testovanie deviatakov prebehlo bezproblémovo

Dnešné testovanie deviatakov z celého Slovenska sa podarilo úspešne zvládnuť. Presne podľa harmonogramu pokračovali druhým dňom aj písomné maturitné skúšky, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Viac ako 42-tisíc deviatakov v 1 455 základných školách dnes absolvovalo celoslovenské testovanie. Po prvýkrát boli testovaní deviataci, ktorí sa už vzdelávajú podľa Štátneho vzdelávacieho programu v zmysle obsahovej reformy vzdelávania zavedenej v školskom roku 2008/2009.

Priebeh testovania

Žiaci najskôr písali test z matematiky, na riešenie ktorého mali 70 minút. Potom v školách s vyučovacím jazykom slovenským a ukrajinským písali test zo slovenského jazyka a literatúry a žiaci v školách s vyučovacím jazykom maďarským písali test z maďarského jazyka a literatúry.

Na vyriešenie mali 60 minút. Žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským písali navyše ešte testy zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom ukrajinským zasa test z ukrajinského jazyka a literatúry.

Testovanie odborne a metodicky zabezpečoval Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) pod názvom Testovanie 9-2013. Testy, ktoré dnes písali deviataci, budú v najbližších dňoch zverejnené na stránke www.nucem.sk.

Výsledky sa dozvedia koncom marca

„Dnešné testovanie prebehlo vo všetkých školách podľa časového harmonogramu a bez organizačných problémov. Riaditelia základných škôl a školskí koordinátori postupovali podľa pokynov vypracovaných NÚCEM. Na objektívny priebeh testovania v každej triede dohliadali učitelia z iných základných škôl, ktorí boli poverení vykonávať externý dozor,“ povedala riaditeľka NÚCEM Romana Kánovská.

Žiakom, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť na testovaní v riadnom termíne, je určené náhradné testovanie 26. marca v krajských mestách.

Výsledky Testovania 9-2013 budú do jednotlivých škôl doručené v elektronickej forme do konca marca 2013.

Výsledkové listy testovaných žiakov ako aj hodnotenia úspešnosti škôl v Testovaní 9-2013 dostanú školy v písomnej forme od 16. apríla 2013.

„Dnešný bezproblémový priebeh testovania je dôkazom profesionality nášho učiteľského zboru a tiež celého tímu, teda tých, ktorí sa podieľali na každej fáze organizačne náročného projektu,“ myslí si minister školstva Dušan Čaplovič.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Muž v rodinnom dome napadol dve ženy, krátko nato zomrel

Muž v rodinnom dome napadol dve ženy, krátko nato zomrel

DNES - 16:43Domáce

Polícia vyšetruje okolnosti incidentu, ku ktorému došlo v utorok pred 8.30 h v obci Plavecký Štvrtok.

Bittó Cigániková: Pokiaľ nič neurobíme, so zdravotníctvom to pôjde dolu vodou

Bittó Cigániková: Pokiaľ nič neurobíme, so zdravotníctvom to pôjde dolu vodou

DNES - 16:31Domáce

Reformu zdravotníctva považuje predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková za jednu z najdôležitejších reforiem, ktoré krajina potrebuje prijať.

Pri zrážke dvoch áut prišla o život spolujazdkyňa

Pri zrážke dvoch áut prišla o život spolujazdkyňa

DNES - 16:13Domáce

Spolujazdkyňa z jedného z vozidiel zrážku neprežila.

Kollár: Reformu zdravotníctva podporíme, ak sa zapracujú požiadavky regiónov

Kollár: Reformu zdravotníctva podporíme, ak sa zapracujú požiadavky regiónov

DNES - 15:38Domáce

Hnutie Sme rodina je ochotné zahlasovať reformu zdravotníctva v prípade, ak sa do nej zapracujú požiadavky memoranda za lepšie zdravotníctvo.

Vo veku 82 rokov zomrel matematik a bývalý rektor UPJŠ Lev Bukovský

Vo veku 82 rokov zomrel matematik a bývalý rektor UPJŠ Lev Bukovský

DNES - 14:56Domáce

Vo veku 82 rokov zomrel v utorok významný slovenský matematik, profesor a bývalý rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Lev Bukovský.